diverse sferen the Sea PZC zeeland 17 in Stadsschouwburg Middelburg filmagenda brieven De grote wijnencyclopedie www.pzc.nl/webwinkel maandag 6 december 2010 foto Joep Lennarts dium terug en neemt de samen hang toe. Huischoreograaf Itamar Serussi sluit het drieluik af met Ferrum. Hij ontwikkelt een eigen beeldtaal met herhalingen, snelle, repeteren de bewegingen en hij wordt daar almaar uitgesprokener in. En ook al bewegen zijn dansers syn- chroom, ze zijn alleen met zichzelf bezig. Serussi combineert moder ne, industriële muziek met bewe gingen die lijken te zijn geleend van vogels en primaten: heel trots, heel elegant. 'Jong Zuid' van Station Zuid, morgen avond in de Stadsschouwburg Middel burg. Aanvang: 20.00 uur. Goes Merral De Eetclub: 19.00 en 21.30 uur; Harry Potter: 18.45 en 21.45 uur; Unstop pable: 19.00 en 21.15 uur. TERNEUZEN CineCity Harry Potter: 18.45 en 21.00 uur; Sint: 19.00 en 21.45 uur; De Eet club: 19.30 uur; Unstoppable: 21.30 uur; Copie Conforme: 20.00 uur. VLISSINGEN CineCity De Eetclub: 14.00, 19.15 en 21.45 uur; Dik Trom: 16.15 uur; Due Da te: 13.45 en 19.30 uur; Unstoppable: 14.00, 16.15, 19.00 en 22.15 uur; Sint: 16.30, 18.50 en 22.00 uur; The Other Guys: 14.00 uur; Rapunzel (NL, 3D): 16.15 uur; Sneak: 22.00 uur; Het Ge heim: 16.30 uur; Jackass (3D): 13.45, 19.30 en 22.00 uur; Harry Potter: 13.30, 16.00, 19.00 en 21.30 uur; Eat Pray Love: 16.15 uur; Haar naam was Sarah: 13.45, 19.00 en 21.30 uur. aan en uit. Het is beklemmend en vredig tegelijk. Ook bij Shut Quietly, Almost van Jussi Nousiainen en Jesüs de Vega Gomez is er een spel met licht, als een danser zijn lichaam ontdekt terwijl er een subtiele lichtbundel van zijn hoofd naar zijn schouder en naar zijn rug verspringt. De twee choreografen (Jussi Nou siainen danst zelf ook mee in deze productie) werken met dans en vi deo. Op een groot scherm zijn her leidbare, beelden, close-ups en minder herleidbare beelden te zien. Zo is er een sferisch plaatje van de dansers met Pinokkioneu- zen. Aan het einde van de voorstel ling keren die neuzen op het po- foto Ruben Oreel Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl WCT2 Hoe is het mogelijk dat het dossier WCT steeds maar weer de hoogste prioriteit moet krijgen op basis van economische speculaties en blijvende onzekerheden over toe komstige uitspraken van de Raad van State, terwijl er al twee jaar een panklaar alternatief is in de vorm van de VCT? (krant, 1 decem ber). Wanneer maakt de zelfgenoeg zaamheid van het provinciebe stuur (College van Gedeputeerde Staten en Provinciale Staten) plaats voor daadkrachtig en realistisch be leid? Zaken als Thermphos, het ADRZ-ziekenhuis doen de provin cie geen goed. Onze commissaris van de koningin is wel een politiek zwaargewicht, maar zeker geen be stuurlijk fenomeen. De manier waarop zij gedeputeerde Marten Wiersma heeft opgezadeld met Zembla en achteraf roept 'een ramp voor Zeeland', getuigt van weinig moed. De VCT moet nu voorrang krijgen en het WCT-dos- sier moet worden gesloten. Wacht de effecten van de VCT af en houd vooral de verhouding Zeeland re- creatieland en Zeeland logistiek- land in het oog. Ton Overbeek Churchilllaan 1060, Temeuzen WCT 3 Vorige week was de WCT weer in het nieuws. Dat Zeeland Seaports Provinciale Staten benadert om het besluit over de WCT op te schorten begrijp ik best. De contai- nermarkt trekt aan. Reders zijn be leefd en vriendelijk tegen de direc te van Zeeland Seaports. Alleen is de directie naïef te denken dat er eerdaags een exploitant voor de WCT komt. Alle grote reders focus sen zich op de Tweede Maasvlakte, die in tegenstelling tot het bericht in de krant van 30 november, capa citeit voldoende zal hebben. Boven dien hebben de problemen met de Vlaketunnel aangetoond, dat de in frastructuur van Zeeland kwets- baar is. Dat geldt zowel voor de weg, het spoor en de binnenvaart. De WCT levert nauwelijks werkge legenheid op en kan uitsluitend overlast bezorgen. Laat de directie van Zeeland Seaports doorgaan met dagdromen, maar laat de pro vincie zijn in juni 2010 genomen besluit tot uitvoering brengen. Peter H. de Dreu Ruigendijk 10, Driewegen Sneeuw Enige dagen geleden werd het boekje 'Vlissingen winkelen aan zee' gepresenteerd. De lezer moet de titel niet letterlijk nemen, voor al niet na een sneeuwbui. De auto mobilist boft weer maar, wanneer hij de boulevard oprijdt; een weg dek waar geen sneeuwvlok valt te bekennen. Dit in tegenstelling tot de trottoirs aan weerszijden. Onbe gaanbaar vanwege de gladheid. Dat belooft wat. Misschien is dat dan ook de bedoeling van de winke liers in de binnenstad. Gemeente, denk aan de wandelaar en fietser. F.J. Repko Boulevard Bankert 436, Vlissingen Ozb Dat het voorstel van gedeputeerde van Waveren om specifiek voor Zeeuws-Vlaanderen de onroerende- zaakbelasting (ozb) te verhogen, om krimpmaatregelen te bestrij den ongepast is, stipte de krant in haar redactioneel commentaar te recht aan. Het gaat niet zozeer om de bestuurlijk zwakte van dit soort voorstellen, maar om een gevaar lijk groeiende weerzin in Zeeuws- Vlaanderen tegen het afstandelijk Middelburgse bestuur. Het gebrek in vertrouwen in de Provinciale Staten en vooral Gedeputeerde Sta ten is inmiddels zo laag, dat te vre zen is voor desinteresse in Provin ciale politiek. De Abdij zal waar schijnlijk een confessioneel, conser vatief bolwerk blijven. Misschien moet er daarom haast gemaakt worden met samenvoeging van de drie Zeeuws-Vlaamse gemeenten. Hans Pollemans Singel 10, Biervliet WikiLeaks Wandaden door regeringen opge steld in documenten worden niet vervolgd want de politiek wordt be heerst door de Verenigde Naties. Misstanden in diplomatieke om gang met elkaar in de wereldpoli- tiek leiden tot respectloos gedrag en communicatie. Tegenargumen ten of ontlastende documenten zijn niet aanwezig. De waarheid staat geschreven in documenten die niet gemanipuleerd zijn, vrijge geven door WikiLeaks. Misstanden van het politieke sys teem staan boven de wet als men sen vervolgd worden voor het pu bliceren van de waarheid. Nu wordt de waarheid mondiaal be dreigd door censuur. Voor het pu bliceren van de wandaden zet de politiek de publicist op het chavot wereld wijd. Steun WikiLeaks en de mensen die het in de lucht hou den, want zij verdedigen de demo cratie en de vrijheid van de mens. Wij hebben in '4o/'45 illegaal de waarheid moeten ervaren binnen Nederland, laat dit een les zijn ge weest. Abko Paauwe 's-H-Hendrikskinderenstraat 63, Goes Trein Ik woon in Middelburg, werk in Holland en reis altijd met de trein. Afgelopen week overkwam mij het volgende: Maandagochtend: De in ternationale trein naar Den Haag reed niet, een vertraging van ruim een half uur. Dinsdag: storing bij Gouda, ik moet via Den Bosch, een half uur vertraging en staan tussen Den Bosch en Utrecht. Te rug naar Middelburg, met de inter nationale trein. De verwarming werkt niet. Donderdag: in Rotter dam ligt alles plat. Ik moet via Den Haag naar Utrecht, staan tussen Rotterdam en Den Haag. In Den Haag moet ik rennen naar de trein. Deze staat op perron 8, maar hele maal aan het einde van het perron. Weer staan naar Utrecht. Reistijd: ruim 4 uur. Vrijdag: terug van Utrecht naar Middelburg. Alles rijdt op tijd, maar de verwarming doet het weer niet. Ernst Radius Klarebeeklaan 8, Middelburg IJsland 2 IJsland is een mooi, bijzonder va kantieland, maar dat er al dit jaar 208 walvissen zijn gedood door de IJslandse vissers daar wordt niets over gemeld (krant, 27 november). Wat leuk voor de toeristen die de walvissen mogen bewonderen en dan uit zicht van hen, ze vervol gens dood worden geschoten. Ann Meuldijk Prof. Zeemanstraat 41, Zonnemaire Het antwoord op al uw vragen over wijn! In deze encyclopedie geeft culinaire journalist en wijnspecialist Christian Callec u een compleet overzicht van de wereld van wijn. Aan de hand van vele foto's krijgt u een blik op de geschiedenis van wijn en wijnbouw. Verder leest u alles over wijntypen uit de hele wereld, druivensoorten en technieken. Plus nuttige tips voor het kopen, bewaren en serveren. Kortom, een prachtig en luxe uitgevoerd naslagwerk met het antwoord op al uw vragen over wijn. Ruim 500 pagina's, hardcover. Adviesprijs 19,95 Lezersprijs 14,95* exclusief €4.95 verzendkosten categorie boeken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 19