bij de hand s sport 31 Tjoba komt abrupt tot stilstand gedaan Rust heeft Vurona en De Frel goed Jimmy Niemans: Lands Welvaren is van slag na lange reis maandag 6 december 2010 'De dekking stond vrij aardig. Er werd niet alleen goed geblokt, ook maakten we goed gebruik van de snelle spelhervatting. Daar naast konden we zeker vijftien breaks lopen. Er was geen houden aan.' door Wim Kakebeeke zierikzee - De eerste zeven compe titieduels waren voor Jimmy Nie mans een beproeving. Het viel niet mee, handballen zonder hars. Het gebruik van de kleverige mas sa was met ingang van dit seizoen voorbij en de impact op het spel van de pijlsnelle routinier was bijna desastreus. „Op den duur ben je radeloos", ondervond Nie mans zelfs. Van die onzekerheid was gisteren niets terug te zien in zijn spel te gen Witte Ster 2. Met veel overtui ging en een gezonde portie door zettingsvermogen zette Delta Sport ook de achtste competitie partij in winst om: 31-18. fimmy Niemans kroonde zich tot topscorer met twaalf treffers. De 28-jarige Schouwenaar maakte in druk met een paar wonderschone lobjes. Dergelijke bijzonderheden zitten opgesloten in het spel van de restaurantuitbater. „Vandaag ging het wel lekker", zei hij na de wedstrijd nuchter. Waar Niemans zorgde voor de vro lijke noot in het Zierikzeese kamp, was het in de ziekenboeg kommer en kwel. Gisteren kwamen er weer enkele nieuwe blessuregeval len bij. Opbouwer Thijs de Vos volgde het duel op krukken; de ze ventienjarige Zierikzeeënaar krijgt deze week uitsluitsel over zijn knieblessure. Na een kwartier was het ook over en uit voor Guust Sluijs. De kleine flankspeler viel op zijn knie en moest het veld hinkend verlaten. Na driekwart wedstrijd viel Mar- tijn Giltay uit met een flink ge zwollen enkel. En Koen de Bruin van de reserves was al voor het eer ste fluitsignaal afgehaakt vanwege knieklachten. „De blessures komen erg ongele door Lucien Roelandt heikant - De slechte winterse om standigheden zorgden zaterdag voor veel afmeldingen bij de dres- suurwedstrijd van de Stichting Hippische Sport Heikant. Jennifer Reimer was in de klasse Z2 in bei de proeven de beste. Kelsey den Exter uit Vogelwaarde en Isabelle de Cock uit Sinaai wisselden stui vertje in de strijd om de oranje ere- linten in Zl. In de klasse Z2 behaalde de in Ka pellen woonachtige Jennifer Rei mer met de mooi bergopwaarts gaande Razani met 66.76 procent de overwinning. Zij bleef streekfa- voriet Stephanie de Frel uit Koe wacht, met de relaxed door de baan gaande merrie Vurona, ruim twee procent voor. In de herkansing waren Jennifer Reimer en de Rubiquil-dochter met 67 procent opnieuw de beste combinatie. Stephanie de Frel stuurde de Negro-dochfer met een gen", aldus Niemans. „Ze zouden wel eens kunnen bepalen wie kam pioen wordt en wie niet." Delta Sport liep gisteren na een kwartier weg bij Witte Ster 2 dank zij een fraaie dubbele score tijdens een ondertalsituatie. Terwijl Ken neth Mellaart langs de kant zijn tijdstraf van twee minuten uitzat, scoorden Jimmy Niemans en Jor- dy Loo. De kloof liep voor de pau ze zelfs op naar zes treffers: 17-u. Dat was maar goed ook, want de stabiliteit was in de eerste fase na de rust even ver te zoeken. Waarom Delta Sport vaak zo'n dip heeft, kon ook goalgetter Niemans niet verklaren. „Misschien dat we tijd nodig hebben om de motor aan de praat te krijgen. Maar waar het precies aan schort, ik weet het echt niet." Nadat doelman Jaco de Loof zijn ploeg met enkele attente reddin gen op de been had gehouden, kwam de Zierikzeese scoringsdrift weer op gang. Via 20-14 liep de thuisploeg na driekwart wedstrijd weg naar 25-15. De tegenstander uit Waspik had zich toen allang met de nederlaag verzoend. „De dekking stond vrij aardig", analyseerde Jimmy Nie mans na afloop. „Er werd niet al leen goed geblokt, ook maakten we goed gebruik van de snelle spel hervatting. Daarnaast konden we zeker vijftien breaks lopen. Er was geen houden aan." Niemans kan nauwelijks wachten op de kraker tegen Olympia'89 over twee weken. „Dat wordt dé clash, daar komt de kampioen uit", voorspelt hij. „Als we die kun nen pakken in eigen huis, staan we drie punten los. Dan heb je het nog veel meer in eigen hand." Scores: Jimmy Niemans 12, Pieter Boot en Jordy Loo 5, Kenneth Mellaart 3, Guido de Graaf en Bob van Lint 2, Martij Giltay en Ruben Bos 1 score van 65.29 procent ook nu naar de tweede plek. „Ik woon in België, maar onze paarden staan bij Leunis van Lie ren in Schore", aldus Jennifer Rei mer. „Ik train daar bij Raz Nitzani en dat gaat prima. Mijn paard Ra zani is ook genoemd naar Raz, ze zijn op dezelfde dag jarig. Jammer dat ze binnenkort naar Israël ver trekt." Over haar paard Razani is Reimer lovend. „Ik rijd Razani pas drie we ken, maar het klikt tussen ons. Ik vind het jammer dat ik niet mee kan doen aan het Zeeuws kam pioenschap. Ik sla hier geen wed strijd over, maar ik ben lid van een Brabantse vereniging en mag dus niet aan het ZK meedoen. Stom van me. In januari vraag ik over schrijving naar een Zeeuwse club aan. Bij het outdoor kampioen schap ben ik dus wel van de par tij." Hoewel ze tweemaal haar meerde re moest erkennen in Reimer, door Michiel Bouwman GOES - Slechts twintig minuutjes waren de korfballers van Tjoba en het bezoekende Oost-Arnhem aan elkaar gewaagd, zaterdagavond in Sportpunt Zeeland. De stand was toen 7-7 en beide ploegen gingen gelijk op. Hoe anders was de situa tie na afloop van het duel. Oost-Arnhem, dat al tien uitwed strijden in de zaal niet had gewon nen, stapte met een 14-27-overwin- ning van het veld. „We blijven dezelfde fouten ma ken", zei Tjoba-trainer Chris van Put na afloop. „Er zijn nu geen leeggespeelde mensen bij ons, dat kan niet. Je kunt verliezen, maar dan moet je kruipend over de zaal van het veld komen. Ik heb de beelden van hun vorige wedstrijd gezien: ze (Oost-Arnhem) zijn niet super. Maar wij waren slecht. En daarom hebben zij de zege gekre gen. Wij hebben voor Sinterklaas gespeeld." De dertien treffers verschil zijn duidelijke, maar vooral ook harde cijfers. Natuurlijk, de Arnhem toonde Stephanie de Frel zich toch tevreden. „Na een drukke, ver moeiende periode heeft Vurona bijna een jaar op rust gestaan. Het hoofd even leeg maken, dat heeft haar goed gedaan. Ze heeft er weer zin in. Zeven weken geleden heb ben we de draad opgepakt. Tij dens de vorige wedstrijd liep het nog niet helemaal naar wens, maar vandaag gaf ze me weer dat fijne gevoel. Ik heb niet gewon nen, maar mijn doelstelling wel be reikt. Vurona had nog een winst punt nodig om het sportpredikaat van het KWPN te halen. Het wer den er zelfs drie." In de openingsronde van de Zt-ca- tegorie pakte Kelsey den Exter met de veel souplesse tonende ruin Veuillot de overwinning (65.58 procent). De amazone uit Vogel waarde bleef de Belgische Isabelle de Cock met de Dream of Glo- ry-dochter Allure van de Riethoe ve een half procentje voor. In de herkansing nam de amazone mers zijn voormalig landskam pioen op het veld en na de degra datie-van vorig jaar titelfavoriet in de overgangsklasse, maar Tjoba leg de het jonge team van de Zeeuwse trainster Petra Geelhoedt weinig in de weg. „Verdedigend waren we niet scherp", aldus Van Put. „Zij waren beter, maar de winst was te wijten aan dingen die wij niet goed de den. Er werd niet gelopen, niet ge werkt en er was geen overtuiging. Tactisch was het een drama, bij 7-7 zijn we gestopt met korfbal len." De laatste woorden van Van Put kunnen niet alleen figuurlijk worden opgevat, maar ook bijna letterlijk. Tussen Tjoba's zevende en achtste treffer zaten liefst zes tien minuten. Daarin liep Oost-Arnhem vlot uit naar een 7-17-voorsprong en de thuisploeg kon daar niets tegenover stellen. Uiteindelijk prijkte een 14-27-eind- stand op het scorebord. Het niet meespelen van Dirk-Jan Westmaas - hij was nog niet her steld van een operatie - en het uit vallen van captain Marcel de Dreu uit Sinaai revanche. Zij stuurde haar tweede troef, de Don Cardina- le-dochter Dothea van de Riethoe ve, met 65 procent naar het ere- lint, een procent meer dan Den Ex ter met de Rousau-zoon. „Veuillot is een paard met veel po tentie", aldus Kelsey den Exter. „Heel lenig. Daardoor loopt hij heel mooi de traverse en de schou der binnenwaarts. Ook de wissels springt hij met gemak, maar hij heeft altijd de neiging om op de vlucht te gaan. Hij wil steeds ont snappen. Het is moeilijk hem rus tig en ontspannen te houden. Maar het gaat steeds beter. Van daag liep hij super." In de klasse M2 ging de zege in bei de proeven naar Mascha Boone. Met Aphrodite kwam zij tot scores van 180 en 197. Antoinette Keur- horst (175 en 195) en Sabine Vinke (164 en 177) eindigden beide ma len als tweede en derde. Mischa de Keijzer en Romy Hamelink won nen allebei één Mi-proef. waren daar ook debet aan. Tjoba's leider moest zeven minuten voor rust (stand 7-9) naar de kant met een knieblessure. „Ik zakte door mijn knie en hoorde knak", zei De Dreu na het laatste fluitsignaal. „Daarna werd het spel minder, het leek of we een mentaal tikkie had den gehad. Balen, want bij 7-9 kon het nog alle kanten op." Nog meer slechts nieuws dus voor het toch al gehavende Tjoba, dat nu al wel de top-drie van de com petitie gehad heeft en daaruit wel licht wat hoop kan putten. Vol gend weekeinde moet de ploeg uit 's-Heer Hendrikskinderen naar Vriendenschaar. „Maar als je zoals vandaag speelt, win je van nie mand. Volgende week kan het niet super zijn, dat kan niet", zei Van Put. „Het spel kan niet ineens om- hoogschieten. We spelen vaak en vooral tegen onszelf. Vooral nü, nu het moeilijk is, moeten we er sa men uitkomen. De neuzen moe ten dezelfde kant op." Scores Tjoba: Dennis Broerse 8, Esther van Boven en Marcel de Dreu 2, Johan- neke Vleugel en Kristian Huisman 1. berkel en rodenrijs - De drieban- ders van 's Lands Welvaren heb ben de inhaalwedstrijd in de twee de divisie tegen G.S. v.d. IJssel ver loren. In Berkel en Rodenrijs werd het 6-2. De Bevelanders beleefden weinig vreugde aan hun bezoek. Na een reis van een dikke honderd kilome ter door de sneeuw kwamen ze iets te laat aan in het biljartlokaal. Een- welkome opwarmer in de vorm van een kop warme koffie zat er echter niet in. Het koffieap paraat deed het niet en of de he ren maar meteen wilden begin nen, want zij waren toch al te laat. Ook van de diverse partijen viel weinig te genieten, maar dat had alles te maken met het eigen slech te spel. Alleen Ronald van Geyt won, de andere partijen gingen verloren. Kopman Luc Peeters, in valler Piet Koek en Jaap Hameling leden een nederlaag. Tjoba (groene shirts) speelt een bizar duel op de vertrouwde bodem van Sportpunt Zeeland. Na 7-7 wordt de Bevelandse ploeg volledig voorbijgelopen door Oost-Arnhem: 14-27. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 27