Zeeland PZC 21 Borsele stapt uit regeling musea Pieten BEVELANDEN-THOLEN 22 en 23 24 en 25 MUSEUM Steun meerderheid gemeenteraad voor voor financiële armslag nieuwe museumstichting Krabbendijke is klaar voor ijspret Goes heeft ondanks vorst nog geen enkele klacht over ophalen huisvuil Winkels doelwit van inbrekers almanak Vrijdag 3 december 2010 De meiden zweren bij een lichtbruine kroeg Jan van Tilborg mag nog één jaar over zijn treinreis praten Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl igaaBBaaa«BaB8B^3g3gsssa^sggg^Jii«i!ii8iin— u«i iiii iim \iwnasai door Raymond de Frel en Claudia Sondervan HEINKENSZAND - De gemeente Bor sele stapt uit de gemeenschappelij ke regeling Musea Zuid- en Noord-Beveland. Als het museum bestuur er voor 1 januari in slaagt om een stichting te vormen, dan betaalt Borsele tot en met 2013 in totaal nog 120.000 euro subsidie. De raad was gisteravond unaniem om uit de regeling te stappen, maar vond het collegevoorstel om volgend jaar nog maar 25.000 euro in plaats van 80.000 euro subsidie te geven aan het nog te vormen stichtingsbestuur te rigoureus. „De nieuwe stichting moet een kans van slagen krijgen en dus heeft zij financiële armslag nodig", zei Pv- dA-raadslid Ingrid Brilleman. Een amendement van haar partij, het CDA en D66 om. volgend jaar nog 50.000 euro, in 2012 nog 40.000 euro en in 2013 nog 30.000 euro te geven kreeg gisteravond tij dens de raadsvergadering ook steun van de WD. Na 2013 wordt de noodzaak van financiële steun opnieuw bekeken. Het college wilde eigenlijk vorig jaar al uit de regeling stappen, maar de gemeenteraad stak daar toen een stokje voor. Zij wilde het museumbestuur nog een jaar de kans geven om orde op zaken te stellen. Een van de voorwaarden was dat het bestuur van het Fruit teeltmuseum in Kapelle en Histo risch Museum De Bevelanden zou worden omgevormd tot een stich ting. Dat moet nu voor 1 januari zijn geregeld. Zo niet, dan vervalt de subsidie-afbouw. De Lokale Partij Borsele en SGP/ChristenUnie vonden het welletjes met de musea. „Er zijn vorig jaar heldere eisen gesteld. En er is nog steeds niets concreet. Wij zijn tegen pappen en nathouden, hoe jammer dat voor de vele vrij willigers ook is", zei Gijsbrecht Gunter (SGP/ChristenUnie). De musea worden nu nog in een gemeenschappelijke regeling finan cieel gedragen door Goes, Borsele, Kapelle en Noord-Beveland. Het museumbestuur wilde 150.000 eu ro bezuinigen op een begroting van vijf ton. Dat kon onder meer door een vertrek uit het pand aan de Singelstraat in Goes. De Noord-Bevelandse raad verzaakt zijn plicht niet, besloten de leden gisteravond. Zij blijven de musea steunen met tot 22.500 per jaar. Het Borsels deel kan de kleine ge meente echter niet compenseren. KRABBENDIJKE - Als het goed is, kan vandaag weer worden geschaatst in Krabbendijke. De grote hoeveelheid sneeuw die in de nacht van woensdag op donderdag naar beneden kwam, gooide roet in het eten, maar gisteravond heb ben de vrijwilligers de baan sneeuwvrij ge maakt, waarna er een laagje water op is ge zet. De ijsbaan in Krabbendijke - van de lokale ijs- en skeelervereniging - is traditioneel één van de eerste banen in de provincie waarop kan worden geschaatst. foto Willem Mieras door Frank Balkenende GOES - De gemeente Goes heeft nog geen enkele klacht over het op halen van huisvuil gekregen, ook al verloopt dat door de sneeuw en de vorst momenteel vrij moei zaam. Zo erkent de gemeente dat in het buitengebied een aantal grij ze bakken voor restafval is blijven staan. De papierbakken zijn wel overal opgehaald, zegt een gemeen tewoordvoerder. Het kan zijn dat bakken niet kunnen worden ge leegd, omdat de kleppen of de in houd van de bak zijn vastgevro ren. De gemeentewoordvoerder denkt dat burgers begrip tonen voor de omstandigheden waarin gemeentepersoneel nu werkt. Zo wel de reinigingsdienst als de twin tig mensen sterke ploeg strooiers en sneeuwschuivers draait over- WEMELDINGE - In de supermarkt op het Dorpsplein van Wemeldin- ge is in de nacht van woensdag op donderdag ingebroken. De deuren werden geforceerd en er werden enkele voedingsmiddelen meege nomen. Ook in een winkel aan de Oostwal in Goes is in de nacht van dinsdag op woensdag ingebroken. Er wer den enkele duizenden euro's, sleu tels en twee collectebussen met in houd weggenomen. Tip? redactie@pzc.nl Hij kent het geheim van Sinterklaas nog niet en vindt de Goedheiligman dan ook reuze spannend. Met diep ontzag blikte de 4-jarige tijdens de intocht van Sinterklaas in zijn woon plaats naar de Spaanse kindervriend en zijn pietenschaar. Overvol indruk ken geladen ging het na de intocht - al pepernoten knabbelend - huis waarts. „En vanavond mag je je schoen zetten", deed zijn moederde kers op de-taart. Dat deed hem de wenkbrauwtjes fronsen. „Dat wil ik eigenlijk niet", bekende hij timide. „Waarom dan niet", wilde zijn ver baasde moeder weten, benieuwd naar de diepste zieleroerselen van haar spruit. Die moest even naden ken over het antwoord, maar uitein delijk kwam - schoorvoetend - toch de aap uit de mouw. „Ik vind Sinter klaas heel aardig, maar ik wil liever niet van die zwarte pieten in ons huis."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 34