pzcu Rekenkamer wil meer samenwerking Sinterklaas moet improviseren bij laatste bezoekjes Gemeente jaagt op rotzooischoppers ZEEUWS-VLAANDEREN 14 en 15 4HP1IBP3BP 16 en 17 FINANCIEN Zeeuws-Vlaamse gemeenten moeten inkoop- en aanbestedingsbeleid aanscherpen Centrale stilgelegd na brand transformator Burger Initiatief werkt aan wandelroute i£li Maandag 6 december 2010 Forten tussen Damme en Sluis worden opgeknapt -^NSBsg Station Zuid brengt drie duetten in diverse sferen Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Wout Bareman terneuzen - De Zeeuws-Vlaamse gemeenten kunnen op jaarbasis tonnen besparen door diensten en goederen 'slimmer' in te kopen en ook aanbestedingen beter af te stemmen. Er is op dat gebied nog veel winst te boeken, denkt de Re kenkamercommissie van de ge meente Terneuzen. De commissie deed de afgelopen maanden onderzoek naar het in koop- en aanbestedingsbeleid. Be langrijkste conclusie: de aanpak is nog voor verbetering vatbaar. De commissie: „Wij achten een verdere intensivering van de regio nale samenwerking noodzakelijk, zeker met het oog op bezuinigin gen die de gemeenten de komen de jaren van Rijkswege zullen wor den opgelegd." Wethouder Pim Broekhuysen (ver antwoordelijk voor inkoop en aan besteding) onderschrijft de conclu sies van de commissie. „Als je weet dat het om een substantieel deel van de gemeente-financiën gaat - 38 miljoen euro op een tota le begroting van 135 miljoen - be sef je dat we heel zorgvuldig naar die posten moeten kijken, zowel binnen het gemeentelijke apparaat als daarbuiten. We werken nu al intensief samen met Hulst en pro beren ook Sluis er weer veel nau wer bij te betrekken." Terneuzen, Hulst en Sluis werken sinds 2007 samen bij de aanschaf van hulpmiddelen in het kader van de Wet Maatschappelijke On dersteuning, rioolinspecties en de taxaties voor de Onroerendzaakbe- lasting. Sluis doet echter ook za ken met het Inkoopbureau West-Brabant. Wethouder Conny Almekinders van Sluis: „Die over eenkomst dateert uit de tijd van de grote reorganisatie bij de ge meente. In 2012 loopt het contract af. Wie weet richten we ons dan weer helemaal op regionale samen werking. Overigens zitten we nu al weer veelvuldig aan tafel met Ter neuzen en Hulst." Ook het water schap schuift straks, na de fusie van 1 januari, weer aan. Broekhuy sen: „Met Sluis erbij kunnen we voor de levering van goederen en diensten mogelijk veel vaker een beroep doen op bedrijven uit de ei gen regio. Dat zou natuurlijk toe te juichen zijn." Bij de inkoop en aanbestedingen heeft voor hem duurzaamheid prioriteit. „Vijftig procent is nu al duurzaam, dat moet naar vijfenze ventig procent." lamswaarde - Sinterklaas moest zaterdag alle zeilen bijzetten om zijn laatste afspraakjes vóór zijn te rugkeer naar Spanje nog na te kun nen komen. Het barre weer gooi de bijna roet in het eten, maar de honderden kinderen, die vol ver wachting naar hem uitkeken, wer den niet teleurgesteld, al moest de Sint wel improviseren. Bij zijn tocht naar Lamswaarde moest hij zaterdagmiddag zijn paard Ameri go in Kuitaart achterlaten en de weg per auto vervolgen. „De Fre- derik Hendrikstraat naar het dorp toe had meer weg van een Sibe risch terrein", constateerde de Sint bij zijn verlate aankomst in dorps huis de Luifel. „Sneeuwduinen op de weg waren niet aan mijn paard besteed." De Sint stak dan ook een waarschuwende vinger op naar een delegatie van het Hulster colle ge: „Vergeet bij de strooiwerkzaam- heden dit dorp niet. Mijn Pieten hebben met snowboots aan wel ge probeerd te strooien, maar met pe pernoten kregen ze de sneeuwho pen niet weg." Ook in Hengstdijk werd de Sint ontvangen. Omdat de koets geen winterhanden had, kwam de Sint ook daar per auto aan. Vanaf basis school het Vogelnest volgden de kinderen met de vrolijke noten van een dweilband het Spaanse ge zelschap naar het dorpshuis de Schuur voor een middagvullend programma. De Sinter bracht zater dag ook nog een bezoek aan de jeugd in Heikant en Sint-Kruis. Door de gladde wegen kwam Sinterklaas later dan verwacht aan in De Luifel in Lamswaarde. Maar ook de vermoeidheid speelde de Sint parten. Hij kocht het af met extra strooigoed voor de kinderen. foto Mark Neelemans DOEL In de kerncentrale van Doel is vrij dagmiddag rond vijf uur brand uit gebroken in de machinekamer van reactor Doel 4. De brandweer van Beveren had het vuur snel onder controle. Gevaar voor de omgeving was er niet. Volgens woordvoerster Els De Clercq van het energiepark ontstond de brand bij een transfor mator, buiten het nucleaire gedeel te. De reactor werd direct automa tisch uitgeschakeld. Het was giste ren nog onduidelijk hoe lang de reactor buiten werking zal zijn. AARDENBURG Een groep inwoners van Aarden burg heeft zich verenigd in het Bur ger Initiatief Aardenburg Natuur lijk (BIAN). Dat bereidt in samen met de Landschapbeheer Zeeland en de stadsraad de verwezenlijking van de wandelroute Ommetje Aar denburg voor. Inwoners worden dinsdag 14 december tijdens een bijeenkomst in het Dorpshuis over de plannen geïnformeerd. Ze mo gen ook suggesties doen voor ver betering van de woonomgeving. Aanvang: 19.30 uur. door Wout Bareman terneuzen - Vervuilers, rommel- makers en mensen die hun huis la ten verpauperen moeten op hun tellen passen. De gemeente Ter neuzen gaat hen harder aanpak ken. Het toezicht op de naleving van de regels wordt uitgebreid en wie zich daar niet aan houdt, krijgt eerst weliswaar een brief maar al snel daarna ook de reke ning gepresenteerd. Wethouder Frank van Hulle: „Mis schien hebben we de teugels in het verleden te veel laten vieren; nu halen we ze weer aan. Dat ge beurt mede onder de groeiende druk van stads-, wijk- en dorpsra den, maar we hebben ook zelf ge constateerd dat er regelmatig situa ties ontstaan, die absoluut niet door de beugel kunnen. Dan praat je over excessen, die de hele woon- en leefomgeving raken." De wethouder noemt voorbeelden van huizen waar, bijvoorbeeld bij ontruiming, tonnen afval worden weggehaald, maar ook op wonin gen die zo slecht zijn onderhou den dat ze op instorten staan. „Dat tolereren we niet langer. Een waar schuwende brief helpt vaak niet. Nou, dan komen we zelf in actie." Wie de boel niet zelf opruimt, draait op voor de kosten. In veel gevallen wordt opgetreden in overleg met de politie en waar nodig met de woningcorporaties. Van Hulle heeft ook wat extra mensen van de buitendienst inge schakeld. „Er komt meer toezicht."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 29