discussie in Terneuzen Bijzonder concert Asaf in Grote Kerk zeeland 125 Terneuzen mag door met speelkooi Othene Dialectrockband Surrender in Hoek Dansmiddag 50+ BEKIJKEN BESTELLEN BETALEN EN HALEN! HET BESTE VUURWERK! vrijdag 3 december 2010 parkeerplaatsen overblijven van de parking aan de Westerscheldedijk. Maar dan nog zijn er volgens de ondernemers driehonderd extra parkeerplaatsen nodig. „Het gaat om de gastvrijheid", zegt Rein van Glansbeek, woord voerder van de horeca-onderne- mers. „De capaciteit van de par keergarage is onvoldoende om de bezoekers van het theater, de bio scoop en de horeca op te vangen. We voelen ons niet serieus geno men door de gemeente. Nu wordt het tijd met de vuist op tafel te slaan." Om de parkeercapaciteit uit te brei den wilden de ondernemers zelfs voor eigen rekening en risico het parkeerterrein aan de Westerschel- dedijk overnemen van Rijkswater staat maar dat wilde de gemeente niet. „En we wilden zelf mensen betalen om de bezoekers bij het in- en uitrijden van de parkeergara ge te begeleiden, zoals dat vroeger ging. Maar ook dat weigerde de ge meente." De discussie draait ook om twee onderzoeksrapporten, één 'weten schappelijk onderbouwd' parkeer- drukonderzoek van Royal Haste ning in opdracht van de gemeen te, en een rapport van de onderne mers zelf „Wij trekken het weten schappelijk niveau zeer in twijfel", zegt Van Glansbeek. „Niet alleen is slechts drie keer gemeten in april toen het theater aan het uithollen was, het rapport gaat tevens uit van veronderstellingen. Dat komt niet echt wetenschappelijk over." De conclusies van beide rapporten zijn dan ook totaal anders. Capaci teit ruim voldoende (Royal Haste ning), veel te weinig parkeerplaat sen (onderzoek ondernemers). Hoe nu verder? „Misschien zou het eens goed zijn als grote men sen rond de tafel te gaan zittten. Ik proef fricties", zei Ronald Lippens (CDA) deze week in een commis sievergadering. Ellen Mekkaoui (TOP/Gemeente- belangen) had niet het gevoel dat er sprake is van een 'gemeenschap pelijk belang'. „Het parkeren kan in ieder geval veel klantvriendelij ker." Erik Beumer (VVD) vindt dat er parkeerplekken te weinig zijn, ter wijl Charles ten Hengel (D66) en Peter Clijsen (GroenLinks) er geern enkele moeite mee hebben een stukje te moeten lopen. Ook de PvdA vindt de capaciteit ruim voldoende. „Als we moeten inspe len op de piekbelasting wordt het een heel dure hobby", zei Jack d'Hooghe. Wethouder Van Schaik zegt dage lijks te kijken naar de bezetting van de theaterparking. Op 8 okto ber, 3, 9, n, 12, 20 en 25 november was die vol. Al die andere dagen niet. Deze parkeergarage wordt dus eigenlijk te weinig gebruikt en is dus verschrikkelijk onrendabel." De wethouder maakt een reken sommetje. „Bij de Westerschelde dijk blijven zestig parkeerplaatsen. Er is een overloopterrein van veer tig plaatsen bij de Binnenvaart- weg, en de negentig parkeerplaat sen bij de Veerhaven zijn na 18.00 uur gratis. Ik hoop echt dat hier mee de kou een beetje uit de lucht Het Axelse koor Asaf tijdens een van de repetities in de Grote Kerk in Ter- neuzen. foto Peter Nicolai door Jeanette Vergouwen TERNEUZEN - Het bekende Weih- nachts Oratorium van Bach wordt op 22 en 23 december uitgevoerd door het Collegium Vocale en Con certo Köln in de Singel in Antwer pen. Maanden van tevoren waren deze concerten al uitverkocht. Ook heel wat Zeeuws-Vlamingen hebben de weg naar de Antwerpse concert zaal inmiddels gevonden. Daarnaast zijn er de komende tijd ook in eigen streek diverse koren en ensembles die speciale concer ten geven. Een van hen is het koor Asaf uit Axel. Dit jaar verzorgt het koor een speciaal optreden in de kerst tijd. Dirigent Anton de Kort koos voor een bijzondere compositie: 'Die Weihnachtsgeschichte van Al- brecht Tunger'. Tunger schreef dit werk in het midden van de vorige eeuw (1959). Hij gebruikte de kerstcanta tes die in de zestiende eeuw in Duitsland werden geschreven en vertolkt als leidraad. In het werk wordt het kerstverhaal, verteld en hierop reflecteert het koor. Zoals destijds gebruikelijk vervul len ook de aanwezigen een belang rijke rol in het geheel. Daarom heeft Asaf Nederlandstalige koor werken als koralen ingelast, die dan door het publiek meegezon gen kunnen worden. Deze koralen worden door orga nist jan Oppeneer begeleid. Voor de begeleidingen in de kerstcanta te zelf is een beroep gedaan op het Zeeuws-Vlaams Kamerorkest. Het kamerorkest treedt ook zelf standig op en vertolkt de derde sui te uit the Watermusic van Georg Friedrich Handel en een Fluitcon cert van Carl Stamitz, waarin flui tiste Sabine de Groote de solo voor haar rekening neemt. Asaf treedt deze keer niet op in de eigen kerk in Axel, maar wijkt uit naar de Grote Kerk in de Noord straat in Terneuzen. Zo hoopt het koor belangstellenden te trekken uit heel Zeeuws-Vlaanderen. Het concert is woensdag 8 decem ber en begint om 20.00 uur. De kaarten kosten die avond in de kerk 12,50 euro. In de voorverkoop via de koorleden kosten de kaar ten 10 euro en kinderen tot 12 jaar, mogen, onder begeleiding, gratis luisteren. Na afloop wordt de aanwezigen een consumptie aangeboden en kan er worden nagepraat. AXEL - In cultureel centrum de Hal le in Axel wordt woensdag 8 de cember een dansmiddag voor vijf tigplussers gehouden. De muziek wordt verzorgd door Dirk van de Voorde. De dansmiddag begint om 14.00 uur. door Frank van Cooten TERNEUZEN - De gemeente Terneu zen mag doorgaan met de aanleg van het multifunctionele speel veld, inclusief speelkooi, in de Ter- neuzense wijk Othene. De voorzieningenrechter in Mid delburg stelde de gemeente giste ren in het gelijk. Het stond de ge meente vrij in de Beleidsnota Speelnota een besluit te nemen dat afweek van eerder beleid, oor deelde de rechtbank gisteren. Een rol speelt ook dat de aangebrachte wijziging niet ingrijpend is. Het speelveld was eerst bedoeld voor de jeugd van 6 tot 12 jaar, maar is nu voor kinderen van 12 jaar en ouder. Wethouder Cees Liefting hoopt dat een einde is ge komen aan de gevoerde procedu res door omwonenden die overlast vrezen. „We hadden de zaak al eer der bestuursrechterlijk gewonnen en vonden het verbijsterend dat opnieuw door omwonenden een procedure werd opgestart." Woordvoerder Matthijs Broer van de bewoners vindt de uitspraak zeer teleurstellend. „Maar ook zorg wekkend. De rechtbank zegt feite lijk dat het de gemeente vrij staat vastgesteld beleid te wijzigen. Voordat je een woning koopt mag je toch op dit beleid vertrouwen." HOEK - De Zeeuwse rockband Sur render treedt zaterdag 11 december op in het dorpshuis in Hoek. Het optreden begint om 21.00 uur. BesteuuurwerK.nl Online bestellen en afhalen zonder wachttijd. In Terneuzen. Bestel tijdig voordeel met voorverkoopactie. www.bestevuurwerk.nl ontoereikend. „Dat zorgt voor een hoop irritatie. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 40