een modern sprookje 23 Officier eist één jaar cel voor dodelijke aanrijding Kinderen prijzen op dvd Rubnek raadslid buitenschoolse opvang Groot Hontenisse Bose Lifestyle Demodag been te helpen va't verkeerd bij CAPPENDIJK TOYOTA Nu ook te bestellen als Hybride 14% bijtelling - géén wegenbelasting 4 december bij Elektra Lamper vanaf 10,00 uur t 13 in Kapelle vrijdag 3 december 2010 door Emile Calon middelburg - Van een vrolijke jon ge meid is de zeventienjarige Kar lijn Peters iemand geworden die bang is in het verkeer, bang is om een willekeurige weg over te ste ken, bang is voor elke snelle auto die in haar buurt rijdt. Een 2r-jarige jongeman uit Sluiskil is daar schuldig aan, zo liet ze giste ren weten via haar slachtofferver- klaring, die werd voorgelezen tij dens de rechtszaak tegen de jonge man. Op 6 juli 2008 reed de Sluiskillen- aar haar aan, toen ze samen met haar vriendin Cloé de Putter (vijf tien) op haar scooter naar Terneu- zen reed om daar nog even een ijs je te eten. De Sluiskillenaar gaf de twee geen voorrang reed op dat moment tus sen de 120 en 130 kilometer per uur, zo blijkt volgens en volgens of ficier van justitie G. van der Hofste de uit een onderzoek door ver- keersspecialisten van het Neder lands Forensisch Instituut (NFI). Ook zou de jongeman onder in vloed hebben gereden van medicij nen (ontstekingsremmers), zei hij terwijl een volgepakte publieke tri bune de rechtszaak met ingehou den adem volgde. Bij de aanrijding raakte Peters zwaargewond. Haar vriendin over leed ter plekke. Het lichaam werd door de klap van de aanrijding der tig meter weggeslingerd. De moeder van Cloé beschreef hoe haar jongste dochter nu alleen is en elke dag haar oudere zus vre selijk mist. De ouders zelf gaan ook nog steeds door een hel. Het enige wat ze kunnen doen, zo zei ze, is de naam van Cloé levend houden. In haar slachtofferverklaring stelde Karlijn bitter dat de verdachte nog elke dag overal naartoe kan rijden, terwijl zij blijvend bang is. Als de rechtbank de eis van de offi cier volgt, zit de verdachte binnen kort echter een jaar lang in een ge vangenis en moet hij ook voor een periode van drie jaar zijn rijbewijs inleveren. Raadsman E. Schute vond die eis van de officier spijkerhard. Hij wees de rechtbank erop dat de an dere inzittenden hebben verklaard dat de Sluiskillenaar niet hard reed. Volgens een van hen reed hij vlak voor de fatale botsing tachtig kilometer per uur. Ook zei Schute dat de medicijnen geen daadwerkelijke invloed had den op het rijgedrag van de jonge man en wees daarbij naar een ver klaring van een arts van de GGD. Schute zei dat de jongeman die be wuste dag één fout had gemaakt en dat hij daar ook nog steeds on der lijdt. Uitspraak 16 december. van het Axelse stel uit voor de ingrijpende schoonmaakbeurt die in gang werd gezet door de plaatselijke stichting foto Peter Nicolai biervliet - De drie grote Zeeuwse kinderopvangorganisaties laten sinds jaar en dag weten uitsteken de buitenschoolse opvang te bie den. Maar geïnteresseerde ouders horen misschien liever van gebrui kers hoe zij de opvang voor en na school en tijdens vakanties erva ren. Kinderopvang Zeeuws-Vlaanderen, Kinderopvang De Bevelanden en Kinderopvang Walcheren lieteh daarom een dvd maken over kin deropvang in Zeeland: Buitenschool se opvang, goed geregeld. Drie kinde ren van (toen) 5 en 8 en hun ouders vertellen wat zij van de BSO (zoals een buitenschoolse op vang kortheidshalve wordt ge noemd) vinden. Een van die kinderen is Niels van Voren, intussen 9. Hij gaat naar Kiddo's in Biervliet, vandaar dat de dvd in het dorpshuis van die plaats werd gepresenteerd. Niels vindt het 'heel leuk' op de kinderopvang. Vader Robin merkt dat als hij zijn zoon ophaalt. Moeder Michelle vindt Niels' ervaringen bij de Kid do's 'heel waardevol', omdat hij er nieuwe speelkameraadjes ontmoet. Bovendien geeft de BSO haar de kans zichzelf te ontplooien in haar werk en ze denkt daardoor 'een be tere moeder' te zijn. Ook de ouders van de 5-jarige Kyan uit Grijpskerke zijn, evenals hun zoon, heel blij met de BSO, ter wijl de 14-jarige Aimée van den Boogaart uit Sas van Gent tevre den terugkijkt op acht jaar buiten schoolse opvang. Ouders van 3-jarigen, die zich aan melden bij een Zeeuwse basis school krijgen de dvd aangeboden. Belangstellenden kunnen het schijf je ook, gratis, aanvragen via de web site www.kinderopvanginzeeland.nl. hulst - De rubriek Senioren Vraag baak' die het Hulster raadslid Jos van Eek (eigen lijst) in huis-aan-huisblad U&Ik Senior heeft, is verkeerd gevallen bij Jo van Remortele van Groot Honte nisse. „Er wordt niet één vraag in ge steld, het is pure politieke propa ganda voor uzelf, u valt mensen aan, u valt de gemeenteraad aan, ik vind dat niet gepast", riep Van Remortele in de commissie samen leving. Van Eek geeft in de laatste publicatie zijn kijk op de (gemeen telijke) bezuinigingen op het ge bied zorg en welzijn. Zo schrijft hij: „Alle beginselen van goed be stuur worden hier verlaten." Van Eek reageerde gepikeerd op de aan tijgingen van Van Remortele. „Ik begrijp niets van uw insinuaties. Ik heb alleen maar positieve reac ties ontvangen." MEEST GELEZEN 1. Tunnel dicht voor ijspegels 2. Fors tekort dreigt voor Terneuzen 3. Oppositie Sluis wil meer strooien STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto Uit het exploot d.d. 29-11-2010 van gerechts deurwaarder A.A.A M.G. van Damme te Terneuzen, blijkt dat ten verzoeke van Garage Verbrugge BV, gevestigd te Terneuzen, is gedag vaard Stephan Robert de la Bretoniere, thans zonder bekende woon- of verblijfplaats in Nederland en daarbuiten, om op 16-03-2011 om 10.30 uur in persoon of bij gemachtigde te ver schijnen ter terechtzitting van de rechtbank Middelburg, sector kanton, locatie Terneuzen, zit ting houdend aan het Stadhuisplein 121 te Terneuzen om alsdan en aldaar te horen eisen als nader omschreven in voormelde dagvaarding. Van dit exploot kan belanghebbende afschrift krij gen op onderstaand adres: Van Damme c.s. Gerechtsdeurwaarders Axelsestraat 12 4537 AJ TERNEUZEN Tel.: 0115 - 613651 E: deurwaarders@vandamme-holland.nl TERNEUZEN Mr.F.J. Haarmanweg 58 4538 AS Terneuzen Tel. 0115-617751 Prijzen inclusief BTW exclusie! kosten rijklaar maken en verwijderingsbijdrage Wijzigingen voorbehouden. Distributeur; Louwman a Parqui B V Meer into, bel gratis 0800-0369 ot kijk op vAvv/.loyola n! TOYOTA Toyota Auris: ongeëvenaarde kwaliteit al vanaf €18.350,-. U hoeft er niet lang over na te denken. De keuze voor de Auris is een logische. Waarbij alleen het beste telt. En blijft tellen. Maak vandaag nog een proefrit. Kijk ook op toyota.nl voor meer informatie over de nieuwe Full Hybrid Auris. - Benzine vanaf 18.350,- Hybride vanaf 22.990,- .Today Tomorrouj Toyota

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 42