een lichtbruine kroeg TUIN OPEN HUIS zeeland 123 Erfafscheiding Zuidhoek moet toch groen zijn Proef met teelt van zeewier HUREN IN STIJL, DAT IS HOOGLICHT! Bose Lifestyle Demodag Eigen afdeling van SP voor Noord-Beveland VAN ZEELAND Lezing historische vroed- en heelmeester Kerstfair in het dorpshuis Brandveiligheid in veilinghuis moet beter No? 1 da?... I 4 december bij Elektro Lamper vanaf 10.00 uur !Ststraat 13 in Kapeile vrijdag 3 december 2010 Snoeij. Zij keert na tal van om zwervingen terug naar haar ge boortestreek. Snoeij is geboren en getogen in Goes, waar ze in een aantal restaurants de kneepjes van het koken leerde. Haar partner Emmy komt uit de Haarlemmermeer. „De eerste we ken moest ik erg wennen. De men sen zijn hier best gesloten, maar je merkt ook al snel dat ze wel voor je klaar staan. Nee, ik heb hele maal niet het gevoel dat ik een 'butendieker' ben", vertelt ze. Natuurlijk weten ze dat er vooral in het begin over hen werd gespro ken. Snoeij: „Het is voor sommige mensen misschien wat raar; twee meiden die een café overnemen. Maar de barrière was toch al snel doorbroken. Een mooi voorbeeld: laatst was hier een man, die ons complimenteerde. 'Jullie hebben het mooi gemaakt', zei hij. 'En nu mogen wij ook wel wat water bij de wijn doen, het is nergens voor door Lilian Oominicus kapelle - De niet-groene erfaf- scheidingen in de voortuintjes van nieuwbouwwijk Zuidhoek in Ka pelle zullen waarschijnlijk toch moeten verdwijnen. Uit een enquête is gebleken dat 57 procent (32 stemmen) van de be woners in de wijk voor een versoe peling van het beleid is. Te weinig om het beeldkwalitejtsplan van Zuidhoek aan te passen, vindt wet houder Evert Damen (CDA, ruim telijke ordening). „Ik was bereid te rug te gaan naar de gemeenteraad met een gewijzigd voorstel als meer dan zeventig procent voor zou stemmen." De komende weken zullen ambte naren juridisch uitzoeken hoe de gemeente kan optreden tegen be woners die zich niet aan de regels in het beeldkwaliteitsplan hebben nodig om ons zo conservatief op te stellen.' Je hoort mensen nu ook al zeggen dat ze even wat bij De Meiden gaan drinken." Snoeij en Van der Vlugt zijn alle bei kok, dus lag het voor de hand dat ze het accent iets meer op eten zouden leggen. „Maar de biljart clubs en dartvereniging die al ja ren in de Walk-inn komen, krijgen ook bij ons een stek. En de traditio nele borrel op zondagochtend na de kerkdienst houden we er ook in. 's Avonds zijn we er voor de jongeren die van pop- en Neder landstalige muziek houden", zegt Snoeij. Van der Vlugt: „Met onze menukaart mikken we op mensen die geen zin hebben om zelf te ko ken, maar wel een fatsoenlijke dag- hap willen. Denk aan stamppot ten, een goed stukje vlees... Zoals thuis, maar dan net iets lekker der", aldus Snoeij. De kroeg is flink verbouwd. De wc's zijn vernieuwd, het voor- en achtergedeelte is niet meer geschei den en het pronkstuk is een nieu we bar. Snoeij: „Een tijdje terug zag het er naar uit dat 's-Heeren- hoek niet veel horecagelegenhe den zou overhouden. Maar Kiekie- ris is verbouwd (nu restaurant Spek mie Stroop), The Orient Ex press is vernieuwd, De Koren beurs is heel actief en wij zijn er nu ook om het dorp een boost te geven. Natuurlijk, er is ook hier sprake van vergrijzing. Maar in 's-Heerenhoek is het haast een tra ditie om op vaste tijden naar het café te gaan. Je ziet dat de jonge mensen die traditie als vanzelfspre kend overnemen." Vrijdag 11 december wordt de kroeg 'oude stijl' om 21.00 uur uit gezwaaid met een slotconcert van de Rowwen Hèze-coverband Be stel Mè. De band was eigenlijk al gestopt, maar omdat de bandleden elkaar in de Walk-inn hebben le ren kennen, spelen ze toch nog één keer. Als slot van de Walk-inn en startsein voor De Meiden. gehouden. Daarin is de voorwaar de opgenomen dat de erfafschei ding grenzend aan de openbare ruimte in een haagbeplanting moet worden uitgevoerd. Damen: „We moeten nu vaststellen wat we wel accepteren en wat niet. Er zijn mensen die kolommen hebben ge plaatst met daartussen groenbe- planting. En het muurtje dat een andere bewoner heeft neergezet: als we een laag muurtje bij wijze van grondkering zouden tolereren, hoeven ze er misschien alleen een paar rijen baksteen af te halen." De enquête is eind oktober 2010 uitgezet onder de bewoners van Zuidhoek. Er zijn 98 formulieren verspreid, waarvan er 56 werden ingevuld. Dat is afgerond 57 pro cent. Tegen versoepeling van de re gels stemden 23 mensen, ofwel 41 procent. Een persoon (twee pro cent) onthield zich van stemming. MEEST CELEZEN 1. Binnenkort doorsteek Poel III 2. René Verhulst geïnstalleerd (foto) 3. Om het warm van te krijgen SPEECH Bekijk en beluister de laatste speech van oud-burgemeester Dick van der Zaag op www.pzc.nl/bevelanden. STUUR TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto GEERSDIJK - Onder de hoede van de SP Goes wordt de komende ja ren gewerkt aan een Noord-Beve- landse afdeling van de Socialis tische Partij. Er is een ledenwerk groep opgericht van 35 mensen, zegt Henk van Velthoven uit Geersdijk. Voorlopig gaan de leden de Noord-Bevelandse politiek kritisch volgen vanaf de publieke tribune in de gemeenteraadszaal, kondigt Van Velthoven aan. Ondertussen wil de groep zo snel mogelijk vol doen aan de partijstandaard voor een eigen afdeling en deelname aan de eerstkomende gemeente raadsverkiezingen, in 2014. Voor beeld is de SP Tholen, die dat in 2,5 jaar voor elkaar kreeg. De SP op Noord-Beveland maakt zich zorgen over het grote aantal men sen met een laag inkomen op het eiland en de aankomende bezui- gingen. Van Velthoven zoekt con tact met hen: hwijf@xs4all.nl. SEROOSKERKE (S) - Het onderzoek naar de economische potentie van zeewierteelt in Zeeland begint steeds concretere vormen aan te nemen. De benodigde vergunningen voor een praktijkproef in de Schelp- hoek zijn bijna allemaal binnen. Deze week won het onderzoeks team bovendien de hoofdprijs in de Business Challenge 2010 van de Plant Sciences Group van de Uni versiteit Wageningen. Behalve de prijs, 25.000 euro voor aanvullend onderzoek, vindt Caro- la Helmendach-Nieuwenhuize van Projectbureau Zeeland de er kenning voor het project van be lang. „Van de 33 voorstellen die zijn ingediend, vindt de jury dit het beste idee, met de beste kan sen voor de markt. Binnen Wage ningen staat het project hierdoor hoger in de rangorde." Vooral de eiwitten in het wier sijn economisch interessant voor de voedsel- en veevoerindustrie. Vol gens Helmendach ontstaat in de toekomst een groot tekort aan ei witten. Het projectteam verwacht dat alle formaliteiten in januari zijn afge rond. „Als alles rond is, krijgt ma chinefabriek Bakker uit Yerseke de opdracht om de installatie te ma ken." mooist aangelegde www.verstratenenwalhout.nl Uit het exploot d.d. 29-11-2010 van gerechts deurwaarder A.A.A.M.G. van Damme te Terneuzen, blijkt dat ten verzoeke van Garage Verbrugge BV. gevestigd te Terneuzen, is gedag vaard Stephan Robert de la Bretoniere, thans zonder bekende woon- of verblijfplaats in Nederland en daarbuiten, om op 16-03-2011 om 10.30 uur in persoon of bij gemachtigde te ver schijnen ter terechtzitting van de rechtbank Middelburg, sector kanton, locatie Terneuzen, zit ting houdend aan het Stadhuisplein 121 te Terneuzen om alsdan en aldaar te horen eisen als nader omschreven in voormelde dagvaarding. Van dit exploot kan belanghebbende afschrift krij gen op onderstaand adres: Van Damme c.s. Gerechtsdeurwaarders Axelsestraat 12 4537 AJ TERNEUZEN Tel.: 0115-613651. E: deurwaarders@vandamme-holland.nl GOES Heemkundige Kring De Bevelan- den houdt 8 december om 19.30 uur in de bibliotheek in Goes een lezing over Marinus de Broekert uit Wemeldinge, een heel- en vroedmeester op het Zeeuwse plat teland (1824-71). Auteur G.J. Lepoe- ter vertelt over zijn boek, dat gaat over het geboorteregister dat De Broekert bijhield. KRUININGEN In het dorpshuis van Kruiningen vindt vrijdag 10 december van 16.00 tot 21.30 uur een kerstfair plaats. Er worden cadeautjes, bab belaars, kerststukjes en bloemstuk- jes verkocht. Verder is er een in loopworkshop kerstdecoratie, en worden er erwtensoep, warme cho- comelk en oliebollen geserveerd. Er zijn nog plaatsen vrij voor ver koop van tweedehands kerstdecora tie. Informatie: 0113-381437. GOES Veilingbedrijf Venduhuis moet er snel voor zorgen dat de brandveilig heid in het huurpand aan de Van der Spiegelstraat in Goes in orde komt. De gemeente Goes heeft het veilinghuis al enkele malen gesom meerd enkele kleinere onvolko menheden, zoals het ontbreken van een brandblusser, op te lossen. Daar is volgens de gemeente niets mee gedaan. Nu dreigt de gemeen te met een dwangbevel. 21 bijzonder stijlvolle en complete huurappartementen Wij ontvangen u in het modelappartement op zaterdag 4 december, van 11-14 uar. aan de Rubenslaan m Vtissingen! Meer iBforaatie Kindt en liesbroeck tetefMneii5-62Z73i www.fcttdteBbiesbreecfc.Bi 'f/tt/flK «et sb-Jd kt Midlktrtv ■fidS- w loop&f&Md- De sluiting van Walk-inn en ope ning van De Meiden aan de Heeren straat in 's-Heerenhoek gaat vrijdag u december van 16.00 tot 18.00 uur gepaard met een receptie. een boost te geven. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 32