Zeeland PZC I t Post straks vanuit garagebox bezorgd Adventconcert met vier koren Pieten SCHOUWEN-DUiVELAND 24 en 25 26 en 27 REORGANISATIE TNT Sorteercentrum Zierikzee op termijn dicht Schaatsen op natuurijs bij Big S almanak ROC-leerlingen naar Bosnië om te helpen en kinderen te vermaken Vrijdag 3 december 2010 Gemeenten moeten krimp niet bestrijden maar begeleiden Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Het sorteercentrum van TNT Post aan het Haringvliet- plein in Zierikzee gaat op termijn dicht. Van de 24 fulltime postbe- stellers die hier hun baan verlie zen, hebben er tien ander werk ge vonden. In het hele land wil TNT Post uit eindelijk zes grote sorteercentra overhouden. Die staan in Amster dam, Rotterdam, Den Haag, Nieu- wegein, Zwolle en Den Bosch. Rot terdam gaat de post sorteren voor geheel Zeeland, West-Brabant en zuidelijk Zuid-Holland. De kleine sorteercentra - 'bestelkantoren' in TNT-jargon - gaan dicht. In Zeeland betekent dat einde oefe ning voor de centra in Zierikzee, Vlissingen, Middelburg en Goes. Wanneer het tot sluiting van die kantoren komt, kan TNT-woord- voerster Hanne Kluck niet zeggen. „Dat kan nog jaren duren. De reor ganisatie wordt stapsgewijs doorge voerd. Voor elke stap is overleg met ondernemingsraad en bon den nodig. We zijn nu gefocust op het personeel." Na sluiting van de bestelkantoren gaat de post voor Schouwen-Dui- veland vanuit Rotterdam recht, streeks naar depots, waar part-ti me bestellers die ophalen. Kluck: „Dat kan een garagebox zijn of de kantine of kleedkamer van een sportvereniging." Van deze part-time bestellers fiet sen er inmiddels 25 rond op Schou wen-Duiveland. Bedoeling is dat er nog een tiental bij komt. Zij gaan de veertien nog aanwezige full-timers vervangen. Hoe die gaan vertrekken, is nog niet duide lijk. Het sociaal plan voorziet in een outplacementregeling. Lande lijk houdt TNT rekening met 40 procent gedwongen ontslagen. Afgezien van de stakingen, zal de consument niets van de reorganisa tie merken, zegt Kluck. „We blij ven zes dagen per week bestellen met 95 procent op tijd bezorgd. De mensen in Zierikzee zijn gemo tiveerd. Zij bezorgen méér dan 95 procent op tijd." Zoals bekend reorganiseert TNT Post fors. Door daling van het post- volume en toegenomen concurren tie moeten de jaarlijkse kosten met 395 miljoen omlaag. TNT schrapt hiervoor elfduizend ar beidsplaatsen. Iedereen met een contract vanaf 25 uur moet vertrek ken. Zij worden vervangen door goedkopere parttimers, die gemid deld twaalf uur per week werken. BURCH-HAAMSTEDE - Ze hebben er hard voor gewerkt. Na twee nachten laagje voor laagje water opspuiten hebben de vrijwilligers van jeugdsoos Big S een prachtige ijsbaan voor de deur. De ijskwaliteit is goed maar helaas gooide de sneeuwval wel een beetje roet in het eten. De belangstelling viel daardoor op de eerste ope ningsdag een beetje tegen. De schaatsbaan blijft open zolang het weer het toelaat. foto Ronald den Dekker BURCH-HAAMSTEDE - Voor het eerst hebben vier koren uit Burgh-Haamstede en het leerlin genorkest van muziekvereniging Witte van Haemstede de handen ineen geslagen voor een advent concert. „In het verleden werkten we vaak samen met andere koren uit bij voorbeeld Bruinisse, maar nu dach ten we dat het misschien wel leuk was om iets met alle koren uit Burgh-Haamstede te doen", zegt Bep van der Steen van het interker kelijk kerkkoor Haamstede. „Toen zijn we gaan vragen en de anderen vonden het ook een leuk idee." Het resultaat is een avond met mu ziek en zang van vier heel verschil lende koren. Aan de avond werken naast het in terkerkelijk koor van Haamstede ook gemengd koor Zilt, het man nenkoor De Westhoekzangers en gospelkoor Laetare mee. Het optre den van de leerlingen van de Wit te van Haemstede wordt door het hele programma heen gevlochten. Het adventconcert wordt gehou den op vrijdagavond 10 december om 20.00 uur. De toegang in gra tis, maar aan het einde van de avond wordt bij de uitgang een col lecte gehouden. Na aftrek van de onkosten wordt de opbrengst ge schonken aan de voedselbank. Tip? redactie@pzc.nl Hij kent het geheim van Sinterklaas nog niet en vindt de Goedheiligman dan ook reuze spannend. Met diep ontzag blikte de 4-jarige tijdens de intocht van Sinterklaas in zijn woon plaats naar de Spaanse kindervriend en zijn Pietenschaar. Overvol indruk ken geladen ging het na de intocht - al pepernoten knabbelend - huis waarts. „En vanavond mag je je schoen zetten", deed zijn moederde kers op de taart. Dat deed hem de wenkbrauwtjes fronsen. „Dat wil ik eigenlijk niet", bekende hij timide. „Waarom dan niet", wilde zijn ver baasde moeder weten, benieuwd naar de diepste zieleroerselen van haar spruit. Die moest even naden ken over het antwoord, maar uitein delijk kwam - schoorvoetend - toch de aap uit de mouw. „Ik vind Sinter klaas heel aardig, maar ik wil liever niet van die Zwarte Pieten in ons huis."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 56