301 sport Den Exter en De Cock wisselen De Koning terechte kampioen in libre EMM en Voorwaarts gouddelvers in Sas Nieuwelink pareert aanval Van Vliet Favorieten op koers in teambandstoten Volg het amateurvoetbalnieuws op Twitter DRESSUUR Vanwege het slechte weer zeggen veel combinaties af voor dressuurwedstrii den in Heikant. Jennifer De winnende score prenten Reimer is in Z2 in beide proeven de beste. eerste proef won ze met 66,76 procent maandag 6 december 2010 SAS VAN CENT Op het Zeeuws-Vlaams kampioen schap turnen meisjes en vrouwen op het hogere niveau maakten bijna tweehonderd deelneemsters hun opwachting. In de sporthal van Sas van Gent gingen zij in 34 categorieën de strijd aan. De deelnemend clubs waren het organiserende Thor uit Sas van Gent, EMM uit Terneuzen, Voorwaarts uit Axel, Olympus uit Vogelwaarde, DIO uit Breskens, HTGV uit Hulst en Turn '87 uit Oostburg. EMM was het succesrijkst met twaalf titels. Vlak daarachter kwam Voorwaarts met elf titels. TERNEUZEN Het topduel aan het eerste bord in het Schaak Grens Toernooi was er één van twee stijlen. Na dertig zet ten stond het bord nog vol met ma teriaal. Dennis van Vliet opende als eerste de aanval, maar tegen stander Kees Nieuwelink had een gepast antwoord klaar en creëerde daarna een overwicht In uiterste tijdnood probeerde Van Vliet nog iets te forceren, maar toen was het kwaad reeds ge schied. Na vier ronden voeren Kees Nieuwelink en Arjo Arendse (ver hinderd in deze ronde) het klasse ment aan. John Gommers en Theo de Putter volgen vlak daarachter. SAS VAN GENT Het tweetal Adrie van der Hooft/Francois Everaert voert na vier ronden ongeslagen het kam pioenschap bandstoten voor teams aan in Groot Sas van Gent. Hoewel ze de meeste caramboles moeten maken, waren ze toch in ronde drie en vier te sterk voor Johan Pijcke/Jeroen Pijcke en Patrick Houtepen/Herman Herremans. De koplopers worden op twee matchpunten achterstand gevolgd door Werner de Leux/Jos Pas, Rob Duitemeijer/Bertus van Tatenhove en Didier de Smet/Hans van Oos ten. Ca naar www.twitter.com/zwsvoetbalaward fer Reimer in de tweede proefin de Z2. De Jorien Muilwijk uit Koewacht in actie. Zij eiste met de merrie Nadia in Z1 in beide proeven de derde plaats voor zich op. foto's Mark Neelemans door Joop van den Oudenhoven HOEK - Fred de Koning van De Lo- venhoek is in eigen huis kam pioen libre tweede klasse poule zuid geworden. De tweede plaats was voor Allouis van de Bunder van Hof van Eede, die Koen Pöpsel (SBC) achter zich hield. De 58-jarige logistiek medewerker Fred de Koning bewees op alle fronten de terechte kampioen te zijn. Hij verzamelde niet alleen de meeste wedstrijdpunten (t4), scoorde de hoogste serie (56) en promoveerde als enige van het ge zelschap (4.66); hij bezat ook de beste wedstrijdmentaliteit. In vier van zijn zeven partijen waarin hij ongeslagen bleef kwam hij in het eerste deel van de partij op flinke achterstand en maakte dat telkens opnieuw goed. Het bes te voorbeeld was de slotronde, waarin Van de Bunder een voor sprong nam en tot 84-6r leidde. De IJzendijkenaar was nog zes punten verwijderd van de titel, want bij winst in de finale zou hij de kampioen zijn geworden. De Koning begon echter aan een inhaalslag en die reikte met een se rie van 29 tot op de finish en daar mee tot op de hoogste trede van het podium. Dat was geen toeval, want hij had al eerder laten zien dat dit een van zijn sterkste pun ten was. Gevoegd bij technisch ver zorgd spel was zijn titel verdiend. Toch had de winnaar ook alle egards voor Van de Bunder, die hem het hele toernooi op de hie len zat en pas op het laatst moest buigen. Koen Pöpsel deed tot en met ronde vijf ook nog mee, maar kreeg in de zesde ronde een pak slaag van Van de Bunder: 90-rt in slechts zeven beurten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 34