attractief Vissershaven moet VUURWERK www.bd-store.nl 261 -tend Voortbestaan van museum rust op schouders Goes en Noord-Beveland Brug nacht afgesloten voor het wegverkeer CDA vraagt speciale bestemming ozb-geld Concert van The Minutes in De Stulp Koren zingen voor hospice Calando De gemeente Schouwen-Duiveland wil de vissershaven van Bruinisse herinrichten. De haven moet voor toeristen aantrekkelijk worden. Menno Suur voorzitter Jong OSD zaterdag 4 december 2010 s ZIERIKZEE De Zeelandbrug wordt in de nacht van maandag 6 op dinsdag 7 decem ber vanaf middernacht tot onge veer 5.00 uur afgesloten voor alle wegverkeer. Tijdens de nachtelijke stremming wordt onderhoud ge pleegd aan de trajectcontrole-appa- ratuur. Ook worden reflectoren en nieuwe onderdoorvaarthoogte- borden geplaatst. Verkeer wordt omgeleid via de weg over de Storm vloedkering. 2,5 miljoen Realisering van het plan kost een slordige 2,5 miljoen euro. Het Europees Fonds Regionale Ontwikkelnig en de provincie Zeeland betalen elk bijna een miljoen. De gemeente legt ruim een half miljoen euro op tafel. ZIERIKZEE De CDA-fractie komt nog voor de komende raadsvergadering met een voorstel om de ingevoerde ver hoging van de ozb-belasting een speciale bestemming te geven. Dat heeft fractievoorzitter Bea Flach aangekondigd. De CDA-fractie was tegen deze belastingverhoging, die gekoppeld is aan de teruggave van de te veel betaalde reinigingshef fing. Dat besluit is echter niet meer terug te draaien. Daarom wil Flach de meeropbrengst nu een speciale bestemming geven. RENESSE De Ierse band The Minutes geeft vandaag een concert in Bar De Stulp in Renesse. The Minutes is een soort kruising tussen Fleet wood Mac en de Black Rebel Motor Club. De band brengt melodieuze muziek in de school van Fleet wood Mac's Lindsey Buckingham en Stevie Nicks. The Minutes brach ten onlangs de cd Marcata uit. De band Herrera verzorgt het voorpro gramma. Dat begint om 23.00 uur. MIDDELHARNIS Mannenkoor De Urker Zangers en het Christelijk Gemengd Eilanden koor geven samen zaterdag 11 de cember een Adventsconcert in de hervormde kerk van Middelharnis. De koren worden op orgel begeleid door organist Joost van Belzen en op vleugel door Peter Wildeman en Jacob Schenk. Het programma bestaat uit kerstliederen, koor en solozang. Het concert begint om 19.30 uur. Het is een vissersha ven en het blijft: een vissershaven. Maar dan wel eentje waar toeristen meer kun nen dan alleen op afstand de mos- selkotters bewonderen. Volgend jaar mei begint de herinrichting van de vissershaven en het haven plateau in Bruinisse. Volgende week worden de plannen officieel gepresenteerd. Zowel de wal als het natte gedeelte van de haven worden aangepakt. Projectleider Leen van den Boo- gert van de gemeente Schou- wen-Duiveland: „We willen de voorzieningen verbeteren en dat houdt onder meer in dat er drij vende steigers komen. Die drijven met de schepen mee zodat deze al tijd goed toegankelijk zijn." Dat moet ook wel want het is de bedoeling dat mosselvissers in de vissershaven nieuwe stijl de rol van gastheer gaan vervullen. Er wordt gewerkt aan speciale arran gementen in en bij de vissersha ven. Van den Boogert: „Dan kun je den ken aan een rondleiding op een mosselkotter en daarna een be zoek aan het visserijmuseum en aansluitend mosselen eten bijvoor beeld. Maar dat willen we samen met de mosselvissers nog nader uit gaan werken." Mogelijk moeten de mosselvissers die zich bereid hebben getoond toeristen op hun schip te ontvan gen de kotter ietwat aan laten pas sen. Dat laat de gemeente, zegt Van den Boogert, graag aan de vis sers zelf over om dat te regelen. De vissers krijgen een training om als gastheer op hun schepen op te tre den. De vissershaven is en blijft, bena drukt Van den Boogert, een werk- haven. „Het wordt zeker geen jachthaven. Die hebben we al. Maar het wordt voor waterspor ters wel mogelijk om in de vissers haven even af te meren om bij- De Vissershaven in Bruinisse gaat op de schop. voorbeeld boodschappen te doen en daarna het water weer op." De mosselkotters verhuizen van de lange steiger aan de noordzijde van de vissershaven naar de kade aan de zuidzijde. De loswal ontkomt evenmin aan de vernieuwingsdrift van de ge meente. De huidige klinkerverhar ding heeft zijn langste tijd gehad. Waarschijnlijk wordt deze vervan gen door asfalt. Ook hier is het uitgangspunt dat daar gevestigde bedrijven ongehin derd hun werk kunnen blijven doen. Voor toeristen komen er mo gelijk uitzichtpunten en/of bank jes in het dijktalud. De parkeer ruimte op de loswal wordt tegen het licht gehouden en mogelijk op nieuw ingedeeld. Uiteindelijk moet de loswal een 'aantrekkelijk en veilig verblijfsge- bied' worden. Niet alleen voor toe- HERINRICHTING door Piet Kleemans Bestel nu het mooiste vuurwerk van Nederland GRATIS VUURWERK voor de snelle beslissers SkvLme* u Achter de Houttuinen 34 - Middelburg Grote Markt 15 - Goes GOES - Kapelle wil zich terugtrek ken uit de regeling voor de musea in Goes (HMDB) en Kapelle (Fruit teeltmuseum), nu Borsele uit treedt. Dat is het standpunt van het college van B W, zegt wet houder Leo Kosten, tevens dage lijks bestuurslid van de museumre geling. Ook aan een nieuwe mu seumstichting wil het college niets bijdragen. Het zal zich wel bekom meren om het Fruitteeltmuseum. Daarmee lijkt het fundament on der met name het Historisch Mu seum de Bevelanden in Goes te verbrokkelen. De gemeenteraad van Borsele besloot donderdaga vond uit de gemeenschappelijke re geling te treden. Als ook Kapelle zich terugtrekt, rust het voortbe staan van het streekmuseum in Goes op de schouders van Goes zelf en de gemeente Noord-Beve land. Aangezien Goes vanaf 2014 een bezuiniging van 75.000 euro wil doorvoeren, wordt de finan ciële basis dun. Museumvoorzitter Jan de Pooter, tevens wethouder van Goes, erkent dat. Hij is wel ge schrokken van het Kapelse stand punt. Overigens wil de raad Noord-Beveland ook graag dat de gemeenschappelijke regeling wordt omgevormd tot een stich ting. Die kan nog op een Borselse afbouwsubsidie rekenen van 50.000 euro in 2011, 40.000 euro in 2012 en 30.000 euro in 2013. Dan moet de stichting (in oprich ting) wel per 1 januari een feit zijn. Volgens De Pooter moet dat haal baar zijn. Een notaris bereidt de oprichting momenteel voor. Ge meenteraden hoeven niet pe se voor het eind van dit jaar te beslui ten over opheffing van de mu seumregeling. Dat kan ook in een later stadium. Overigens denkt Borsele dat ze zonder financiële verplichtingen uit de regeling kan stappen. De Pooter en de Kapelse wethouder Kosten, die het Borselse besluit be treurt, betwijfelen dat ten zeerste. ZIERIKZEE - Makelaar Menno Suur is gekozen tot nieuwe voorzitter van Jong OSD. Hij volgt per 1 ja nuari 2011 Jan Deurloo op die deze functie het afgelopen jaar heeft ver vuld. Tot op heden wisselde de voorzittersfiinctie ieder jaar. Voor een betere bestuurlijke continuï teit heeft Jong OSD er nu voor ge kozen de voorzitter voor twee jaar te benoemen. Jong OSD is een ac tief platform binnen de Onderne merskring Schouwen-Duiveland met ongeveer 70 leden. De club houdt vier keer per jaar bijeenkom sten rond een actueel thema.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 48