'Teleurgesteld, maar niet zo Brits wantrouwen over Fifa groeit 301 sport JhCl 'De Piraat' Het had zo mooi kunnen zijn, maar zoals premier Mark Rutte vanuit Zürich twitterde: „Bij sport kan er >ohan cmijff was giste™ 42 jaar getrouwd m maar een de winnaar zij n: Rusland, gefeliciteerdhartelijk aPPiaus voor hem vanwege zijn ve,ja, vrijdag 3 december 2010 - gewoon gezellig - K STRANDPAVILJOEN Vrijdag, zaterdag en zondag geopend Duinweg Oostkapelle Reacties „Ik ging uit van een underdogrol. We zijn een heel eind gekomen, en het ging bij ons om het voetbal. Maar uiteindelijk was het niet goed genoeg." Ruud Gullit, president van het HollandBelgium Bid. „Nederland en België hebben hun nek uitgestoken en dat moet ook als je dit soort dingen wilt binnen halen. We waren onderscheidend, dat vond ik echt. Ik sprak Bill Clin ton die met de VS-delegatie mee was en die zei: 'Jullie waren de eni gen die van het beeld afspatten, met jullie sportmensen die zélf het verhaal deden'." Mark Rutte, minister-president. „Ik had niet aan Rusland gedacht. Die arme Engelsen, mijn collega An dy Ansom, arme jongen... Die heeft thuis wat uit te leggen. Je kunt je trouwens afvragen wat de rol is van het technisch rapport van de Fifa want daar kwamen Qa tar en Rusland zeker niet als bes ten uit." Harry Been, algemeen directeur HollandBelgium Bid. „Ik begrijp de keuze voor Rusland en Qatar niet. Bij ons is al heel veel aanwezig wat infrastructuur be treft, ik denk dan bijvoorbeeld aan het openbaar vervoer. Maar dat is blijkbaar eerder een nadeel dan een voordeel. Rusland heeft niets, zij moeten alles nog bouwen." Alain Courtois, secretaris-gene raal van de Belgische voetbal bond. „De Fifa had Nederland en België dit moeten gunnen als oprichters van de Fifa. Maar als wij het niet zouden worden, had ik gehoopt dat Rusland het WK kreeg. Ik heb Arsjavin gesproken, zat bij Abramo- vitsj en Mutko, mijn oude baas. Na tuurlijk waren ze in de wolken." Guus Hiddink, ambassadeur van het HollandBelgium Bid. „Ik ben zwaar ontgoocheld, want ik geloofde er absoluut in. Dit is een aanfluiting voor het imago van de Fifa. De keuze voor Qatar kan ik nog enigszins begrijpen omdat het WK nog nooit in het Midden-Oos ten is geweest. Maar de combina tie met Rusland ligt me zwaar op de maag." Gilles de Bilde, Belgische oud-voetballer. „Het is een enorme opluchting. Ik was heel erg nerveus en dacht dat we het gingen afleggen tegen de Verenigde Staten. Maar het is tijd om voetbal in het Midden-Oosten te ontplooien. Die markt is door de Fifa nog niet echt benut. Ik heb me ook hard gemaakt om te gaan voor het onbekende. Ik woon er al zeven jaar en heb daar een gewel dig leven." Ronald de Boer, oud-internatio nal van Oranje en aanjager WK- bid Qatar. „Er zijn veel ergere dingen in het le ven. Dat mogen we toch niet verge ten." Jean-Marie Pfaff, ambassadeur HollandBelgium Bid. WK VOETBAL vrouw Danny. Fifa-baas Sepp Blatter vroeg om Fifa-president Sepp Blatter maakt bekend dat Rusland het WK voetbal van ...wat tot teleurstelling leidt bij onder anderen Paul van Himst, Guus Hid- 2018 mag organiseren... dink, Harry Been, Michael van Praag en Ruud Gullit (vlnr)... ...die zien hoe de Russische delegatie vlak bij hen op de tribune gek wordt van vreugde... ...en hoe de Russische vicepremier Igor Shuvalov op het podium vol trots de wereldbeker de lucht in tilt. foto's AP en ANP door Yolanda Bobeldijk LONDEN - De Britten zijn diep te leurgesteld dat het WK van 2018 niet in Engeland zal plaatsvinden. De Britse kritiek op Fifa neemt flink toe: vooral omdat Engeland ondanks hun sterke presentatie maar twee van de 22 stemmen kreeg. Ze werden de 'Three Lions' ge noemd, naar de drie leeuwen die op het logo van het Engelse voet balshirt staan. Maar ondanks een zeer gelikte presentatie slaagden de Britse premier David Cameron, prins William en voetbalicoon Da vid Beckham er gisteren niet in om het WK van 2018 voor Enge land in de wacht te slepen. Het land viel al in de eerste stemronde af en kreeg slechts twee stemmen. De teleurstelling was ongekend groot. Na de uitslag kwam er direct felle kritiek op de werkwijze van voet balbond Fifa. Andy Anson, die aan het hoofd stond van het Engelse WK-bid, noemde het 'duidelijk een vergissing' om voor twee we reldkampioenschappen tegelijk te stemmen. „Omdat dit er onvermij delijk toe leidt dat er dealtjes wor den gesloten tussen mensen die stemmen over het WK van 2018 en het WK van 2022." Anson toon de zich verbitterd over de uitslag. „Als mensen je aankijken en je iets beloven, dan hoop je dat ze zich aan hun woord houden. Maar dat is duidelijk niet gebeurd." Premier David Cameron zei 'diep teleurgesteld' te zijn en verklaarde dat Engeland niet meer had kun nen doen. „We hadden het beste technische bod. Niemand kon risi co's ontdekken om naar Engeland te komen. Vanuit commercieel oogpunt hadden we het sterkste bod. En het land heeft een enor me passie voor voetbal. Maar het blijkt dat dit niet genoeg is." David Beckham toonde zich vooral ver slagen. „Excuses aan de fans dat we het WK niet naar ons land kon den brengen", zei hij na afloop. Veel Britten geloven dat Engeland slechts twee stemmen kreeg door het toedoen van de kritische Brit se media. Afgelopen maandag wer den drie leden van de Fifa in het televisieprogramma Panorama van de BBC beschuldigd van corruptie. Eerder al werden twee leden van het uitvoerend comité geschorst nadat Britse journalisten van the Sunday Times hadden ontdekt dat ze omkoopbaar waren. Fifa-voor- zitter Sepp Blatter toonde zich niet gelukkig met deze onthullin gen en had weinig lof voor deze gravende journalisten. Veel Engel sen dachten dat hun kansen hier mee verkeken waren. Het Britse boulevardblad The Sun probeerde de situatie woensdag te redden met een open brief op de voorpagina. 'Beste Fifa', zo schreef de krant. 'De BBC heeft wellicht de valse indruk gewekt dat de En gelsen geen gastheer willen zijn van het WK. Namens het hele land zegt The Sun dat niets verder van de waarheid kan zijn. Voetbal zit ons dna en we geloven dat on ze natie het beste is uitgerust om uw fantastische toernooi te organi seren.' De Britse hoop groeide verder toen Blatter de presentatie van het Engelse team als 'opvallend en uit muntend' bestempelde. De Daily Mirror had gisteren een duidelijke boodschap voor David Beckham. '2018 World Cup: Bring it back ho me, Becks' (Breng het WK thuis, Beckham), schreef de krant. De ka ter was dan ook groot toen Blatter het winnende 'Russia' uit de enve loppe tevoorschijn toverde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 64