aan winters weer aan 31 zeeland Afschieten damherten per direct gestopt commentaar Krimp Afsluiting van de A58 door werk aan Vlaketunnel Vrijspraak van moord en doodslag vrijdag 3 december 2010 Meer puzzelen? Ga naar www.lekkerpuzzelen.nl Eskimo rent op een onverharde weg net buiten Hoofdplaat. foto Petra Noordijke Nico Fonteine krabt de ijspegels van het kozijn, foto Rolf de Feijter Trappen door de kou. ZEEUWS VEILINGHUIS KUNST ANTIEK VEILING 7-9 DEC. KIJKDAGEN vrijdag 3 dec. 10.00 - 17.00 uur zaterdag 4 dec. 10.00 - 16.00 uur maandag 6 dec. 13.00 - 17.00 uur dinsdag 7 dec. 10.00 - 12.00 uur www.zeeuwsvcilinghuis.nl Herengracht 74, 4331 PX Middelburg Tel. 0118-650 680 foto Ronald den Dekker foto Arnoud Lievense Accepteer de krimp, bestrijden heeft geen zin. Deze ontnuchte rende aanbeveling van het Planbureau voor de Leefomgeving zal hier en daar hard aankomen. Hoewel de pro vincie Zeeland al enige tijd 'om' is, schrappen gemeenten nog steeds liever geen bouwplan nen. Dat kost ze inkomsten. Toch is het nodig. Sterker, er moeten huizen tegen de vlakte. Om te beginnnen in de gemeen te Sluis. De conferentie over krimp die gisteren in Den Haag werd ge houden, levert verder weinig nieuwe adviezen op. Samenwer king zou het toverwoord zijn. Maar daar zet de provincie Zee land al sterk op in. De suggestie van gedeputeerde Harry van Wa- veren om de ozb in Zeeuws-Vlaanderen te verhogen ten behoeve van de sanering van de woningmarkt, is creatief maar niet erg doordacht. Ieder een zal het als een ongeluk bij een ongeluk ervaren. Verder pleitte men voor aandacht voor behoud van werkgelegenheid. Hier is dat echter al decennia lang een tweede natuur. In die zin worstelt Zeeland al jaren met beperkingen. Deze ervaring moet worden gebruikt om van krimp het beste te maken. vlake - Door werkzaamheden aan de Vlaketunnel wordt de A58 drie nachten afgesloten voor verkeer in beide richtingen. Het werk ge beurt op dinsdag 7, woensdag 8 en donderdag 9 december en duurt telkens van 22.00 en tot 5.30 uur. Er moet met extra reistijd van cir ca 10 minuten rekening gehouden worden. Rijkswaterstaat test enke le technische veiligheidsinstallaties in de Vlaketunnel, die deze zomer zijn geïnstalleerd. Het heeft niets met de recente problemen van het wegdek van de tunnel te maken. Het verkeer wordt in beide richtin gen omgeleid via de N289 tussen Yerseke en 's Gravenpolder. middelburg - Een 19-jarige Vlissin- ger tegen wie vijf jaar cel was geëist voor onder meer poging tot moord en doodslag, is gisteren door de rechtbank in Middelburg vrijgesproken wegens te weinig wettig bewijs. Volgens het Openbaar Ministerie was de man verantwoordelijk voor een schietpartij op 23 januari in de Bloemenlaan in Vlissingen. Daar bij zou gericht zijn geschoten op twee plaatsgenoten. Een onder zoek door het NF1 naar schotres- ten leverde nauwelijks bruikbaar bewijs op en er was slechts één ge tuige die de Vlissinger herkende als de schutter. Alle andere getui genverklaringen gaven een ander signalement. @zu.'5voefebokHUord @zwsvoetbalaward Volg het Zeeuwse amateurvoetbal ook op twitter. Blijf op de hoogte op twitter.com/zwsvoetbalaward watisnouje.nl Al het laatste nieuws maar dan met een brutale knipoog. Ga naar www.watisnouje.nl STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw sneeuwfoto's in het album www.pzc.nl/foto door Melita Lanting burgh-haamstede - Het afschie ten van damherten in de Kop van Schouwen en De Manteling is met onmiddellijke ingang gestopt. De rechtbank heeft de vergunning die de provincie Zeeland heeft ver leend onderuit gehaald. „Alles is door de uitspraak geschorst", zegt Jeroen Versteeg van de provincie. De rechtszaak was aangespannen door de Faunabescherming. Deze organisatie betwistte de gang van zaken bij het vaststellen van het jaarlijkse uitvoeringsplan. In dit plan wordt vastgelegd hoeveel damhexten in een jaar mogen wor den afgeschoten. GS stelden zich op het standpunt dat op het uit voeringsplan geen inspraak moge lijk was. De rechter heeft de pro vincie in het ongelijk gesteld en daarmee is de goedkeuringsbesluit van het plan vernietigd. Hoe lang de jacht stopt is niet be kend. Dat hangt af van hoe de pro vincie hier verder mee omgaat. Daarover was gisteravond nog geen duidelijkheid. De provincie heeft toestemming gegeven voor jacht om de populatie damherten niet teveel te laten groeien. Er le ven nu teveel herten in beide ge bieden waardoor een voedselte kort kan ontstaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 3