van levensbelang TUIN OPEN HUIS zeeland 123 Deels vrijspraak in Hoofdprijs voor verkrachtingszaak teeit zeewier HUREN IN STIJL, DAT IS HOOGLICHT! No? i da?... Bose Lifestyle Demodag dan de andere Scholenproject [T over oorlog door Zeeuws Archief VAN ZEELAND Scouting toch op kavel Steigerweg Relatief kleine bedragen Pauze 2028 euro Klein Gloria 114 euro Apollo 8989 euro Buurt wantrouwt geluidsonderzoek 1 onderzoek naar 4 december bij Elektro Lamper vanaf 10.00 uur tstraat 13 in Kapeile vrijdag 3 december 2010 f mooist aangelegde www.verstratenenwalhout.nl MIDDELBURG - Het Zeeuws Archief heeft een scholenproject opgezet over de Tweede Wereldoorlog met als thema het vergeten bombarde ment op Middelburg, dat op 17 mei 1940 plaatsvond. Het project is vooral bedoeld voor de groepen 7 en 8 van de basisschool en de klassen 1 en 2 van de middelbare school. Het bevat onder meer een speurtocht door de binnenstad en een foto-opdracht. De route voor de speurtocht is voor 2,50 euro te koop bij het Zeeuws Archief Tij dens de slotbijeenkomst van de manifestatie Het Vergeten Bombar dement, op 10 december vanaf 16.00 uur in het archief, wordt het project gepresenteerd. De manifes tatie begon op 17 mei, precies ze ventig jaar na het bombardement. Uil het exploot d.d. 29-11-2010 van gerechts deurwaarder A.A.A.M.G. van Damme te Terneuzen, blijkt dat ten verzoeke van Garage Verbrugge BV, gevestigd te Terneuzen, is gedag vaard Stephan Robert de la Bretoniere, thans zonder bekende woon- of verblijfplaats in Nederland en daarbuiten, om op 16-03-2011 om 10.30 uur in persoon of bij gemachtigde te ver schijnen ter terechtzitting van de rechtbank Middelburg, sector kanton, locatie Terneuzen, zit ting houdend aan het Stadhuisplein 121 te Terneuzen om alsdan en aldaar te horen eisen als nader omschreven in voormelde dagvaarding. Van dil exploot kan belanghebbende afschrift krij gen op onderstaand adres: Van Damme c.s. Gerechtsdeurwaarders Axelsestraat 12 4537 AJ TERNEUZEN Tel: 0115-613651 E deurwaarders@vandamme-holland.nl van de voorstelling zorgen voor de rest van het geld. Hoe klein ook, Henny Pieterse zou de 114 euro subsidie die jeugdkoor Klein Gloria ontvangt, niet graag missen. Het koor in Oostkapelle telt 63 kinderen. Het koor organi seert jaarlijks een uitstapje. Met de 114 euro kan in elk geval een deel van die kosten gedekt worden. Het koor zal niet verstommen als de subsidie wegvalt, maar 'het is wel kom voor extra's', aldus Pieterse. Vlissingen en Veere hebben hun subsidiebedragen voor amateurkunst in 2011 al vastge steld. Het gaat om respectievelijk 63.310 en 48.608 euro. Middelburg doet dit komende maand. Vorig jaar verstrekte Middelburg 73.188 euro subsidie. Bescheiden bedra gen, vergeleken met subsidies aan de professionele kunst, waar de drie gemeenten zo'n 3 miljoen voor uittrekken: Vlissingen 928.000 euro, Middelburg 1.990.000 euro en Veere 137.000 eu ro. Grote posten zijn hier de Stads schouwburg in Middelburg (bijna 1 miljoen in 2010), Cultuurwerf in Vlissingen (ruim 8 ton in 2011) en de Stichting Beeldende Kunst Mid delburg (6,5 ton in 2010). ARNEMUIDEN - Het nieuwe gebouw voor de scouting in Arnemuiden moet toch op de al eerder aangewe zen plek aan de Steigerweg ko men. Dat heeft de gemeente Mid delburg besloten. Bewoners van de Koningin Julianalaan zijn tegen de komst van een gebouw, aan de Steigerweg omdat dat hun vrije uit zicht verstoort. Volgens wethou der Albert de Vries is gekeken naar andere geschikte locaties, maar zijn deze niet gevonden. Plan is nu om voor het gebouw begroeiing te zetten. Ook zou het verderop ge plande ravotbos bij het scoutingge- bouw moeten komen. De gemeen te moet wel de procedure voor de benodigde bestemmingsplanwijzi ging opnieuw voeren, De Raad van State verklaarde deze onlangs, op aandringen van bewoners van de Koningin Julianalaan, onvolle dig. De Raad van State doet later ook nog uitspraak over de inhou delijke bezwaren van bewoners. Wat: toneelvereniging Waar: Middelburg Aantal leden: 20 Contributie: 120 euro per jaar Subsidie maakt ongeveer een der de uit van de totale begroting. De vereniging heeft verder inkomsten uit de verkoop van kaarten voor de voorstellingen, donateurs en sponsors. Wat: jeugdkoor Waar: Oostkapelle Aantal leden: 62 Contributie: 30 euro/jaar eerste kind, 26 euro/jaar tweede kind; vanaf derde kind gratis. Subsidie wordt gebruikt om een deel van de kosten van het jaarlijk se uitstapje van het koor te bekos tigen. Wat: brassband, leerlingenorkest, boerenkapel, blokfluitgroep Waar: Domburg Aantal leden: 60 Contributie: 95 euro/jaar, jeugdle den 55 euro/jaar, blokfluit 25 euro/jaar. Naast subsidie en contri butie heeft Apollo inkomsten van donateurs en de inzameling van oud papier. door Jan Jaap Broekhuijsen DEN HAAG - Een 33-jarige Rotter dammer die door de Middelburgse rechtbank tot vier jaar cel was ver oordeeld wegens stelselmatige ver krachting van zijn vriendin, is in hoger beroep alsnog vrijgesproken van het grootste deel van die ver krachtingen. Het Haagse gerechtshof achtte nog wel bewezen dat hij de vriendin op 15 juni vorig jaar in haar huidi ge woonplaats Vlissingen eenma lig had verkracht. Ook achtte het hof hem nog schuldig aan het mis handelen en stalken van zijn vrien din. Al met al bracht het hof de door de Middelburgse rechtbank opgelegde gevangenisstraf terug van vier tot tweeënhalf jaar. De vrouw was in september 2008 al eens een keer naar de politie ge stapt met de mededeling dat ze zou zijn verkracht in de toenmali ge woning van de verdachte in Ca- pelle aan den IJssel. Ze deed toen echter nog geen aangifte. Die aan gifte volgde pas nadat het uit was en de van origine Zeeuwse terug naar Vlissingen was verhuisd. Vol gens de vrouw had de verdachte haar in Capelle anderhalf jaar lang meermalen verkracht. Van die ver krachtingen is de verdachte nu als nog vrijgesproken. De verdachte ontkende ook de ver krachting in Vlissingen, maar die is dus blijven staan in hoger be roep. Volgens de verdachte wilde zijn ex hem met de aangifte een hak zetten na ruzies over de voog dij van hun kind. Hij erkende haar wel te hebben mishandeld en ge- stalkt. Het Openbaar Ministerie had twee weken geleden tijdens de behande ling vier jaar cel geëist. SEROOSKERKE (S) - Het onderzoek naar de economische potentie van zeewierteelt in Zeeland begint steeds concretere vormen aan te nemen. De benodigde vergunnin gen voor een praktijkproef in de Schelphoek bij Serooskerke (S) zijn bijna allemaal binnen. Deze week won het onderzoeksteam bo vendien de hoofdprijs (25.000 eu ro voor aanvullend onderzoek) in de Business Challenge 2010 van de Universiteit Wageningen. Als alles rond is, krijgt machinefa briek Bakker uit Yerseke de op dracht om een zeewierteelt-instal latie te maken. Het ontwerp hier voor is vergelijkbaar met dat van mosselzaadinvang-installaties. De zeewierteelt-installatie wordt on der water 56 meter lang. Via een werkplatform kunnen studenten van de Hogeschool Zeeland de zee- wiergroei onderzoeken. MIDDELBURG - Buurtbewoners die geluidsoverlast hebben van de ska- tebaan in de Veersepoort in Mid delburg hebben geen vertrouwen in het geluidsonderzoek dat de ge meente heeft laten uitvoeren. Op basis van dat onderzoek conclu deert de gemeente dat de geluids belasting acceptabel is. De gemeente heeft een deel van de geluidsmetingen uitbesteed aan een extern bureau en een deel zelf gedaan. Hierdoor is het onderzoek niet geheel onafhankelijk, zegt Alex Dijkwel van de Buurtgroep Prettig Wonen. Volgens Dijkwel gaan de bewoners nu een eigen ge- luidsdeskundige laten kijken naar de resultaten en als dat nodig is nieuwe metingen laten uitvoeren. Dijkwel ziet niets in de handreikin gen van de gemeente om andere geluidmakers, zoals de tegels op het pad naar de skatebaan, te dem pen. „Het gaat om de klappen van skates én steppen op de baan." SmSS^^^SS81!S88BesaSSaiBBSE8aaBSZSS65®liSS^a^SS3S®$® 21 bijzonder stijlvoile en complete huurappartementen -te te sWk e* tef f •fieïS- e* Wij ontvangen u in het roodtlappartemerrt op zaterdag i, december, van u-u, «ar. aan de Rubers taan in Vtssshsgcnl f Mkt tsjfaraatiï - KwHeaSrafenred tetefeu mis-62273* ÖO lO -HO Tot Oefening en Uitspanning repeteert. De grote vereniging ontvangt dit jaar 14.981 euro. archieffoto Lex de Meester Reparatie en onderhoud, vakkundig en vertrouwd Jvtv rjotvwe

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 57