PZC 3 Bevrijdingsmuseum in geldnood II *sS BEVELANDEN-THOLEN 14 en 15 16 en 17 NIEUWDORP Stichtingsbestuur vraagt gemeente en provincie om beloftes na te komen Lintje voor kostersechtpaar is laatste wapenfeit burgemeester Kramer Gestolen goederen gevonden na aanhouding fietsendieven Duizenden kilo's koper gestolen almanak Antivries «s» aas iuiuMu taaaBafe l$w%*5c%s» i&H11 Maandag 6 december 2010 Gastvrijheid is troef op Poolse integratiebijeenkomst Station Zuid brengt drie duetten in diverse sferen Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Lilian Dominicus en Raymond de Frel NIEUWDORP - Bevrijdingsmuseum Zeeland in Nieuwdorp zit waar schijnlijk volgend jaar al in finan ciële problemen. Het stichtingsbe stuur benadert daarom de gemeen te Borsele en de provincie om met geld over de brug te komen. Deze week sprak secretaris Piet Meulpol- der in tijdens de raadsvergadering van Borsele in Heinkenszand, bin nenkort stapt het stichtingsbe stuur naar de provincie. Om overeind te blijven schat het stichtingsbestuur in jaarlijks onge veer 65.000 euro aan steun nodig te hebben; 25.000 van de gemeen te, 40.000 van de provincie. „Komt er geen steun, dan moeten we terug naar wat we waren: een hobbymuseum", zegt initiatiefne mer Kees Traas. Volgens hem en het stichtingsbe stuur hebben provincie en ge meente ook beloftes gedaan voor financiële ondersteuning. „We heb ben indertijd gezegd: het eerste jaar bedruipen we onszelfj het tweede en de daaropvolgende ja ren zullen gemeente en provincie moeten bijspringen." Het Bevrijdingsmuseum Zeeland werd op 30 oktober 2009 geopend in het bijzijn van prinses Margriet. Het aantal bezoekers passeerde on langs de 15.000. „De stand is in middels boven de 16.000", zegt Kees Traas. Maar die bezoekers zijn niet voldoende om het mu seum open te houden. „Het is geen rekensom van de toegangs prijs van 5 euro maal 15.000", ver klaart zoon van Kees, Stef Traas, de financiële man. „Onder de be zoekers zitten ook kinderen, die tot en met 6 jaar gratis naar bin nen mogen. Van 7 tot en met 12 jaar is de toegangsprijs 3,50 euro. Voor groepen gelden kortingen, schoolklassen betalen niet." Secretaris Piet Meulpolder: „We beseffen dat de gemeente in zwaar weer verkeert en moet bezuinigen. Maar wij kunnen niet bezuinigen, want we ontvangen niets. Laat de ze vorig jaar geboren museumba by daarom niet verhongeren." Wethouder Conny Miermans van de gemeente Borsele in een reac tie: „Ik snap hun pleidooi, maar wij hebben geen structureel geld beschikbaar. We proberen daarom creatief om te gaan met de moge lijkheden, bijvoorbeeld als het gaat om de realisatie van het Bevrij dingspark bij het museum." Een woordvoerder van de provincie zegt niet te weten van een belofte om het museum te ondersteunen. „Mogelijk kunnen we wel helpen bij de realisatie van het Bevrij dingspark, een groene buffer tus sen het dorp en de industrie." KAPELLE - Het zal een van de laatste wapenfei ten zijn geweest van burgemeester Siebe Kra mer van Kapelle. Na de kerkdienst van gister morgen spelde hij twee lintjes op bij het kos tersechtpaar Kooman-Marijs in de Hervormde Kerk in Kapelle. Beide echtelieden zijn be noemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Beiden zijn sinds 1973 koster van de Neder lands Hervormde Kerk, sinds 1980 medeorga nisator van concerten, sinds 2004 medeorgani sator van de inloopochtenden op maandag morgen en sinds 2008 actief rondom de open stelling van de kerk voor toeristen. Meneer Kooman was van 1980 tot 1995 pen ningmeester van de Oranjevereniging Kapel- le-Biezelinge en van 1980 - 1984 lid van de ouderraad van basisschool 't Honk. Mevrouw Kooman-Marijs is sinds 1974 collectant voor het Prinses Beatrixfonds. foto Ronald den Dekker GOES - Naar zaterdag pas bekend is geworden zijn woensdagmorgen rond 04.00 uur twee jongens op het Geldeloozepad in Goes aange houden door surveillerende agen ten. De twee Goesenaren van 18 en 20 jaar oud sleepten met vier fietsen. Toen de jongens de politie zagen reden ze hard weg. De 20-jarige is ter plekke aangehouden. De ande re is in de middag in zijn woning aangehouden. Beide zijn ingeslo- Bij huiszoekingen in de woningen van de aangehouden verdachten zijn goederen aangetroffen waar van de herkomst nog niet duide lijk is. Mogelijk zijn deze goederen afkomstig van diefstal. Van de dief stal van deze goederen is echter geen aangifte gedaan. De Zeeuwse politie verzoekt mensen die weten waar de goederen vandaan ko men, zich te melden. Het betreffen een (bar)kruk, een navigatiesys teem en twee cd-hoesjes met daar in enkele cd's. MIDDELBURG - In Middelburg is in de nacht van vrijdag op zaterdag een grote hoeveel koper gestolen. Volgens de politie gingen de die ven ervandoor met 'enkele duizen- de kilo's' koperen kabel. De koperen kabels lagen opgesla gen op een bouwterrein aan de Kieverskerkseweg. Koper is de laatste jaren bijzonder in trek bij het dievengilde vanwege de hoge prijs die voor het metaal betaald wordt. Tip? redactie@pzc.nl Winter? Niks dan ellende. Wat die Vlissinger betreft kan dat seizoen beter zo snel mogelijk van de kalender worden afgevoerd. Sneeuw en ijs, hij kan er de lol niet van inzien. Wintersport laat hij gaarne over aan de anderen. Nee, als hij het voor het zeggen had gehad, dan kroop het specimen mens in deze contreien vanaf november heerlijk onder de wol om pas bij het eerste lentezonnetje weer te ontwaken. Zijn collega's keken dan ook verwon derd op toen ze hem ondanks het barre weer van de afgelopen dagen, vrijdagmiddag monter het kantoor zagen verlaten. Hij lichtte een tip van de sluier op voor zijn goede bui: Eindelijk een paar dagen tijd om de antivries weer op peil te brengen." Aan de knipoog te zien waarmee hij het pand verliet, had hij het niet over zijn auto.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 37