301 zeeland 'Waterdunen is in gevaar' Beroep tegen straf voor slaan 1 PZC STATEN Nog geen besluit over onteigening Medisana Duo Infraroodmassage web Met infrarood warmte www.pzc.nl/webwinkel zaterdag 4 december 2010 door Martijn de Koning middelburg - De komst van recrea tie- en natuurproject Waterdunen bij Breskens staat op losse schroe ven nu een besluit over onteige ning van landbouwgrond wordt uitgesteld. Dat zegt gedeputeerde Marten Wiersma. Volgens hem komt de Rijksbijdrage van 18 mil joen euro in gevaar. Als die ver valt, komt Waterdunen er niet. Provinciale Staten zouden op 17 de cember een besluit nemen over het onteigeningsvoorstel. Concreet houdt dat in dat de provincie aan het Rijk vraagt of er onteigend mag worden. Die procedure kan ruim twee jaar duren. In de tussen tijd wil de provincie met de grond eigenaren blijven onderhandelen. Wiersma stelde de Staten daarom voor het bod voor de grond (nu bijna 8 euro per vierkante meter) met 1 euro te verhogen. De provin cie moet nog ongeveer 160 hectare grond verwerven. De verhoging kan de provincie daardoor ruim 1,5 miljoen euro extra kosten. De Statenfracties van WD, CDA en SGP vinden dat beide voorstel len niet tegelijkertijd behandeld kunnen worden, bleek gisteren tij dens een commissievergadering Ruimte, ecologie en water. „Het is door Claudia Sondervan wissenkerke - Omdat de politie bij de eerste verklaring die hij gaf op het politiebureau niet had voor zien in de aanwezigheid van een advocaat, vroeg een 57-jarige Wis- senkerkenaar gisteren vrijspraak voor de aanklacht wegens mishan deling van zijn gewezen vriendin. Hij deed dat in hoger beroep bij het gerechtshof in Den Haag. De politierechter in Middelburg vonniste op 12 januari dit jaar tot een werkstraf van tachtig uur en vier weken voorwaardelijke gevan genisstraf tegen de Wissenkerken- aar voor het mishandelen van diens voormalige vriendin. Dat ging om stompen, slaan, schop pen, vastpakken, schermutselin gen die op de grond eindigden. Dat zou voorgekomen zijn vanaf 1 januari 2008 tot en met 4 april 2009, en met name op 5 april 2009 - de dag dat de vriendin haar huis in Wissenkerke verliet. Daar was de verdachte op dat moment ook, en dat verweet de advocaat-gene raal de man. Hij had op dat mo ment een ander adres in Wissen kerke; daar had hij heen kunnen gaan, dus er was geen sprake van overmacht, zoals de verdachte aan voerde, redeneerde de aanklager. „U had gewoon weg kunnen gaan." De Wissenkerkenaar stelde in een korte verklaring dat hij zich ten on rechte veroordeeld voelde. Hij vreemd om de grondeigenaren te benaderen met in je ene zak een hoger bod en in je andere een ont eigeningspapier", vond CDA'er Ad Lijmbach. Volgens Wiersma ver sterken de voorstellen elkaar juist. „Daardoor wordt duidelijk dat het een laatste, eenmalig bod is." Bo vendien zou de provincie sterker staan als Europa bezwaar zou ma ken tegen de verhoging. De provin cie zou, door het relatief hoge bod, beschuldigd kunnen worden van staatssteun. Wiersma gaf aan dat ri sico te willen lopen, maar denkt ju ridisch sterker te staan als er ook al een onteigeningsverzoek loopt. Een ander argument voor Wiers ma om haast te maken is de hou ding van het Rijk. „Ik waarschuw u: ik ontvang genoeg signalen dat we snel moeten beginnen. Als we nu zeggen: we hoeven uw geld nog niet, dan besteden ze het in Den Haag mogelijk aan wat an ders." SGP, CDA, WD en PvZ hadden daar geen boodschap aan en willen later deze maand alleen het voorstel over het hogere bod bespreken. Dat lijkt het te gaan ha len. De fracties willen de partijen vervolgens twee maanden geven om eruit te komen. Lukt dat niet, dan wordt onteigening (nog voor de verkiezingen in maart) weer be sproken. noemde zijn toenmalige vriendin 'iemand met psychische proble men en een ziekelijke jaloezie'. Voor de relatie was de man 34 jaar getrouwd geweest en had hij zich nooit agressief tegenover zijn vrouw en hun kinderen getoond, verklaarde hij. De veroordeling had hem enorm geraakt, stelde hij. Hij beriep zich voor verdere vra gen van het gerechtshof op zijn zwijgrecht; daar kreeg hij bijstand van advocaat A. Dooijeweerd die namens hem het woord voerde. De agenten die de man uitnodig den op het bureau een verklaring te komen afleggen, hadden moe ten weten dat de verdachte recht had op bijstand van een advocaat, betoogde Dooijeweerd. Hij citeer de uit een arrrest van de Hoge Raad waain wordt gesteld dat stelt dat het recht op juridische bij stand er is bij het begin van elk on derzoek. De advocaat-generaal bestreedt dat: „Het blijkt uit niets dat de verdachte op wat voor wij ze dan ook kwetsbaar was. Het was duidelijk dat de verdachte wist waar het om ging", zei ze. Ze eiste opnieuw tachtig uur werk straf, zonder de vier weken voor waardelijke hechtenis aangezien de ex-partners nu ver uit elkaar wonen. Aanvullend vroeg zij 1030 euro vergoeding voor immateriële schade die de ex-vriendin leed. Er was geen lichamelijke schade aan getoond, maar zij had hulp ge zocht bij een psycholoog. IJscirkels in de Kattendijkse Dee (inlage tussen Goes en Kattendijke). foto Jan Koeman Westkapelle. De Medisana duo infraroodmassage IVM is een anti-stress massage apparaat met apart instelbare infraroodwarmte, deze stimuleert de bloedsomloop. De trillingen zorgen voor een ontspannen gevoel. Flexibele massagekop Infraroodwarmte met twee massage-intensiteiten Ergonomisch ontwerp voor gemakkelijk gebruik Normaal 30,0b Lezersprijs €29,95* "exclusief verzendkosten van 4,95 Categorie Gezondheid en Bewegen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 42