auto 7 Een 'Qaigoede' auto Alternatief: Honda CR-V 2.2 CTDi Alternatief: BMW X3 2.0 D vrijdag 3 december 2010 KORT Een Subaru, maar een móóie Subaru Subaru's mogen dan vele kwali teiten hebben, die uitten zich echter voornamelijk op het techni sche vlak. Design was nooit het sterkste punt bij dit automerk, maar daar lijkt een dramatisch eind aan te ko men. Op de autoshow van Los Angeles, die tot 28 november liep, stond een concept van een Impreza, dat werkelijk om op'te vréten is. Prachtig strak gelijnd en toch met de stoere snuit die deze rallykanjer altijd al vertoonde. Er zit de jongste generatie van de tweeliter boxer in, plus de Linear- tronic CVT-transmissie - en na tuurlijk vierwielaandrijving. En nu maar hopen. Ook Kia nu aan de hybride Een auto zuiniger maken door er een extra motor en een pak zware batterijen in te hangen druist in tegen alle natuurkunde- wetten, maar dat is precies wat hy bride auto's doen. Een tijdelijk oplossing, maar die in de tussentijd wel commercieel scoort. Vandaar dat ook Kia zijn Optima in een hybride versie gaat aanbie den. Het is een 'parallel hybride sys teem' waarbij, even, tot een snel heid van honderd kilometer per uur op alléén de elektromotor kan worden gereden. Het is niet waarschijnlijk dat deze hybride ook naar ons land komt, want hier wordt de Optima niet gevoerd. Ford Focus in frivole gedaanten Het rallykanon Ford Focus ver toonde zich op de autoshow in Los Angeles ook in frivole ge daanten. Er stond een trio voorbeelden van wat Ford noemt 'individualise- ringsprogramma's' die komend jaar eerst in de VS zullen worden geïntroduceerd. Op de nieuwe Focus, weltever staan. Deze '3D Carbon' sluit wat lak- soort betreft nauw aan op de bijna grimmige koolzwarte RS. Maar spierwit kan óók. De programma's bieden de klant uitzinnige keuzemogelijkheden, bijvoorbeeld uit elf verschillende lichtmetalen wielen. Chrysler en Lancia samen in dealernetwerk Lancia en Chrysler voegen hun dealernetwerk in Nederland sa men. Volgend jaar juni is de operatie af gerond, zo heeft Fiat Nederland la ten weten. Het Italiaanse Fiat, producent van de Lancia, heeft vorig jaar een be lang genomen in het Amerikaanse Chrysler. Op termijn gaat Chrysler in Neder land Lancia heten, aldus een woordvoerder van Fiat in Neder land. In de Verenigde Staten is het pre cies andersom en gaat Lancia Chrysler heten. OCCASION Nissan Qashqai+2 2.0 DCI Prijs: 24.950 euro Bouwjaar: 11-2007 Km-stand: 94.882 Motor: 2,2 liter viercilinder turbo, diesel Vermogen: 140 pk, 340 Nm Transmissie: handgeschakelde zesbak Afleverkosten: 395 euro, inclusief afleverbeurt en 12 maanden garantie Bijzonderheden: auto van eerste eigenaar, 4x4 Verkooppunt: Honda Goes Website: www.hondagoes.nl Prijs: 26.750 euro Bouwjaar: 5-2007 Km-stand: 133.757 Motor: 2,0 liter viercilinder turbo, diesel Vermogen: 149 pk, 330 Nm Transmissie: handgeschakelde zesbak Afleverkosten: meeneemprijs inclusief APK. Met garantie: 27.750 euro. Bijzonderheden: auto van eerste eigenaar, 4x4 Verkooppunt: BMW Zwartepoorte, Goes Website: www.zwartepoorte.nl Elke week testen we een occasion. Hoe goed rijdt-ie nog? Wat zit er al lemaal op en aan? En wat is er voor ongeveer hetzelfde bedrag nog meer te koop? We zoe ken het voor u uit. Deze week een Nissan Qashqai. door Lucas Boot Aanvankelijk hadden we het plan om een kek bood- schappenwagentje voor nog geen duizend euro te testen. Een blik naar buiten deed ons echter direct van gedachten veranderen. Liever wat hoogs met dat winterse weer. Voelt wel zo prettig. Veilig. Al gauw kwamen we uit op deze Nissan Qashqai die bij autobedrijf Jan Bogert in Dinte- loord met een verse laag sneeuw op het dak stond te wachten. Dit exemplaar is een Qashqai+2, een zevenzitter. Hij is ruim twintig centimeter langer dan een norma le Qashqai en heeft een langere wielbasis om de extra passagiers op de neerklapbare derde zitrij ook plek te bieden. Welnu, de beenruimte van zo'n achterste blinkt eigenlijk nooit uit. Ook in de Nissan niet. Je kunt er twee kleuters kwijt, that's it. De been ruimte op de reguliere achterbank is ook niet schrikbarend veel. We kunnen net niet comfortabel ach ter onszelf zitten. Dus met zeven volwassenen naar de wintersport nou nee. De achterbank is daar entegen wel in de lengterichting verschuifbaar (alleen naar voren), waardoor binnen een handom draai meer bagageruimte ontstaat. Slim. Dus wie per se een Qashqai wil rijden en niet tevreden is met de standaard laadruimte, koopt een +2. Dat gaat dan wel weer ten koste van de plek voor de benen. Tip: neem uw hele gezin mee als u een proefrit gaat maken. Allez, genoeg over kofferbakken en schuifbanken; hoe rijdt deze Nissan? Uitermate prettig. De dem- De Nissan Qashqai +2 2.0 DCI uit 2009. foto Lucas Boot ping is niet te zacht, waardoor je het gevoel krijgt in een sedan te zit ten. In bochten houdt de Qashqai zich mooi in balans, tenzij je er iets te enthousiast induikt. Dan helt de Nissan makkelijk over en zoekt-ie de buitenkant van de bocht op. De 2,0 liter turbodiesel met 150 pk is een prima kracht bron voor dit kaliber auto. Het blok moet met ons erbij zo'n 1700 kilogram voortstuwen en doet dat moeiteloos. Verwacht geen verplet terende sprints, maar de Qashqai is lekker vlot. Door het koppel van 320 Nm kun je bovendien schakel- lui rijden. Dat schakelen gaat met een handgeschakelde zesbak die wat hakerig en door de verzetten klikklakt. Dan de uitrusting. Deze Qashqai zit goed in de spullen, zoals lede ren bekleding, Bluetooth voor handsfree bellen, parkeersensoren, gescheiden klimaatzone, cruise control, audiobediening op het stuur, stoelverwarming en een gla zen panoramadak dat tot aan de Nissan Qashqai +2 2.0 DCI Prijs: 25.950 euro Nieuwprijs 2009: vanaf 33.389 eu ro Bouwjaar: 4-2009 Km-stand: 81.653 Transmissie: handgeschakelde zes bak Motor: 2,0 liter viercilinder turbo, diesel Vermogen: 150 pk, 320 Nm 0-100 km/u: 10,9 sec* Topsnelheid: 190 km/h* Gemiddeld verbruik: 1 op 14,9* Afleverkosten: 395 euro, inclusief afleverbeurt en fabrieksgarantie Bijzonderheden: auto van eerste eigenaar, voormalige leaseauto, ze- achterste stoelen doorloopt. Dat dak zorgt voor een ruimtelijk ge voel. Noemenswaardige minpun ten hebben we niet kunnen ont dekken. Wel trekt het linker ruiter- wisserblad een aanzienlijk stuk venzitter Verkooppunt: Autobedrijf Jan Bo gert, Dinteloord Website: www.janbogert.nl *fabrieksopgave Historie: Nissan baseerde de mo delnaam op de Qashqai, een noma denvolk in het zuiden van Iran. De Japanner introduceerden de cross over in 2007 als model onder de X-Trail. Daarmee werd ook meteen duidelijk dat Nissan geen off-road aspiraties had met de Qashqai. In het voorjaar van 2008 verscheen de Qashqai+2. van de voorruit niet goed schoon. Behoorlijk irritant in een sneeuw bui en met opspattend vuil van het wegdek. Laten vervangen is het devies. Verder een 'qaigoeie' auto.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 71