SJSKü: Drie duetten in jolies Heij winnaar Slam by Met slee de dijk af zeeland in de vorige eeuw Vierde plaats op Sebastiaan Spit verzorgt lezing Film van Woody Allen in CineCity Een Zeeuwse band op kerstavond bij je thuis? Kijk voor meer informatie op www.pzc.nl/popaanhuis In de rubriek raadkaart aandacht voor kleine gehuchten. Uit de serie kaarten van Hans Lindenbergh brengen we dorpen en buurtschappen in beeld. Onze vraag is: waar is deze foto genomen? We zijn nieuwsgie rig naar de locatie en lezen al te graag anekdotes of verhalen over de plek, toen en nu. Stuur uw oplossingen naar: redactie@pzc.nl of stuur een brief naar de PZC, postbus 91,4330 AB Middelburg. Drie inzenders van goede antwoorden krijgen een waardebon. Voor Nieuwlander Johan Lous was de foto van vori ge week makkelijk. „De raadkaart van 29 november 2010 betreft een prentbriefkaart van Nieuw- en Sint Joosland", schrijft hij. Lous kent ook de herkomst van de foto. „Drukker Trenkler Co, te Leipzig 1904, herdruk 1905." „Op de afbeelding staat de Molen dijk ter hoogte van nummer 28", vervolgt Lous. „De man onderaan de dijk staat bij de huidige Korte- weg. De opril in het midden van de kaart is ter hoogte van de Van Akenstraat. Het huis - waarvan rechts op de voorgrond nog net een stukje muur en een deur zicht baar is - is afgebroken. De familie Moens van de voormalige woning- stoffeerderij in de Korteweg heeft er een nieuwe woning gebouwd." Ook Ria van Schaik-Paulussen uit Sint Laurens geeft een nauwkeuri ge beschrijving van de raadkaart. „De foto is genomen met de rug naar de Veerstraat in de richting van de Boomdijk. Links op de foto - niet zichtbaar - de Korteweg. Op de achtergrond: de opril, zoals het plaatselijk werd genoemd. De dijk waarop enkele kinderen poseren werd in de winter na sneeuwval gebruikt door de jeugd om slee te rijden en dan tot stilstand te ko men voor de winkel van Moens." De raadkaart doet Corrie van der Vliet-de Kraker uit Middelburg denken aan haar jeugd. „Ik ben in 1946 in Nieuw- en Sint loosland geboren in het laatste huisje bij de molen en heb daar gewoond tot ik trouwde en in Middelburg ging wonen. Ik heb leuke herinnerin gen aan de Molendijk, want als het 's winters had gesneeuwd, gin gen we met de slee de dijk af en kwamen dan in de Van Akenstraat uit. Ook mijn oudste broer en schoonzus hebben nog in het huis je gewoond, links van het huis aan de rechterkant van de foto. Dat was een heel klein huisje, daar naast was een doorgang waar on deraan het huis stond van de fami lie Van Waarde." De waardebonnen gaan naar: A.E. Fraanje in Heinkenszand, Ruud van der Weele in Middelburg en Henk van Waarde in Vlissingen. DANS Station Zuid met programma'Jong Zuid' groningen - Delta Brass Zeeland heeft zaterdag een vierde plaats be haald op de Nederlandse Brass band Kampioenschappen in Gro ningen. Delta Brass, dat uitkomt in de eerste divisie, gold als een van de favorieten aangezien zij al drie keer op een rij als derde en vo rig jaar zelfs als tweede was geëin digd. De vierde plaats van nu werd dan ook als een tegenvaller ervaren, „We waren zelf heel tevreden", zegt Henk Kramer van Delta Brass. „Het liep allemaal heel goed, inclusief alle solistische par tijen. Dan is een vierde plaats ge woon teleurstellend. Het blijft een jurysport, met drie wijze mannen die in een hok geblindeerd naar de optredens luisteren." De winst ging naar Brassband Breukelen. vlissingen - Jolies Heij uit Utrecht heeft gisteren de eerste editie van Slam by the Sea op haar naam ge schreven. Zij treedt vanavond di rect aan in de halve finale van de Nederlandse Kampioenschappen Poetry Slam in Utrecht. Als Heij deze doorstaat, komt zij vrijdag uit in de finale, die wordt gehouden in Tivoli De Helling. Poetry slam is een wedstrijd tus sen dichters. De wijze waarop zij hun werk voordragen is daarbij net zo belangrijk als de poëzie zelf. Dit jaar introduceerde de Vlissing- se dichter Emma Burns poetry slam ook in Zeeland. Er werden, verspreid over het jaar vier voor ronden gehouden. De favorieten van zowel het publiek als van de jury's namen het gistermiddag in De Piek in Vlissingen tegen elkaar op in de Zeeuwse finale. Het deelnemersveld bleek zeer ge varieerd, maar de jury - met onder anderen regerend Nederlands kam pioen Ellen Deckwitz - was te spre ken over het niveau. Zozeer zelfs dat zij niet twee maar drie finalis ten toeliet tot de allesbeslissende battle. Behalve Jolies Heij waren dat Coen van der Hilst (oorsponke- lijk afkomstig uit Koudekerke) en Jurgen Smit. Heij bleek uiteinde lijk de meest constante van de drie en ging met de wisselbeker en een NK-ticket naar huis. De publieksprijs was voor Mathil- de Samuels uit Vlissingen, die veel fans in de volle zaal had. vlissingen - Sebastiaan Spit ver zorgt woensdag een lezing over zijn huidige tentoonstelling in het Vlissingse kunstcentrum deWil- lem3. In De encyclopedie van het landschap presenteert Spit een be langrijk deel van zijn oeuvre van uit zijn atelier in een geheel eigen setting en wil hij anderen deelge noot maken van zijn geschilderd avontuur. De lezing in deWillem3 begint woensdag om 19.30 uur. Vooraf aanmelden is noodzakelijk, via bk@cultuurwerf.nl o.v.v. lezing Spit of telefonisch tijdens kantoor uren op nummer 0118-415505. vlissingen - 'Film by the Sea door het Jaar' presenteert morgen de voorpremière van Woody Aliens nieuwe film: You Will Meet A Tall Dark Stranger, met onder anderen Antonio Banderas, Anthony Hop kins en Naomi Watts. De voorstel ling in bioscoop CineCity in Vlis singen begint om 19.30 uur. Scène uit S(NOW) van choreograaf en danser Joost Vrouenraets. door Joost Goutziers Een zwart huisje op wielen wordt voortgeduwd door twee dansers. Een man en een vrouw draaien met het grote gebaar van ballet om el kaar heen en komen gaandeweg in een onoplosbaar conflict terecht. Hij wil vooruit, de toekomst lonkt; zij is verknocht aan wat ze heeft of had en wil niet loslaten. Het is de onmogelijke liefde van twee mensen die allebei een ande re kant opkijken. Dit theatrale en verhalende S(NOW) van choreograaf en dan ser Joost Vrouenraets is onderdeel van het avondvullende duettenpro- gramma Jong Zuid van Station Zuid. Het danshuis voor de zuide lijke provincies doet morgen Mid delburg aan. Sferen in Jong Zuid lo pen uiteen, staan haaks op elkaar. De aard van dansmaken ook, maar ze tonen aan dat er bij Station Zuid mooie en uiteenlopende din gen gebeuren. Vrouenraets maakt een even ro mantisch als tragisch sprookje met vondsten die beklijven. Door te spelen met licht verschijnen sil houetten van dansers op het ach terdoek en door een looplamp in het zwarte huisje te "hangen zijn af en toe uitsluitend de contouren van dansers zichtbaar. Als de man zijn lief reanimeert, gaat de lamp Finalist Coen van der Hilst draagt voor.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 32