221 zeeland Plan dansfeest op markt met oud en nieuw De meiden zweren bij Drijvende hotelkamers bij De Paardekreek DANCE Zeelandhallen schrappen The Ballroom Dancetour krijgt bijdrage van Goes Knokkers beroepen zich op noodweer vrijdag 3 december 2010 door Frank Balkenende GOES - Een aantal jongeren en de gemeente Goes bekijken of er een New Years Event voor drie cafés aan de Grote Markt in Goes kan plaatsvinden. Dat hebben de initia tiefnemers en de gemeente don derdag afgesproken. Het nieuwsjaarsfestijn zou een klei nere vervanger moeten zijn voor het dancefeest dat de laatste jaren werd gehouden in de Zeelandhal len onder de naam The Ballroom. Dat vindt echter de komende jaar wisseling niet plaats. De jongeren wilden een evenement op de Gro te Markt neerzetten met dezelfde uitstraling als het WK-feest afgelo pen zomer. Toen stonden er 5000 mensen op de Grote Markt. Het college van burgemeester en wethouders vindt dat initiatief op zich aardig, maar staat zo'n massa evenement op de markt niet toe. Er zijn in de nacht van oud op nieuw geen politiemensen beschik baar om dat evenement in goede banen te leiden en te houden. Bij de Zeelandhallen was dat eerder geen probleem omdat op het ter rein en in het evenementencom plex van eigenaar Libéma private beveiliging was geregeld. Op open- GOES - De Stichting Dancetour krijgt van de gemeente Goes 5500 euro subsidie voor de organisatie van het dancefeest dat medio 2011 plaatsvindt in Goes. De Dancetour is een D)-karavaan die verschillende steden in Neder land aandoet. Het Goese college door Claudia Sondervan WISSENKERKE - Dubai heeft zijn kunstmatige Palmeilanden, Noord-Beveland straks een hotel- pier in het Veerse meer met het bovenaanzicht van een takje blaas wier. Eigenaar Arjen Brinkman wil drijvende hotelkamers bou wen bij zijn camping De Paarde kreek. Tweepersoonskamers, aan een stei ger - vergelijkbaar met de slaap- huisjes op de stranden - die per nacht te huur zijn. Hij haakt zo aan bij de ontwikkeling van water woningen die Noord-Beveland on derzoekt met de Middelburgse ar chitecten van RDH. Die presen teerden gisteren in de gemeente raad een onderzoek naar mogelij ke locaties waar die huizen buiten de dijk in het Veerse Meer kunnen komen. De Spieringpolder, ten door Raymond de Frel baar terrein is de politie verant woordelijk voor handhaving van de openbare orde en die heeft geen mensen achter de hand voor een dergelijk evenement. Daarom is in overleg met de initia tiefnemers besloten om na te gaan of een feesttent kan worden neer gezet voor de cafés Nationaal, Pub bles en Lambik. Overigens moet daarover nog wel overleg plaatsvin den met politie en hulpdiensten. Het college vindt niettemin dat jongeren die de laatste jaren met oud en nieuw de Zeelandhallen be zochten, een alternatief moet wor den geboden, omdat ze anders mis schien gaan 'zwerven'. Libéma ziet dit jaar af van The Ball room in de Zeelandhallen. Het beurs- en evenementenbedrijf or ganiseerde het dancefeest altijd zelf, maar volgens woordvoerder Maurice Nieuwland wordt het fi nanciële risico van The Ballroom te groot. „Het is een kostbaar fes tijn om te organiseren en we heb ben steeds moeite om quitte te draaien. We zien ook dat de markt voor dancefeesten verzadigd raakt. Publiek heeft veel keus en je moet maar afwachten of ze voor ons eve nement kiezen." Mogelijk keert The Ballroom vol gend jaar terug, aldus Nieuwland. Denk niet wit, denk niet zwart. Denk niet zwart-wit, maar alleen in de kleur van je hart, zingt Frank Boeijen. Laat voor Emmy van der Vlugt en Ester Snoeij 'lichtbruin' dan nou net de meest toepasselijke kleurenmelange zijn. Want een lichtbruine kroeg, zo zou je hun nieuwe eetcafé De Mei den in 's-Heerenhoek namelijk het beste kunnen omschrijven. Zij voelen zich senang in de ouderwet se gezelligheid van een dorpscafé, maar dan in een modern jasje. Eetcafé De Meiden gaat nu nog door het leven als Bar Walk-inn. Van der Vlugt (37) en Snoeij (34) namen het café in mei over van Ri- nus en Magda Rijk, die de kroeg 37 jaar runden. „Dit pand stond al ja ren te koop en wij hadden al net van B W vindt het een prima evenement voor jongeren. Wel wordt 2011 een proefjaar. Volgend jaar wil het college een nieuw eve- nementenbeleid presenteren. Dat moet duidelijkheid scheppen voor organisatoren, horeca-onderne- mers en Stichting Goes Promotie. oosten van Goudplaat; ten oosten van het Geersdijkse kaaitje; ter hoogte van de Oostbermweg of bij de Willem Adriaanpolder. De lang- gewenste ontwikkeling van dat stukje Veerse Meerkust is weer in beeld, bevestigde wethouder Piet de Putter. De huizen worden bungalows die als twee-onder-eenkappers drijven aan een steiger in clusters van zes of zeven stuks. Ze moeten in ener gie en afvalwater zoveel mogelijk zelfvoorzienend worden. De raad besloot nieuwsgierig dat zij wel meer wilde weten over fi nanciële en planologische moge lijkheden in het Natura 2000-ge- bied. Het onderzoek wordt voort gezet. Enkel CDA'er Mark Faasse vroeg zich af of conventionele bouw, in steen, en inrichting, elek triciteit en gas via het net, niet be ter aan zou slaan. zolang interesse. Maar eerst wil den we ons pannenkoekenrestau rant in Lisse verkopen. Na negen jaar wilden we iets anders. Daar naast runnen mijn ouders in 's-Heerenhoek een bed break fast en zijn onze kinderen Luke (5) en [ordy (3) nu op een leeftijd dat het nog makkelijk is om te ver huizen. Toch was het vooral een gevoelskwestie. Toen wij dit café voor het eerst binnenstapten, was het gevoel meteen goed", vertelt DEN HAAG - Twee broers uit Arne- muiden (21 en 25) die door de Mid delburgse politierechter zijn ver oordeeld voor een knokpartij in de zomer van 2008, beriepen zich gisteren in hoger beroep bij het Haagse gerechtshof op noodweer. Ze voelen er dan ook niks voor om de 600 euro boete te betalen die de politierechter had opgelegd wegens mishandeling en vernie ling. Ook willen ze af van de ver plichte schadevergoeding van 7500 euro aan het slachtoffer, welke eveneens was opgelegd door de rechter. Het Openbaar Ministerie gaat er van uit dat de broers wraak wil den nemen op de man die hun va der had ontslagen. Op de Doelen- weg ontstond een vechtpartij waar bij het slachtoffer een blauw oog opliep en diens bril sneuvelde. Uitspraak 16 december. Emmy van der Vlugt (links) en Ester Snoeij hopen met eetcafé De Meiden het uitgaansleven in 's-Heerenhoek

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 33