'Criminele meiden gewiekst' Man grijpt kind bij de keel na ruzie in Kapelle 9 ONDERZOEK Aantal gedetineerde vrouwen is sinds 1995 meer dan verdubbeld Vrouw (75) weerstaat twee straatrovers Watersnood Albanië: duizenden evacuaties Sneeuwstorm Nieuw: drie heerlijke soepen van Bertolli Rustig weer, 0° Wilde staking legt luchtverkeer Spanje plat MAANDAG 6 december 2010 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 252e Ajax gaat steeds slechter voetballen nr. 286 - los nummer 1,55, zaterdag 2,30 Verkiezing 5Jcp£C l&UXWi, uaii Zcéiatid Q> Kies de beste leraar van Zeeland! www.pzc.nl/besteleraar WALCHEREN Als meiden echt meedoen aan van dalisme en criminaliteit dan heb ben ze een soort voortrekkersrol, staat in het onderzoek. Over het al gemeen zijn ze een stuk slimmer en weten ze hoe ze jongens moe ten bespelen. Ook zijn ze behendi ger en gewiekster. VLISSINGEN Een 75-jarige vrouw heeft gister middag in Vlissingen een straat roof kunnen voorkomen door haar tas goed vast te houden. Zij kwam hierdoor wel ten val. De vrouw liep met een vriend in de Leeghwaterstraat in Vlissingen toen haar tas door twee jongens werd vastgepakt. De vrouw liet zich echter niet kennen en hield haar tas stevig vast. Hierdoor viel zij. De twee jongens renden weg en verdwenen in een brandgang. TIRANA Door zware overstromingen heb ben in Albanië al meer dan elfdui zend mensen hun woningen moe ten verlaten. Zeker 2600 huizen staan onder water, nog eens 7500 panden hebben schade opgelopen. Dat meldde de civiele dienst giste ren. Albanië heeft de Navo om hulp gevraagd. Het naastgelegen Montenegro, dat ook kampt met watersnood, heeft dat al gedaan. Op de Balkan is sprake van de erg ste overstromingen ooit. DEN HAAG - Het aantal criminele meiden, tieners vaak nog, is de laatste jaren flink toegenomen. Volgens de laatste gegevens, van zowel het Openbaar Ministerie als het Centraal Bureau voor de Statis tiek, is het aantal gedetineerde vrouwen sinds 1995 meer dan ver dubbeld. Van 2002 tot 2007 steeg het aantal processen-verbaal tegen meiden met 54,6 procent. Alleato, adviesbureau voor sociale vraagstukken, onderzocht wat er achter de cijfers schuil gaat en wat er aan te doen is. Vandaag houdt ze er een themamiddag over. Het onderzoek richt zich op de provin cie Utrecht. „Cijfers zeggen eigen lijk weinig tot niets", vindt project leider Miriam Zandvliet. „Ons idee is dat de stijging van het aantal cri minele meiden voor een belang rijk deel te verklaren is doordat er anders naar ze wordt gekeken. Tot enkele jaren geleden werden crimi nele meiden gezien als slachtoffer. Nu is het oordeel vaker dat ze hele maal niet het slachtoffer van de groep zijn geworden, maar er ge woon bij horen en dus ook moe ten worden gestraft." WESTKAPELLE - Het was ploegen door de sneeuw voor deze auto, zaterdag bij Westkapelle. De situatie op de Schelpweg tussen Domburg en Westka- pelle werd zo nijpend dat het Waterschap besloot de weg af te sluiten voor het verkeer. Op de weg tussen Knokke en Retranchement strandden auto mobilisten in de sneeuwduinen die soms 75 centimeter hoog waren. ®foto Ruben Oreel pagina 2 en 3: blizzard raast over Zeeland pagina 6 en 7: reizigers dupe winterweer KAPELLE - Een tienjarig jongetje is zaterdagmiddag rond half vier in Kapelle mishandeld door een vol wassen man. De man pakte het kind met beide handen bij de keel en tilde hem van de grond. De po litie zoekt een getuige. De jongen was samen met zijn vrienden in de sneeuw aan het spelen op het terrein achter het zwembad aan de Vroonlandseweg in Kapelle. Ze kregen gezelschap van een andere groep kinderen die ook kwamen spelen. Die kinderen waren samen met een man. Toen de kinderen onderling ruzie kre gen, wilde deze man verhaal halen bij het tienjarig jongetje. Nadat de man de jongen bij de keel greep, sprong een vriend van de jongen op de rug van de man en kwam er een andere man aan gelopen die de dader wegtrok bij het slachtoffer. De politie is op zoek naar deze man, omdat hij een belangrijke getuige is. Zijn identiteit is tot nu toe onbekend bij de politie. De politie wil graag in contact ko men met de man die een einde maakte aan de mishandeling van de tienjarige jongen. Bent of kent u deze man? Neem dan contact op met de poli tie via telefoonnummer 0900- 8844. Meiden zijn als crimineel gevaarlijker dan jongens reageeropwww.pzc.nl reacties: 280 Staten proberen Waterdunen over verkiezingen heen te tillen eenS7MMHBi 75% oneens7 25% •TRI Kiui 11 P«jUe>jhi!e«Jc>r if TtnJjM'Alt Tomatensoep alla Toscana. Minestronesoep di Mamma en Paddenstoelensoep Tradizionale. Buon appetito! Nieuws getipt voor u! staat wekelijks jn alle 20 titels van NRp Dagbladen (bereik 4.3 miljoen lezers.- 2.6 miljoen boodschappers). E: info@nrp.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 1