301 sport 1 1 Niemans neemt Delta Sport Dammer De Leeuw ongeslagen Steenpoorte mist libretitel en promotie Delta Sport wint ook de achtste competitiewedstrijd, Witte Ster 2 wordt met 31-18 verslagen. Domper op - - de feestvreugde zijn de nieuwe blessuregevallen. wedstrijd tegen wate ster 2. maandag 6 december 2010 door Daaf Kasse 'S-CRAVENPOLDER - Johnny de Leeuw heeft zijn ongeslagen status behouden in het Zeeuws kam pioenschap dammen. De Goese- naar won zaterdag in een uitste kende aanvalspartij van Jaap Veer- hoek. Het was al de vierde over winning op een rij van de elfvou- dig kampioen. In de tijdnoodfase had Veerhoek het vereiste aantal zetten gehaald, maar om zeker te zijn speelde hij nog wat extra zetten. In die fase be ging de speler uit Nisse de beslis sende fout. De Leeuw kon doorbre ken naar dam en besliste de partij in zijn voordeel. Daaf Kasse, De Leeuws voornaam ste concurrent, en Danny Wattel kwamen vanwege het barre win terweer niet in actie. Arjo Kousemaker bleef op een sco re van vijftig procent staan na een bizar gelijkspel tegen Martin van Dijk. Kousemaker stond in gewon nen positie, maar liet de zege toch nog glippen. Kees Rijk boekte ten koste van een zeer zwak spelende Kees de Jonge zijn eerste overwinning. In de stand leidt De Leeuw nu met de maximale score van acht punten uit vier partijen. Kasse volgt met vijf uit drie, Kousemaker heeft vier uit vier. Daarna komen vier spelers met drie punten. Wat- tel had daar slechts twee partijen voor nodig, Rijk drie en Van Dijk en Veerhoek vier. De Schouwse speler Jos de Wild kwam niet in ac tie, hij bleef daarom staan op een score van één punt uit drie par tijen. De Jonge is hekkensluiter met nul uit drie. In de promotieklasse verloor kop loper Frans Blaas in een lange par tij van Wim Ko.ppejan. De beste papieren zijn nu voor René Duse- bout, die zaterdag niet in actie kwam. In de eerste klasse is ]an Grim de te kloppen man. De Souburger won van Lex Mamed en leidt met zeven uit vier. HANDBAL Volg het amateurvoetbalnieuws op Twitter Ca naar www.twitter.com/zwsvoetbalaward Met 12 treffers is Jimmy Niemans nniii/DAii topscorer voor Delta Sport in de Delta Sport (blauwe shirts) is in de aanval in de wedstrijd tegen Witte Ster 2. De Zierikzeese formatie wint voor de achtste keer deze competitie, maar raakt ook spelers kwijt met vervelende blessures. foto Ronald den Dekker door Joop van den Oudenhoven ZIERIKZEE - Rinus Buijs uit Acht huizen, lid van BV De Poedel, heeft in Zierikzee het persoonlijk kampioenschap libre tweede klas se in poule noord gewonnen. Tweede werd Cees Steenpoorte "van DOS Oosterland en Hans Bruinsma, ook van De Poedel, ein digde als derde. Thuisspeler Anne Stins greep net naast het podium. Aan de kop van het klassement was het stuivertje wisselen tussen de Schouwse en Flakkeese spelers. De titel en de derde, vijfde en zes de plaats gingen naar Flakkee, de tweede, vierde en laatste plaats wa ren voor de Schouwse afvaardi ging. Buijs ging van start met winst en bleef winnen. Tot de fina le, waarin hij tegen Cees Steen poorte zijn eerste nederlaag leed. Steenpoorte had echter zijn eerste partij al verloren en ging daarna, in de zesde ronde, ook nog eens onderuit tegen Hans Bruinsma. Hij zag zijn titelkansen daarmee in rook opgaan. De bloemenkoopman stelde zich meteen een nieuw doel: promotie. Hij had al uitgerekend dat hij zijn laatste partij tegen kampioen Buijs in zestien beurten moest uitspe len. Dat ging goed tot de vijftiende beurt. Nog altijd had hij zicht op promotie, maar een 'domme' fout maakte ook die droom tot een illu sie. Steenpoorte eindigde op 3.945, waar de promotiegrens 4.00 is. Of Steenpoorte nog een plaatsje krijgt toebedeeld in de gewestelij ke eindstrijd, hangt af van Buijs en de concurrentie elders in het dis trict. Buijs wacht nog op toestem ming van zijn cardioloog om deel te kunnen nemen aan het kam pioenschap. Puzzel ouderwets gezellig mee en maak kans op een weekend naar Kuierpadtien in Drenthe! Kijk snel op www.lekkerpuzzelen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 26