'Ruim twee maanden later ben VUURWERK www.bd-store.nl land 24 Waterschap repareert wegduikers Deels vrijspraak in verkrachtingszaak Vogelenzang exposeert jan van Tilborg uit Sint-Maartensdijk maakte in september de reis van zijn leven. Hij bezocht Rusland, Mongolië en China. Hij vertelt over zijn ervaringen aan iedereen die het horen wil. EOD brengt bom tot ontploffing vrijdag 3 december 2010 wnivam THOLEN - Als het weer het toelaat, herstelt waterschap Scheldestro- men maandag twee wegduikers op Tholen. Het gaat om de duikers bij de Oudelandseweg en de Schoon- dorpseweg. Vorige winter raakten ze bescha digd door zettingen in de grond. Het waterschap past een methode toe die ervoor zorgt dat de duikers niet vervangen hoeven te worden. Door de werkzaamheden zijn de wegen één dag afgesloten voor het verkeer. Het verkeer wordt omge leid. Afgelopen winter verzakte de berm boven de twee duikers. De grond op deze locaties is minder stabiel door de aanwezigheid van veen. Vermoedelijk zijn de duikers hierdoor in de loop van de tijd ver schoven, waardoor er ruimte is ontstaan tussen de duikerelemen ten. Het waterschap voerde vorige winter een noodreparatie uit om schade aan de weg te voorkomen. De wegduikers worden 'gerelined'. Dit betekent dat de duikers van binnenuit gerenoveerd worden met een naaldvilten kous. Deze kous wordt versterkt met kunst hars dat door de toevoer van warm water uithardt. Na uithar- ding ontstaat er een naadloze en zelfdragende nieuwe kunststofbuis in de oude buis. Voordat de kous wordt aangebracht, worden de dui kers eerst drooggepompt en gerei nigd. Na deze reparatie kunnen de duikers er weer zo'n vijftig jaar te genaan. 'S-HEERENHOEK - Angelien Vogelen zang uit 's-Heer Arendskerke expo seert tot en met februari in het dorpshuis De. Jeugdhoeve in 's-Heerenhoek. Het werk bestaat uit schilderijen van landschappen met kleurrijke bloemen. De openingstijden zijn maandag, dinsdag, donderdag tot en met zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur. De tentoonstelling loopt tot en met februari en is gratis te be zichtigen. MEEST GELEZEN THOLEN 1. Bemiddelaar Krabbenkreek 2. C1000 wil niet naar havenplein 3. EOD laat bom ontploffen THOOLSE TIPS Thoolse tips zijn welkom op de redac tie. Mailen kan via tholen@pzc.nl. Bel len kan uiteraard ook: 0113-315673. Bekijk onze blogs op www.pzc.nl/blogs Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto TRANS MONGOLIË EXPRESS Het tentenkamp in Mongolië waarin Jan van Tilborg verbleef. De verboden stad in Peking. Het landschap van Mongoliëjnaakte veel indruk. foto's Jan van Tilborg SINT PHILIPSLAND - De Explosieven Opruimingsdienst (EOD) heeft gis teren een bom onschadelijk ge maakt in natuurgebied Het Ram- megors bij Sint Philipsland. De zo geheten 500-ponder, uit de Tweede Wereldoorlog, was woensdag ge vonden op een weiland bij Poort Bestel nu het mooiste vuurwerk van Nederland GRATIS VUURWERK voor de snelle beslissers Achter de Houttuinen 34 - Middelburg Grote Markt 15 - Goes door Rob Paardekam Drie weken was hij op reis. „Maar eigenlijk duurt zo'n vakantie veel langer", zegt Jan van Tilborg uit Sint-Maartensdijk, doelend op de napret. Uren kan hij vertellen over de reis die hij maakte met de Trans Mongolië Ex press. „Mijn vrouw heeft gezegd dat ik er nog een jaar over mag pra ten", grapt hij. „Dan moet het klaar zijn." Volgende week zater dag doet Van Tilborg zijn verhaal in Hotel Kom. De Smerdieker vertelt dat hij er al veertig jaar van droomt om Rus land te bezoeken. Toen hij nog wat jonger was, wilde hij graag een winter doorbrengen in een hut in Siberië, lekker met een stel boeken. „Wat ik nu heb gedaan is in feite een flauw aftreksel, maar geweldig was het!" Van Tilborg koos bewust voor de Trans Mongolië Express en niet voor de bekendere Trans Siberië Express. „Die laatste gaat alleen door Rusland", vertelt hij. „Boven dien eindigt hij in Vladivostok en die stad is eigenlijk helemaal niet zo bijzonder. Nu ben ik in drie lan den geweest met Peking als eindbe stemming. Dat sprak me meer aan." De reis begint eigenlijk in Moskou, maar Van Tilborg plakte er een paar dagen Sint-Petersburg aan vast. „Die stad is veel mooier dan Moskou", vindt hij. De inwoner - van Sint-Maartensdijk genoot er van onder meer de Bloedkerk en de Hermitage. De omvang van dat museum maakte indruk. „Het heeft wel 460 zalen. Zelfs als je daar een week rondloopt, kun je ze nog niet allemaal zien." Na zijn bezoek aan Sint-Peters- burg volgde een ritje met de nacht trein naar Moskou, waar de reis met de Trans Mongolië Express dan toch echt begon. Na Moskou („toch wel heel mooi") en Siberië (bomen, bomen en nog eens bo men") was Mongolië de eerste plek waar het gezelschap voor lan gere tijd verbleef. Oelan-Bator - de hoofdstad van het voor veel men sen totaal onbekende land - bleek een moderne stad te zijn met een McDonald's en banken die 24 uur open zijn. „En waar denk je dat wij op het terras terechtkwa men?", grapt Van Tilborg, die ja ren in Rotterdam heeft gewoond. „Ja, hoor. Hotel-Restaurant Am sterdam. )e komt er nooit vanaf, dacht ik nog." Vanuit de hoofdstad trok het gezel schap het veel armere binnenland in voor een vijfdaags verblijf in een natuurpark, ,,'s Nachts hoorde je de wolven huilen. Dat was in drukwekkend." Nou was de hele reis dat ei genlijk wel, want ook zijn verblijf in eindbestem ming Peking zal Van Tilborg niet snel vergeten. Hij stond op het Plein van de Hemelse Vrede, be keek het Vogelnest (het olympisch stadion), bezichtigde de verboden stad en liep over de Chinese Muur. „Dat was een machtig gevoel", stelt hij. „En ja, het eten was ook geweldig. Tjonge, wat waren die rijsttafels heerlijk. Niet beter dan hier, hoor. In Sint-Maartensdijk hebben we ook een uitstekende chinees. Het was hooguit een beet je pittiger dan hier." Als de mogelijkheid zich voordoet, wil Van Tilborg nog wel eens een reis door het oosten maken. „Dan zul je eerst de toto moeten win nen?", grapt zijn vrouw. Een even tuele volgende keer neemt de Smerdieker de Bam Express. „Die gaan een stuk noordelijker door Siberië. Daar is het een stuk ruiger", verklaart hij. „Maar als het er niet van komt, kan ik er ook mee leven, hoor. Ik heb mijn droomreis gemaakt." Op de website www.droomreis.reis- mee.nl staan foto's en verslagen van de reis. Wie het verhaal liever van Jan van Tilborg zelf hoor, kan zaterdag 11 de cember terecht in Hotel Kom aan de Markt in Sint-Maartensdijk. Vanaf 15.00 uur vertelt hij over de reis en laat hij tientallen foto's zien. vliet. De bom is bij Sint Philipsland tot ontploffing gebracht met be hulp van springstof. Hij werd in een diepe kuil gelegd, die weer met zand werd gevuld. Daarna volgde de explosie. foto's op www.pzc.nl/tholen. door Jan Jaap Broekhuijsen DEN HAAG - Een 33-jarige Rotter dammer die door de Middelburgse rechtbank tot vier jaar cel was ver oordeeld wegens stelselmatige ver krachting van zijn vriendin, is in hoger beroep alsnog vrijgesproken van het grootste deel van die ver krachtingen. Het Haagse gerechtshof achtte nog wel bewezen dat hij de vriendin op 15 juni vorig jaar in haar huidi ge woonplaats Vlissingen eenma lig had verkracht. Ook achtte het hof hem nog schuldig aan het mis handelen en stalken van zijn vrien din. Al met al bracht het hof de door de Middelburgse rechtbank opgelegde gevangenisstraf terug van vier tot tweeënhalf jaar. De vrouw was in september 2008 al eens een keer naar de politie ge stapt met de mededeling dat ze zou zijn verkracht in de toenmali ge woning van de verdachte in Ca- pelle aan den IJssel. Ze deed toen echter nog geen aangifte. Die aan gifte volgde pas nadat het uit was en de van origine Zeeuwse terug naar Vlissingen was verhuisd. Vol gens de vrouw had de verdachte haar in Capelle anderhalf jaar lang meermalen verkracht. Van die ver krachtingen is de verdachte nu als nog vrijgesproken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 31