te veel drinken' VUURWERK zeeland 115 www.renspetiet.nl Financiële problemen dreigen nu al voor Bevrijdingsmuseum korte noordstraat 53 middelburg 0118-624394 losse verkoopdagen 29-30-31 december Chinees bedrijf bezoekt Terneuzen Sijnke houdt lezing over historie stad Spelcomputer gestolen Jongen (16) opgepakt voor bedreiging Chanoeka in stadhuis maandag 6 december 2010 zoals gegrilde worst met uien en koolrolletjes. dan dat ze educatieve waarde heb ben. Wie op deze integratieavond is, hééft al wat met de Polen en hun land. Zoals Jan Stoffels uit Goes, die zich te goed doet aan een Pools-Nederlands stuk appel gebak. „Ik heb jaren Zwarte Piet ge speeld in Polen, in een uitwisse ling tussen de brandweerkorpsen. Het was altijd beregezellig met die foto's Willem Mieras mannen. En ze zorgen ervoor dat Sinterklaas en Zwarte Piet het goed hebben hoor. Om negen uur in de ochtend kregen ze al wod ka", zegt hij, met een knipoog. door Lilian Dominicus en Raymond de Frel NIEUWDORP - Bevrijdingsmuseum Zeeland in Nieuwdorp zit waar schijnlijk volgend jaar al in finan ciële problemen. Het stichtingsbe stuur benadert daarom de gemeen te Borsele en de provincie om met geld over de brug te komen. Deze week sprak secretaris Piet Meulpol- der in tijdens de raadsvergadering van Borsele in Heinkenszand, bin nenkort stapt het stichtingsbe stuur naar de provincie. Om overeind te blijven schat het stichtingsbestuur in jaarlijks circa 65.000 euro aan steun nodig te hebben; 25.000 van de gemeente, 40.000 van de provincie. „Komt er geen steun, dan moeten we terug naar wat we waren: een hobbymu- seum", zegt initiatiefnemer Kees Traas. Volgens hem en het stichtingsbe stuur hebben provincie en ge meente ook beloftes gedaan voor financiële ondersteuning. „We heb ben indertijd gezegd: het eerste jaar bedruipen we onszelf, het tweede en de daaropvolgende ja ren zullen gemeente en provincie moeten bijspringen." Het Bevrijdingsmuseum Zeeland werd op 30 oktober 2009 geopend in het bijzijn van prinses Margriet. Het aantal bezoekers passeerde on langs de 15.000. „De stand is inmiddels boven de 16.000", zegt Kees Traas. Maar die bezoekers zijn niet voldoende om het museum open te houden. „Het is geen rekensom van de toe gangsprijs van vijf euro maal 15.000", verklaart zoon van Kees, StefTraas, de financiële man. „On der de bezoekers zitten ook kinde ren, die tot en met 6 jaar gratis naar binnen mogen. Van 7 tot en met 12 jaar is de toegangsprijs 3,50 euro. Voor groepen gelden kortin gen, schoolklassen betalen niet." Secretaris Piet Meulpolder: „We beseffen dat de gemeente in zwaar weer verkeert en moet bezuinigen. Maar wij kunnen niet bezuinigen, want we ontvangen niets. Laat de ze vorig jaar geboren museumba by daarom niet verhongeren." Wethouder Conny Miermans van de gemeente Borsele zegt in een reactie: „Ik snap hun pleidooi, maar wij hebben geen structureel geld beschikbaar. We proberen daarom creatief om te gaan met de mogelijkheden, bijvoorbeeld als het gaat om de realisatie van het Bevrijdingspark bij het museum." Een woordvoerder van de provin cie Zeeland zegt niet te weten van een belofte om het museum te on dersteunen. „Maar mogelijk kun nen we wel helpen bij de realisatie van het Bevrijdingspark, een groe ne buffer tussen het dorp en de in dustrie." TERNEUZEN - Nog voor de jaarwis seling maakt het Chinese concern XEMC bekend waar het een pro ductie- en assemblagefabriek voor windturbines gaat bouwen. Van de vele locaties die de Chine zen hebben bekeken zijn er nog twee over: Terneuzen en Oos tende. Kiest Xiangtan Electric Manufactu ring Corporation (XEMC) voor de Axelse Vlakte, dan levert dat al di rect 250 arbeidsplaatsen op. De Chinezen zoeken naar een locatie voor de (af)bouw van windmo lens van vijf megawatt voor de offshore. Een Chinese handelsdelegatie brengt morgen een bezoek aan de Kanaalzone. In oktober waren Zeeuwse en Brabantse bestuurders en onder nemers op handelsmissie in Chi na. MIDDELBURG Voor iedereen die geïnteresseerd is in de historie van de stad houdt de Zeeuwse archivaris Peter Sijnke vrijdag een lezing met als thema 'Geschiedenis van Middelburg in vogelvlucht'. De lezing wordt gehouden in het onlangs vernieuwde Wijkcentrum Stichting Griffioen De Wijk Grif fioenstraat 36 en begint om 19.30 uur. De zaal is open vanaf 19:00 uur. De ingang aan de Europalaan is ook open. MIDDELBURG Een Vlissinger (19) is zaterdag be stolen van zijn spelcomputer en 25 spellen. Hij wou de computer ver kopen en had met de koper afge sproken in de Zusterstraat. Hij liet hem de spullen zien. De koper be keek de koopwaar, maar in plaats van te betalen rende hij met de spullen weg. De eigenaar rende ach ter de man aan tot het Hof van Sint Jan, maar kon hem niet inhalen. De dader verdween in de richting van de rechtbank. KRABBENDIJKE De politie heeft 28 november een 16-jarige jongen uit de gemeente Reimerswaal aangehouden wegens bedreiging en afpersing. De politie heeft dit zaterdag bekend gemaakt. De jongen bedreigde op zaterdag 27 november vier jongens op de Noordweg met een mes. Hij dwong een van hen, een 17-jarige jongen uit de gemeente Reimers waal, geld af te geven. De jongen had eerder in de trein drie anderen bedreigd met het mes. Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst MIDDELBURG - Burgemeester Schou- wenaar en opperrabbijn Jacobs hebben zaterdag in het Middel burgse stadhuis de negenarmige kandelaar ontstoken ter gelegen heid van het Joodse chanoeka feest. Tijdens chanoeka wordt elke dag een kaarsje extra aangestoken totdat op de achtste dag alle licht jes branden. De ceremonie maakt deel uit van een landelijke viering waarbij in vele steden publieke chanoekavieringen zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 17