z sport S31 Savok houdt vieze smaak over aan verloren duel stuivertje Korfballers van Luctor hebben niets te vertellen bij sterk KVK StKids wint topper in Orevo maandag 6 december 2010 'Ik rijd Razani pas drie weken, maar het klikt fantastisch tussen ons' Jennifer Reimer door Lucien Roelandt HEIKANT - De slechte winterse om standigheden zorgden zaterdag voor veel afmeldingen bij de dres- suurwedstrijd van de Stichting Hippische Sport Heikant. Jennifer Reimer was in de klasse Z2 in bei de proeven de beste. Kelsey den Exter uit Vogelwaarde en Isabelle de Cock uit Sinaai wisselden stui vertje in de strijd om de oranje ere- linten in Zi. In de klasse Z2 behaalde de in Ka pellen wonende Jennifer Reimer met de mooi bergopwaarts gaande Razani de overwinning. Haar sco re bedroeg 66,76 procent. Zij bleef streekfavoriet Stephanie de Frel uit Koewacht met de relaxed door de baan gaande merrie Vurona ruim twee procent voor. In de herkansing toonde Jennifer Reimer zich met Rubiquil-dochter met zevenenzestig procent ander maal de sterkste. Stephanie de Frel stuurde de Negro-dochter met een score van 65.29 procent wederom naar de tweede stek. Jennifer Reimer: „Ik woon in Bel gië, maar onze paarden staan op stal bij Leunus van Lieren in Scho- re. Ik train daar bij Raz Nitzani en dat gaat prima. Mijn paard Razani is ook genoemd naar Raz. Ze zijn op dezelfde dag jarig. Ik vind het heel jammer dat ze binnenkort te rugkeert naar haar geboorteland Is raël. Ik zal haar missen." Over haar paard Razani is Jennifer Reimer lovend. „Ik rijd Razani pas drie weken, maar het klikt fantas tisch tussen ons. Ik betreur het dat ik niet mee kan doen aan het Zeeuws kampioenschap. Ik sla hier geen wedstrijd over, maar ik ben lid van een Brabantse vereni ging en mag dus niet aan het de Zeeuwse titelstrijd meedoen. Stom van me, maar in januari vraag ik overschrijving naar een Zeeuwse club aan. Bij het outdoor kam pioenschap ben ik dan zeker van de partij." Hoewel ze twee keer haar meerde re in Reimer moest erkennen, toonde Stephanie de Frel zich toch tevreden. „Na een drukke ver moeiende periode heeft Verona bijna een jaar op rust gestaan. Het hoofd even leeg maken. Dat heeft haar goed gedaan. Ze heeft er weer zin in. Zeven weken geleden heb ben we de draad opgepakt. Tij dens de vorige wedstrijd liep het nog niet helemaal naar wens, maar vandaag gaf ze me weer dat fijne gevoel. Ik heb niet gewon nen, maar mijn doelstelling wel be reikt. Vurona had nog een winst punt nodig om bij fokorganisatie KWPN het sportpredikaat te ha len. En het werden er drie." In de openingsronde van Zi pakte Kelsey den Exter met de veel sou plesse tonende ruin Veuillot de overwinning (65,58 procent). De amazone uit Vogelwaarde bleef de Belgische Isabelle de Cock met de Dream of Glory-dochter Allure van de Riethoeve een half procent je voor. In de herkansing nam de amazone uit Sinaai revanche. Zij stuurde haar tweede troef, de Don Cardina- le dochter Dothea van de Riethoe ve met 65 procent naar het oranje erelint. Een procent meer dan Den Exter met de Rousau-zoon. „Veuillot is een paard met veel po tentie. Heel lenig. Daardoor loopt hij heel mooi de traverse en de schouder binnenwaarts. Ook de wissels springt hij met gemak, maar hij heeft altijd de neiging om op de vlucht te gaan. Hij wil steeds ontsnappen. Het is moeilijk om hem rustig en ontspannen te houden. Maar het gaat steeds be ter. Vandaag liep hij super", vertel de een tevreden Kelsey den Exter. door Peter van Kouteren TERNEUZEN - De volleybalsters van Savok voelden zich bij Groene Ster zwaar tekort gedaan en liepen te gen een 3-1-nederlaag aan. De vrouwen van IJVC keerden na af loop van de ontmoeting bij Dun- amis 2 in Tilburg eveneens met slechts één punt terug: 3-1. De ove rige duels werden afgelast. Groene Ster-Savok 3-1 (28-26, 25-19, 25-20, 23-25): Eigenlijk een wedstrijd om snel te vergeten, maar het draaide uit op een duel dat de Sasse vrouwen zich nog lang zullen heugen. Savok voelde zich zwaar benadeeld door een team dat volgens trainer Luc Chini- tor alle grenzen van sportiviteit overschreed. „Wij bevinden ons in een leerproces en hebben weer een les geleerd", zei de oefenmees- ter. „Maar we hebben er een heel slecht gevoel aan overgehouden. Dit was qua fair play geen leuke pot.'" Savok begon uitstekend en sloeg in een mum van tijd een nauwe lijks te overbruggen kloof. De Zeeuws- Vlamingen namen het initiatief, kwamen vanuit een goe de opslag tot gevarieerde aanvallen en zetten de thuisploeg in de eer ste set op een achterstand van meer dan tien punten. Vanaf dat moment tapte Groene Ster vol gens Chinitor uit een ander vaatje. „Ze bespeelden de scheidsrechter, provoceerden en deden vervelend door het net. Qua spel kwamen ze tekort. De enige kwaliteit die ze hadden, was verbaal." Savok, dat voordat het eerste fluit signaal had geklonken al een apart gevoel had omdat er geen publiek was, trof het in meerdere opzich ten niet. „De telsters waren wissel speelsters", zei Chinitor. „Hun coach heeft geen drie woorden met me gesproken. Maar dat neemt allemaal niet weg dat we de eerste set hadden moeten win nen." Dat gold volgens de trainer ook voor de derde set, waarin de Sasse équipe opnieuw het voor touw nam. „Volleyballend waren we beter, maar we gingen er men taal onderdoor. Alleen Evelien Bak ker bleef zoals altijd een koele kik ker." Na drie setnederlagen op rij rechtte Savok de rug. Dat leidde in een enerverende slotfase van de vierde set tot een zwaar bevochten zege. Dunamis 2-IJVC 3-1 (25-20, 25-20, 22-25, 25-16): Een aantrekkelijk duel tussen twee teams die niet veel voor elkaar onderdeden. Dun amis bestookte IJVC met een lasti ge opslag en haalde daarmee de an gel uit de Zeeuws-Vlaamse aanval. „Vooral onze servicepass was niet goed", verklaarde Maaike van der Plas de nederlaag. Bovendien be schikte de thuisploeg over een aan- valster, die niet te stoppen was. IJVC kon er te weinig tegenover stellen. De IJzendijkse formatie prees zich gelukkig met winst in het derde bedrijf, maar moest toe staan dat de thuisploeg in de vier de set de regie weer in handen nam. UIT BILJARTEN Kanaalzone. Teamcompetitie. Ronde 15: De Lieve-Bachten Dieke 314-167 caramboles (115 tegen 88 procent), De Veste-Sint-Albert 208-194 (85-87), De Warande-De Lovenhoek 259-358 (116-95), Het Dorpshuis-Malpertuus 227-324 (92-101), Koewacht-'t Trefpunt 282-219 (98-89), 't Meulengat-Hulst 357-300 (130-100), Oudelandse Hoeve-De Vlaschaard 333-314 (103-94), 't Heike-'t Steen 275-333 (107,42-107,08). Stand: 1. Oudelandse Hoeve 108,15 procent, 2. Koewacht 107,61, 3. De Warande 105,84, 4. De Veste 104,85, 5. Hulst 104,75, 6. 't Heike 103,54, 7. De Lieve 101,89, 8. Gregorius 99,22, 9. 't Meulengat 99,00, 10. De Vlaschaard 98,87, 11. Bachten Dieke 98,21, 12. De Lovenhoek 97,88, 13. Malpertuus 97,17, 14. Het Dorpshuis 97,02, 15. 't Steen 96,97, 16. 't Trefpunt 93,08, 17. Sint-Albert 92,66. Sas van Gent. Tweede wedstrijddag team competitie bandstoten voor teams van Groot Sas van Gent. Uitslagen (eerstge noemd tweetal wint): Rob Duitemeijer/Ber- tus van Tatenhove-Yvonne de Winne/Eric de Winne 57-7, Patrick Houtepen/Herman Herre- mans-Wies Rademakers/Tonnie van Bambost 30-24, Leo Herman/Rob Sierens-Johan van den Bergen/Jurgen Stracke 40-31, Adrie van der Hooft/Francois Everaert-Johan Pijcke/Je- roen Pijcke 64-19, Wies Rademakers/Tonnie van Bambost-Yvonne de Winne/Eric de Winne 27-25, Werner de Leux/Jos Pas-Didier de Smet/Hans van Oosten 37-41, Rob Duiteme- ijer/Bertus van Tatenhove-Leo Herman/Rob Sierens 57-38, Adrie van der Hooft/Francois Everaert-Patrick Houtepen/Herman Herremans 64-14, Johan van den Bergen/Jurgen Stracke- Werner de Leux/Jos Stap 37-31, Didier de Smet/Hans van Oosten-Johan Pijcke/Jeroen Pijcke 46-21. Stand aan kop: Werner de Leux/ Jos Pas en Adrie van der Hooft/Francois Eve- raert 4-8, Didier de Smet/Hans van Oosten en Rob Duitemeijer/Bertus van Tatenhove 4-6. SCHAKEN Wachtebeke. Schaak Grens Toernooi. Vier de ronde: Dennis van Vliet-Kees Nieuwelink 0-1, Johan Gommers-Theo de Putter 0,5-0,5, Henk de Ridder-Nick Dubbeldam 0-1, Gert van Rij-Ronald Janssens 1-0, Rudy Naudts-Erik Bol- leman 0-1, Koen Dhuyvetter-Wesley Vanden- steene 1-0, Stijn D'Hooghe-Hendrik de Wit 0-1, Frans Rottiers-Danilo Bolleman 0-1, Mar cel Ingels-Lydia Dubbeldam 0-1, Luc Buysse- Mathijs Dubbeldam 1-0, Tom Verbraekel-Jef- frey de Rycke 1 -0. Stand aan kop: Arjon Arendse en Kees Nieu welink 3,5 punt, John Gommers en Theo de Putter 3, Dennis van Vliet, Manuel Colsen, Nick Dubbeldam, Erik Bolleman, Gert van Rij, Hendrik de Wit, Koen Dhuyvetter en Bart de Vogelaere 2,5. VOLLEYBAL Sas van Gent. Recreatieve competitie: 't Kliekske-Garage Bode 0-3 (8-25, 15-25, 18-25), De JV's-Savok-Outokumpu 1-2 (25-17, 17-25, 12-19), 100% SAS-Café d'Ouwe Brug 1-2 (22-25, 18-25, 23-15), Doeland Westdor- pe-Nikkies Nagelstudio 2-1 (25-22, 24-26, 25-15). Stand: Café d'Ouwe Brug 9-21; 100% SAS 9-19; Garage Bode 9-19; Savok/Outokum- pu 9-18,5; Doeland Westdorpe 8-17, De JV's 9-9; Nikkies Nagelstudio 9-8,5; 't Kliekske 9-5; Smit Sportprijzen Terneuzen 8-3. OOSTBURG - In de topper in de eerste klasse van het Orevo-zaalvoetbal versloeg StKids De Blauwe Tulp met 7-5. Na een 3-1-ruststand in het voordeel van de Blau we Tulp, dat een aantal vaste spelers miste, trok SrKids toch aan het langste eind. Voor de ploeg uit Sluis waren Jan Meijaard, Metin Yavuz (beiden drie keer) en Kjeld Verschorre trefzeker. Op de foto haalt Verschorre uit voor een schot. Zijn tegenstan der Johan de Feijter van De Blauwe Tulp komt net te laat, maar de doelpoging zou worden gestopt door de uitblinkende Blauwe Tulp-doelman Jan Elfrink. Voor zijn ploeg scoorden Wesley Visser, Anthony de Muer en Quinten de Muer. Bij een stand van 4-4 stopte Elfrink een strafschop. SrKids heeft vandaag nog een wedstrijd tegoed. Als dit duel met Gaos in winst wordt omgezet, is het team herfstkampioen. foto Peter Nicolai door Jaapjan Ritsema TERNEUZEN - De korfballers van Luctor hadden bijzonder weinig te vertellen in het uitduel met KVK. De Terneuzense formatie verloor met 17-6 en ging daarmee voor de derde keer op rij fors onderuit. Het duel tussen Zaamslag en Vios werd afgelast. KVK-Luctor 17-6: Hoewel de korf- balbond vanwege de winterse om standigheden op de weg het volle dige programma voor zaterdag 4 december afgelastte, werd er toch één wedstrijd gespeeld. KVK en Luctor waren al begonnen toen de korfbalbond tot haar beslissing kwam. In sporthal 'Het Groene Woud' kwamen de Terneuzenaren alsnog in zwaar weer terecht. „Om moe deloos van te worden", vatte coach Sylvia Trouwborst de derde forse nederlaag op rij samen. Terug naar de basis probeerden de bezoekers KVK van het lijf te hou den. Tot de rust (8-3) werd de scha de beperkt gehouden, in het twee de bedrijf kwam het besef dat de ploeg toch echt scoringskracht te kort komt. Trouwborst pretendeerde geens zins met Lisanne Hamelink er bij een winstkans gehad te hebben, maar miste de basisspeelster wel. Hamelink zat vanwege stakingspe rikelen vast op een luchthaven in Spanje. Scores Luctor: Davy Jonker en Eline Janssen beiden 2, Marit de Kok en Hans Verlinde beiden 1 -.-V

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 35