221 zeeland Mooi meegenomen of Te weinig bewijzen voor ontslag manager l'Escaut Biljartgroep verlaat als laatste pand Molstraat Gemeente beschermt Ritthem en verandert niets aan het dorp 20% TOT 50% KORTING WINTERCOLLECTIE! nr blauwe Ut winkel SUBSIDIE De ene culturele vereniging leunt meer op de gemeentekas Accordeola 1248 euro Ons Genoegen 8856 euro M'burgse korpsen 34.136 euro vrijdag 3 december 2010 OP EEN GROOT DEEL VAN DE JEANS CASUALS VLISSINGEN - Woningcorporatie l'Escaut heeft onvoldoende onder bouwd waarom zij een manager heeft ontslagen. Dat oordeelt de kantonrechter in Middelburg. Die kent de manager daarom een veel hogere ontslagvergoeding toe dan l'Escaut wilde betalen. De directeur van l'Escaut verweet de manager dat zij budgetten over schreed en dat probeerde te ver bloemen. De manager zelf ontken de dat. Volgens haar is ze het slachtoffer geworden van een direc teur die om de twee jaar wel een leidinggevende ontslaat. Een be middelingspoging mislukte. De kantonrechter stelt nu vast dat l'Escaut onvoldoende heeft aange toond dat de verwijten aan de ma nager terecht zijn en dat niet goed is aangetoond dat het vertrouwen in haar terecht is opgezegd. Vol gens de rechter geldt dat vooral voor het verwijt dat zij 'wilde ver bloemen' dat ze te veel geld uitgaf. 'In dat verwijt ligt de suggestie van kwade trouw besloten. Een goed werkgever zorgt ervoor dat hij be ter beslagen ten ijs komt alvorens deze beschuldiging te uiten.' Anderzijds heeft de manager de verwijten ook onvoldoende weer legd, vindt de rechter. Hij kent haar daarom een ontslagvergoe ding toe die wel twee keer zo hoog is als l'Escaut wilde betalen, maar niet zo hoog als zij zelf eiste. door Theo Giele MIDDELBURG - De Biljartgroep Mid delburg verruilt binnenkort het voormalige pand van Stichting Welzijn Middelburg (SWM) aan de Molstraat 13 voor een ruimte in het schoolgebouw van het ROC aan de Ravensteinweg, tussen Dau- wendaele en de Mortiere. De zestig biljarters verlaten als laat ste het monumentale pand Civiliën, dat jarenlang diende als onderkomen voor 25 groepen. Die groepen zijn het afgelopen jaar on dergebracht in andere welzijnsac- De professionele kunstsec tor loopt te hoop tegen de cultuurbezuinigingen. Ama teurs krijgen geld van ge meenten. De één is er afhan kelijker van dan de ander. door Theo Giele T olanda Veraart hoopt niet dat I de gemeente de subsidiekraan I met één ferme slag dicht- 1 draait. Ze is secretaris van de stichting Samenwerkende Mid delburgse Korpsen, waarin vijf mu ziekgezelschappen zijn verenigd: [uliana Korpsen, Brassband Middel burg, Middelburgs Muziekkorps, Muziekvereniging Arnemuiden en het Nieuwlandse Onda. Samen goed voor 436 leden. Dit jaar krijgt SMK ruim 34 mille van de gemeente, wat neerkomt op tussen de 6000 en 7000 euro per muziekvereniging. „We weten dat er gekort moet worden, maar dan wel graag in stappen, zodat we kunnen zoeken naar andere inkom sten", zegt Veraart. De korting op cultuur, waartegen de laatste weken op luide toon wordt geprotesteerd, gaat over be zuinigingen door het Rijk. Ama teurgezelschappen krijgen nu al geen cent van de rijksoverheid. Hun subsidiegevers zijn de ge commodaties in de stad. Voor de biljarters was het vinden van een goede plek nog het lastigste. Vanwege de brandveiligheid moet het pand aan de Molstraat sluiten. Alleen als voor veel geld ver bouwd zou worden, zou het pand kunnen voldoen aan de eisen. Dat zou dan weer gevolgen hebben voor de huur die de SWM aan de eigenaar, de gemeente Middel burg, zou moeten betalen. Met het vertrek van de biljarters komt het gebouw leeg en kan de gemeente het pand te koop aanbie den. meenten. De drie Walcherse ge meenten geven dit jaar samen een kleine twee ton uit. Van een be scheiden 114 euro voor een jeugd koor tot bedragen die in de duizen den euro's lopen voor grotere gezel schappen. De bedragen worden vooral toegekend naar rato van het aantal leden. (In de blauwe balk onder dit artikel staat een aantal voorbeelden) Bij Koninklijke Harmonie Ons Ge noegen in Vlissingen kijkt penning meester Leo Zegeren met enige zorg naar Den Haag. „Ook al krij gen wij geen subsidie van het Rijk, bezuinigen daar druppelen toch door naar beneden." Vlissingen geeft komend jaar 8856 euro. Hoe veel het in 2012 wordt, is de vraag. Alternatieve inkomstenbronnen worden al aangeboord, geeft voor zitter Joost van Setten aan. De stichting Vrienden van Ons Genoe gen brengt geld in het laatje met de inzameling van oud papier en de 'club van 100 (euro)' telt inmid dels 25 leden. Van Setten: „Helaas vormen de ouderwetse donateurs een uitstervend ras. Vroeger waren hele families lid en waren oom en tante donateur. Dat zie je steeds minder." De Vlissingse accordeonvereniging Accordeola is met twintig leden van een geheel andere grootte. „Zonder subsidie (in 20111248 eu ro) is het moeilijk om je staande te houden", zegt Ethel Prevoo, die het secretariaat voert. Wat: accordeonvereniging Waar: Vlissingen Aantal leden: 20 Contributie: 15 euro/maand Subsidie vormt een behoorlijk deel van de inkomsten, naast de contributie en opbrengst van con certen. Zonder subsidie wordt het lastig voor de vereniging om zich staande te houden. Wat: harmonie- en jeugdorkest, (jeugd) Deltaband, blokfluitgroep, Dikkenekkühband. Waar: Vlissingen Aantal leden: 130 Contributie: 13,80 euro/maand; jeugdleden 10,20 euro/maand. Subsidie maakt 16 procent uit van de inkomsten; andere bronnen op- tredensm donateurs, oud papier. De Koninklijke Oratoriumvereniging Dominique Duijndam van de To neelvereniging Pauze in Middel burg maakt zich niet zo'n zorgen over minder subsidie. Hij denkt dat het wel op te vangen is door vermindering van uitgaven en het verhogen van de inkomsten uit an dere bronnen. Zijn vereniging, twintig leden, ontvangt dit jaar 2028 euro „Ongeveer een derde deel van onze inkomsten", schat Duijndam. Sponsors, donateurs, contributie en de kaartverkoop Wat: samenwerkingsverband van Juliana Korpsen, Brassband Mid delburg, Onda, Muziekvereniging Arnemuiden en Middelburgse Muziekkorps. Waar: gemeente Middelburg Aantal leden: 436, van wie 86 leer lingen (totaal aantal korpsen) Contributie: per korps verschil lend. een winkeltje aan huis te begin nen, of iets in de horeca. Hoewel de gemeente schrijft geen grote veranderingen te verwachten, doet ze wel alvast de deur dicht voor bepaalde activiteiten. „Seksin- richtingen zijn uitgesloten." Zoals de gemeente zelf al conclu deert: het bestemmingsplan is vooral een beheersplan. Het huidi ge beleid geldt als kader. Maar de gemeente is nu eenmaal verplicht vóór 2013 een nieuw bestemmings plan te maken. Hoewel er dus niks verandert voor Ritthem, kan er tot en met 5 januari bezwaar tegen het nieuwe bestemmingsplan wor den gemaakt. Het plan ligt ter inzage op het stad huis en staat op internet: vlissin- gen.nl/bestemmingsplannen. OORLOGSDAGBOEK In het najaar van 1944 werd Walche ren bevrijd. Jaap Komejan hield een dagboek bij: www.pzc.nl/walcheren. MEEST GELEZEN 1Hotelboot heeft haar handen vol 2. Middelburg woest op GGD 3. TV Walcheren zendt even niet uit STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl door Wendy van den Hurk RITTHEM - Inwoners van Ritthem kunnen opgelucht ademhalen. In het nieuwe bestemmingsplan voor het dorp staan geen verrassingen. Alles blijft zoals het is. En dat is precies zoals de Ritthem- mers het graag zien, bleek eerder dit jaar uit de enquête voor het dorpsplan 2010-2020. Waar velen wel naar verlangden - starterswo- ningen en woningen voor senio ren - daar loopt volgens de ge meente Vlissingen een onderzoek naar. Mochten zich in de toekomst geschikte locaties voordoen en daarvoor initiatieven ontstaan, dan belooft ze daaraan mee te wer ken. Dat doet de gemeente ook wanneer iemand het idee opvat

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 24