2) 'Korting op natuur is schadelijk 50% VUURWERK www.bd-store.nl 241 zeeland nspf mSmm Knokkers beroepen zich op noodweer Oosterse Tapijten korting! BEZUINIGING STAATSBOSBEHEER Staatsbosbeheer moet 40 procent van zijn rijksbudget inleveren. Dat zal de recreant merken. Regiodirecteur Kievit voorziet ook een flinke schadepost voor de Zeeuwse toeristische sector. Laatste kans... nog tot 7 december Grootste windpark België nabij Hulst Kinderen prijzen op dvd opvang na schooltijd vrijdag 3 december 2010 Geopend van vrijdag t/m maandag Ook een heerlijk kerstmenu! Dishoek 18, Dishoek - tel: 551534 (j L www.duinlust.info J>. Zuidstr.116 W'kapelle 0118 571212 BEVEREN - Het Antwerpse Haven bedrijf en de Maatschappij Linker- scheldeoever bouwen vanaf 2012 het grootste windmolenpark van België in de Waaslandhaven langs de Expresweg Antwerpen/Zeekust ter hoogte van Kieldrecht. Daar is ruimte voor maximaal 55 windtur bines. De aanleg kost zo'n 200 mil joen euro. Met een productie van 400 gigawattuur levert het park stroom voor 100.000 tot 120.000 gezinnen. De windmolens vor men geen aaneengesloten 'bos', maar komen op plaatsen te staan waar dat mogelijk is. door Frank Balkenende Als het kabinet Staatsbos beheer kortwiekt, krijgt Zeeland als recreatiepro vincie een flinke knauw. Volgens de laatste berich ten ziet Staatsbosbeheer het bud get binnen twee jaar slinken met 40 procent. Gevolg: nieuwe plan nen vervallen, lopende projecten worden stopgezet en onderhoud wordt tot een minimum terugge bracht. Dat zal de recreant mer ken, zegt regiodirecteur Henk-Jan Kievit van Staatsbosbeheer. Volgend jaar behoudt Staatsbosbe heer het rijksbudget van 86 mil joen euro voor het beheer van zijn terreinen in Nederland. „Maar in 2012 gaat daar 20 miljoen euro van af en in 2013 datzelfde bedrag. We houden dan zo'n 46 miljoen euro over. Het valt ons nogal rauw op het dak." Henk-Jan Kievit vreest dat 'de dras tische beleidswijziging', zoals hij de bezuiniging omschrijft, Zee land keihard raakt. Hij voorziet een flinke schadepost voor de toe ristische sector. „De laatste jaren hebben we sa men met de recreatiesector en de provincie fors geïnvesteerd in na tuurbeleving, met het idee dat Zee land meer moet bieden dan alleen zon, zee en strand. Dan doel ik op wandelpaden, menpaden, ruiterpa den, mountainbiketracés, fietspa den en vogelkijkhutten. Ook de ge bieden waarin die liggen, zijn op geknapt. Dat is gedaan om het toe ristisch product te verbeteren en het seizoen te verlengen. Met deze bezuiniging zullen we ons moeten beperken tot minimaal onder houd. Ie moet terug naar een soort basisbeheer. Het is buitenge woon spijtig dat recreanten dat gaan merken." Kievit geeft als voorbeeld de Bui tenplaatsen in De Manteling bij Oostkapelle, met zijn karakteristie ke bomen en lanen. „Als we de pa den niet meer kunnen onderhou den en overhangende takken niet meer kunnen snoeien, verliest dat drukbezochte wandelgebied zijn charme en aantrekkingskracht. Niet alleen dat, het is ook slecht voor de toeristische economie." Op de Bevelanden heeft Staatsbosbeheer nauwe lijks grote terreinen. Daar domineren Natuurmonumenten en Het Zeeuwse Landschap. Tho- len daarentegen telt 1000 hectare aan natuurgebied dat Staatsbosbe heer beheert. luist in dat 'achter land' van Zeeland is de laatste ja ren flink geïnvesteerd. „We hebben in de Scherpenisse- polder vorig jaar een vogelkijkhut geopend. Daar komen vele voge laars naartoe. Die mensen gebrui ken ook wat in de eilandelijke ho reca. Overnachten er soms ook. Kijk, die vogelkijkhut is nieuw en kan dus nog jaren mee, maar we staan ook voor vervangingsinveste ringen. Zo moet het vogelkijk- scherm in 't Stinkgat worden ver nieuwd. Daar wachten we nu even mee, afhankelijk van of de voorgenomen bezuiniging ook zo uitpakt. De vogelkijkhut bij 't Ram- megors is nog niet aan vervanging toe, maar dat zal op termijn wel komen. En wat ook wordt verge ten, is dat onderhoud van fietspa den in Zeeland gemiddeld duur der is dan elders. Dat komt door de invloed van zout en zand", on derstreept Michel lehae, senior communicatieadviseur van de re gio Zuid van Staatsbosbeheer. Als Staatsbosbeheer de paden in De Manteling niet meer kan onderhouden, Ook op Schouwen-Duive- land zal de toerist mer ken dat het geld op is. Het eiland is goed voor 35 procent mie. Parel is het plan Tureluur, dat ook wel de vogelboulevard van Zeeland wordt genoemd. Tiendui zenden liefhebbers uit heel Euro- van de Zeeuwse toeristische econo- pa bezoeken jaarlijks het gebied. Bestel nu het mooiste vuurwerk van Nederland SkvLine' GRATIS VUURWERK voor de snelle beslissers Achter de Houttuinen 34 - Middelburg Grote Markt 15 - Goes Openingslijden Mortiere ma-vr 09:00 - 21:00 uur za 09:00 - 18:00 uur zo 12:00- 17:00 uur Beste service, laagste prijs! NIEUW ADRES Middelburg, Mortiereboulevard 26, tel: 0118-614406 BIERVLIET - De drie grote Zeeuwse kinderopvangorganisaties hebben een dvd laten maken over buiten schoolse kinderopvang in Zeeland. Gisteren werd de dvd 'Buiten schoolse opvang, goed geregeld' van Kinderopvang Walcheren, Kin deropvang De Bevelanden en Kin deropvang Zeeuws-Vlaanderen ge presenteerd. Dat gebeurde in het dorpshuis in Biervliet, het dorp waar Niels van Voren (9) de Kid- do's bezoekt. Niels vertelt op de dvd samen met twee andere kinde ren en zijn en hun ouders over wat zij van buitenschoolse opvang (bso) vinden. De ouders van de 5-jarige Kyan uit Grijpskerke zijn, evenals hun zoon, heel blij met de bso, vertellen ze op de dvd. De dvd wordt aangeboden aan ouders van kinderen die zich aan melden bij een Zeeuwse basis school. De dvd is ook gratis aan te vragen via de website www.kinder- opvanginzeeland.nl. DEN HAAG - 1\vee broers uit Arne- muiden (21 en 25) die door de Mid delburgse politierechter zijn ver oordeeld voor een knokpartij in de zomer van 2008, beriepen zich gisteren in hoger beroep bij het Haagse gerechtshof op noodweer. Ze voelen er dan ook niks voor om de 600 euro boete te betalen die de politierechter had opgelegd wegens mishandeling en vernie ling. Ook willen ze af van de ver plichte schadevergoeding van 7500 euro aan het slachtoffer welke eveneens was opgelegd door de rechter. Het Openbaar Ministerie gaat er vanuit dat de broers wraak wilden nemen op de man die hun vader had ontslagen. De oudste broer zou langs zijn gegaan bij het slacht offer om te dreigen de ruiten in te gooien. Een paar weken later vlogen er in derdaad stenen door de ruiten van de woning van het slachtoffer en van diens Mercedes. Het slachtof fer en zijn vrouw zeggen de broers te hebben herkend. Hij zette in de Mercedes de achtervolging in en kwam de broers tegen op de Doe- lenweg. Daar ontstond een vecht partij waarbij het slachtoffer een blauw oog opliep en zijn bril sneu velde. Maar volgens advocaat mr. M. van der Want had ook het slachtoffer zich niet onbetuigd gelaten. Zo zou het slachtoffer een ploertendo der hebben gehanteerd en zou hij nog diezelfde nacht familieleden hebben opgetrommeld om verhaal te halen bij de broers, waarbij op nieuw over en weer klappen zou den zijn uitgedeeld. Of het beroep van de broers op noodweer door het hof wordt ge honoreerd, zal blijken op 16 de cember: dan volgt de uitspraak. Het Openbaar Ministerie wil dat de straf van de Middelburgse poli tierechter gehandhaafd blijft.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 58