spectrum Vrouwen zijn leuker RUDEN RIEMENS FOTOGRAFIE eendenpas Marjan Berk Zaterdag 4 december 2010 ben, dus kiest ze voor de dvd. Ik vind haar op merking buitengewoon inspirerend. Want een van mijn favoriete vrije tijdbestedingen is nu juist het luisteren naar cd's zonder plaatjes. Ik zuig de muziek op, de tekst ook. En dan kan ik het niet laten, ik moet een beetje dansen. Mee zingen met Blossom Dearie. Of Anita O,Day. Zin gen en dansen tegelijk Swingende zelfbedachte choreografieën. Ik zie mijzelf weerspiegeld in de grote ramen van de balkondeuren. Ik doe mijn best voor mijzelf, wantik zie ogenblikkelijk wanneer mijn bewegingen niet deugen, knullig gehop en gehuppel. Gelukkig heeft mijn stem hetzelfde bereik als Blossom, mijn favoriete muizen- stem-zangeres die zichzelf meesterlijk begeleid op de piano. Haar akkoorden zijn minstens zo inventief als die van haar collega Bill Evans. En ook Anita's timbre ligt me goed. Helaas zijn de dames allebei dood, evenals Bill Evans, maar dank zij mijn cd's leef ik gewoon met ze verder. Iedere wending in de melodie, verandering van toonsoort, ik ken ze uit mijn hoofd en zing ze mee terwijl ik dans voor me zelf daar in de ruit. Happy, ik ben happy. Ik ben aan het keetschoppen, aangezwengeld door La Roodnat, die ter versterking van ons ego ook nog eens good old Sophie Tucker citeert: „You can't deep freeze a red hot mama, 'cos you can't get her temperature down". Nu ja lezer, u heeft het al begrepen, Roodnat heeft weer een unputdownable werkje afge leverd en ik ben er zo maar middenin gevallen en meteen aan het dansen geslagen om te bewij zen dat ik bij het luisteren naar een cd geen plaatjes nodig heb. Een beetje hijgend van mijn artistieke uitspat ting zak ik weer achter mijn laptop en sla het boek open bij hoofdstuk één: 'Mevrouw de vrouw, het huwelijk is heerlijk'. O nee, daarvoor ben ik helemaal niet in de stem ming. Zelfben ik tweemaal gelukkig getrouwd geweest; acht jaar en dertig jaar. En nu ben ik bijna twintig jaar gelukkig, 'Leave me alone, Joy ce!' Vrouwen zijn leuker luidt de titel van het nieuwe boek van Joyce Roodnat. En dan is er ook nog de ondertitel: 'want dat is zo'. Het boek ligt naast de laptop. Zijn vrouwen leu ker? En is dat zo? Een ding is zeker: als ik de waaier van vriendinnen openwapper, zie ik een stel mensen die de raarste eigenschappen bezit ten, niet te corrigeren eigenschappen en ze ver tonen ook nog geregeld gedrag waar geen klok op gelijk te zetten valt. Zijn ze leuker? I.euker dan wie? Het lekker ogende boek valt open bij hoofdstuk 13: 'Het manifest Madonna. Over keet schoppen'. Roodnat vertelt dat ze niet zo snel een cd opzet. Ze maken haar miesj en dat komt omdat ze zo slecht kan luisteren: „Al snel dwalen mijn ge dachten af en binnen acht minuten is die mu ziek, ook als ik 'm prachtig vind, achtergrondmu ziek geworden. Intussen zit ik te bedenken hoe ik mijn huis anders kan inrichten, of dat ik nu toch echt eens..." Joyce vind muziek zonder plaatjes niet te heb

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 105