Strand heel jaar door aantrekkelijk PZC Vlaamse cultuur in Aardenburg ZEE ^AN 22 en 23 TOEKOMSTVISIE Kustdorpen stijlvol, familiair, cultureel Ontsnapt schaap zorgt voor enige commotie in straten Sint Jansteen Nieuwe Sint Bavo kost 2,4 miljoen 89 bomen extra in hele gemeente La Tourterelle beste bakker van Zeeland 24 en 25 Vrijdag 3 december 2010 Hulpactie redt Axels koppel uit de ellende door René Hoonhorst SLUIS - Het strand tussen Breskens en Cadzaftd moet het hele jaar aan trekkelijk zijn voor toeristen en re creanten. Stijlvol Cadzand, fami liair Nieuwvliet, cultureel Groede en maritiem-culinair Breskens moeten gasten met diverse interes ses naar de West-Zeeuws-Vlaamse kust lokken. Die ambitie is verwoord in een concept-Strandnota van de ge meente Sluis. Burgemeester en wethouders doen in die nota hun visie op de toekomst van het strand uit de doeken. Het strand moet elk wat wils bieden: niet al leen gezinnen met kinderen, maar ook rustzoekers, natuurliefheb bers, sportievelingen en avontu riers moeten op het strand iets van hun gading vinden. Al die specifieke doelgroepen kun nen niet op hetzelfde stuk strand terecht. Daarom moet Sluis de kuststrook indelen in familie-, bad-, natuur- en sportstranden. Tussen bad- en familiestrand hoeft geen verschil te bestaan, maar een badstrand biedt eenieder luxe. Zo moeten er drankjes en verse pro ducten verkrijgbaar zijn en ligstoe len of badhokjes te huur. Het be staande naaktstrand kan blijven. Om ook verblijfstoeristen te lok ken, wil het college een beperkt aantal exploitanten de mogelijk heid bieden een proef te beginnen met 'in het duinlandschap opgaan de' slaaphuisjes op het strand. Het strand moet ook veilig en schoon zijn. Sluis heeft al zes blauwe vlag gen voor de drukste strandvakken en inventariseert in hoeverre ze voldoet aan de milieu- en duur- zaamheidseisen van Eco XXI. De strandbewaking wordt losgekop peld van paviljoenen en wordt in gericht op te verwachten, nieuwe (Europese) veiligheidseisen. Na afloop van geldende overeen komsten komt de reiniging van het strand in handen van één orga nisatie. Het dagelijks gemeentebe stuur vindt dat er ruimte is voor meer strandpaviljoens, soms bij el kaar in de buurt. Enkele bestaande paviljoens moeten een 'kwaliteits slag' maken. Ook de achter- en bo venkant van de etablissementen - het vistitekaartje vanaf de strand opgang - moeten uitnodigend zijn. De leden van de commissie ruimte bespreken de concept-Strandnota komende woensdag. Zij moeten het startsein geven voor een in spraakprocedure, waarin iedere be langhebbende zijn zegje kan doen. door Martijn de Koning AARDENBURG - Een Vlaams trio zorgde gisteren voor een dagje cul tuur in Aardenburg. Op de Markt werden beelden van kunstenaar MaRf en een gedicht van Roel Ri chelieu van Londerzeel onthuld, en 's avonds trad troubadour Wil lem Vermandere op in de Sint Baafskerk. Het dagje kunst was een cadeau van de Stichting Cultureel Aarden burg aan de bevolking van het stadje. De stichting viert dit jaar het tienjarig bestaan. MaRf, die vo rig jaar werk exposeerde in de tuin van de Sint Baafs, werd bereid ge vonden het wat kale Marktplein aan te kleden met vier beelden van vrouwen. Op de kunstwerken staan afgietsels van de handen van 36 basisscholieren uit Aardenburg. De tekst van het gedicht Vergeten namen, vergeten gezichten van Van Londerzeel, die bij de beelden hoort, staat op een plaquette *op de muziektent. De aandacht voor de Vlaamse kun stenaars werd door wethouder Jan Schaalje aangegrepen om te wij zen op een nieuw cultuuruitwisse- lingsinitiatief met de Vlaamse ge meente Hamme. De schepen van die gemeente zou ook komen, maar strandde in de sneeuw. Bestuursleden van de Stichting Cultureel Aardenburg bewonderen het beeld De vrouw met de hoed. foto Peter Nicolai OOSTBURG De komst van een brede school in Oostburg is wat het Sluise college betreft definitief van de baan. De plannen vielen in het water toen Woongoed eerder dit jaar een belof te om fors in het project te investe ren, terugtrok. Het Sluise college stelt nu aan de gemeenteraad voor om 2,4 miljoen euro te reserveren voor nieuwbouw voor de katholie ke basisschool Sint Bavo. De ge meenteraad praat er later deze maand over. TERNEUZEN Tegen de tijd dat het voorjaar be gint, is de gemeente Terneuzen weer een stukje groener. Er worden deze winter weliswaar 129 bomen gekapt, maar daarvan worden er 94 vervangen door nieu we exemplaren. Daarnaast worden er op verschil lende plaatsen nog eens 124 bomen geplant. Al met al is de gemeente Terneu zen daardoor straks 89 bomen rij ker. SLUIS Patisserie La Tourterelle uit Sluis is in partycentrum Landlust in Nieuwdorp uitgeroepen tot de bes te bakker van Zeeland. Enkele tien tallen ambachtelijke brood- en ban ketbakkers streden om de Zeeland trofee. La Tourterelle deed voor de eerste keer mee. Het Friese suikerbrood van eige naar Peter Simpelaar is het beste suikerbrood van Zeeuws-Vlaande- ren, zijn eierkoeken zijn de beste van geheel Zeeland. SINT JANSTEEN - Een ontsnapt schaap heeft woensdagmiddag voor commotie gezorgd in Sint Jan steen. „De ram is uiteindelijk door mijn man, onze zoon en twee van zijn vriendjes gevangen en overge dragen aan de eigenaar", laat Jac queline Schouten uit Sint Jansteen weten. Het mannetjesschaap werd opgemerkt aan de Vrijheer, waar hij op een parkeerplaats aan het uitrusten was. Vervolgens liep het dier naar het speelveld aan de Puyenput, waar een aantal kinde ren aan het spelen was. Daar werd hij vastgehouden in afwachting van de gealarmeerde politie, maar het schaap weigerde mee te wer ken en vervolgde onverstoorbaar zijn ontdekkingstocht door Sint Jansteen via de Roskamstraat. Daar ging hij het erf van een woonhuis op en werd uiteindelijk door zijn achtervolgers in de hoek gedreven. Q www.sint-jansteen.nl Parkeerprobleem splijt ondernemers en gemeente Terneuzen Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl en maritiem-culinair profileren en proef met slaaphuisjes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 44