PZCI21 Belangstelling voor Brit-paviljoen m WALCHEREN 22 en 23 24 en 25 BRITANNIA Marktpartijen willen horeca beginnen op de boulevard Michiel onthoofd Zwaan aangereden op Nieuwe Vlissingseweg Duizenden euro's weg bij inbraak in winkel Vrijdag 3 december 2010 Amateurkunst wil zelfs 114 euro subsidie niet graag missen Korting op de natuur is schadelijk voor het toerisme Tip? walcheren@pzc.nl door Wendy van den Hurk VUSSINGEN - Het paviljoen van Bri tannia hoeft er helemaal niet deso laat bij te liggen. Diverse investeer ders zien brood in het laatste restje van het Vlissingse boulevardhotel. Zij willen er een horecagelegen heid van maken. De gemeente Vlissingen bevestigt oriënterende gesprekken te voeren met 'diverse marktpartijen' die het paviljoen willen aankopen en her stellen in oude luister. De voorlich ter spreekt van vele initiatieven. Toch start de gemeente, die eige naar is van het paviljoen, voorals nog geen apart verkooptraject. Eerst wil zij het stedenbouwkun dig plan voor de hele boulevard hebben afgerond. Daar houdt 'huis ontwerper' Kuiper Compagnons uit Rotterdam zich op dit moment mee bezig. Bovendien moet helder zijn wat er met Britannia gaat gebeuren. In ja nuari denkt wethouder Piet Polder man daar meer over te kunnen ver tellen. De plannen komen dan ter sprake in een commissie. Eén van de initiatiefnemers voor herontwikkeling van het paviljoen is Erik Deijnen uit Middelburg. Hij zit al"jaren in het Walcherse onroe rend goed, restaureerde onder an dere het oude raadhuis van Dom burg en restaurant De Vissersha ven in Vlissingen, en staat te pope len om zijn geld te steken in het bouwwerk aan de boulevard, ook al weet hij nog niet hoeveel hij er voor zou moeten ophoesten. „Het is een uniek bouwwerk, waarvan mijn hart nu eenmaal sneller klopt dan van een rijtje nieuwebouwwo- ningen. Ik geloof bovendien dat daar dé sociëteit van en voor Vlis singen kan verrijzen. Een plek waar iedereen past, ook qua groot te. De drie vlaggenmasten hoog in de top, ik zie het helemaal voor me. Ik heb al wat mensen achter me staan die het willen uitbaten." Deijnen heeft het idee dat in Vlis singen en omgeving niemand doorheeft hoe bijzonder het pavil joen wel niet is. „Terwijl het door mensen die er verstand van heb ben, en die landelijk opereren, al vaak als heel bijzonder is omschre ven." Hij noemt Bond Heemschut, die zich al jaren bekommert om Britannia. Daar werkt Deijnen mee samen. Bond-bestuurslid en architect Evert de Iongh, overigens geboren in Vlissingen, heeft al ont werpen gemaakt van het vernieuw de paviljoen. „Dat zou ik graag uit voeren", aldus Deijnen. VLISSINGEN - Nog geen week stond de beeltenis van Michiel de Ruyter op vier grote doeken te pronken op de Vlissingse boulevard, toen vanda len in de nacht van woensdag op donderdag hun mes in het belangrijkste deel staken. Het hoofd van de Vlissingse zeeheld werd weggesneden. Wie dat waren en hoe ze dat, gezien de hoogte, voor elkaar hebben gekregen, is nog een raadsel. De gemeente heeft er in elk geval flink de balen van. Die heeft gisterochtend gelijk een onder zoek ingesteld om na te gaan hoe het gerepa reerd kan worden. Hoeveel de doeken, die de tij delijke afwezigheid van het bronzen beeld moe ten maskeren, hebben gekost, kon de gemeente niet vertellen. foto Ruben Oreel MIDDELBURG Op de Nieuwe Vlissingseweg in Middelburg is gistermiddag rond 16.45 uur een zwaan gewond ge raakt doordat hij werd aangereden door een auto. Het dier wilde in de buurt van het gebouw van Delta lo pend de weg oversteken. De die renambulance heeft de gewonde zwaan opgehaald en overgebracht naar vogel- en zoogdieropvang De Mikke in Middelburg. GOES Bij een inbraak in een winkel aan de Oostwal is Goes zijn enkele dui zenden euro's, sleutels en twee col lectebussen met inhoud weggeno men. De inbraak werd gepleegd in de nacht van dinsdag op woens dag. Bij een supermakt op het Dorpsplein van Wemeldinge werd in de nacht van woensdag op don derdag ingebroken. Hier werden enkele voedingsmiddelen meege nomen. Tip? redactie@pzc.nl Hij kent het geheim van Sinterklaas nog niet en vindt de Goedheiligman dan ook reuze spannend. Met diep ontzag blikte de 4-jarige tijdens de intocht van Sinterklaas in zijn woon plaats naar de Spaanse kindervriend en zijn pietenschaar. Overvol indruk ken geladen ging het na de intocht - al pepernoten knabbelend - huis waarts. „En vanavond mag je je schoen zetten", deed zijn moeder de kers op de taart. Dat deed hem de wenkbrauwtjes fronsen. „Dat wil ik eigenlijk niet", bekende hij timide. „Waarom dan niet", wilde zijn ver baasde moeder weten, benieuwd naar de diepste zieleroerselen van haar spruit. Die moesteven naden ken over het antwoord, maar uitein delijk kwam - schoorvoetend - toch de aap uit de mouw. „Ik vind Sinter klaas heel aardig, maar ik wil liever niet van die zwarte pieten in ons huis."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 23