binnenland 17 RTL moet ook kleur bekennen 'Pensioen dreigt te ingewikkeld te worden' Bijdrage waterschap kan lager door slibreductie Geld voor Zeeuwse spoorlijn en aanleg N57 en N59 op Schouwen Onderzoek snelweg Groene Hart Roosendaal int te vroeg belastingen Mogelijk wettelijke tbs-plicht Boek op cruisewinkel.nlBel 020 421 11 15 donderdag 2 december 2010 den haag - 'Poets wederpoets' moet WD-Kamerlid Ton Elias hebben gedacht. Hij wilde van de RTL-redactie weten wie van hén ooit was veroordeeld. RTL Nieuws had de vraag over eerdere veroor delingen vorige week voorgelegd aan alle Tweede Kamerleden. De aanleiding was dat de ene PW-parlementariër na de andere in opspraak was gekomen door - verzwegen - veroordelingen en boetes, wegens seksueel misbruik, het lastigvallen van buren, dron ken rijden, mishandeling dan wel misleiding van klanten. Elias, zelf dertig jaar geleden veroordeeld we gens rijden onder invloed, kaatste de bal terug. Wie van de hoofd- of Haagse re dactie van RTL nieuws is ooit ver oordeeld wegens een strafbaar feit, een tuchtrechtelijke veroordeling of een berisping?, vroeg hij de nieuwsorganisatie. De RTL-hoofdredactie liet de WD'er weten dat volgens haar het strafrechtelijk verleden van journalisten niet relevant is. „Ka merleden hebben een publieke functie, vertegenwoordigen de kie zer. Journalisten worden geacht in stituten, zoals de Kamer, te contro leren", stelt RTL in een open brief. Haar werknemers hebben recht op privacy stelt de hoofdredactie maar om speculaties te voorko men maakt zij toch bekend dat twee RTL'ers ooit zijn veroordeeld wegens rijden onder invloed: poli tiek journalist Frits Wester en ad junct-hoofdredacteur Pieter Klein. den haag - Oppositiepartijen in de Tweede Kamer zijn woedend op verkeersminister Schultz van Haegen, omdat zij laat onderzoe ken of er een snelweg door het Groene Hart moet komen. De plannen voor de snelweg, de A3, stammen al uit 1932, maar de weg kwam er nooit omdat het tracé door beschermd natuurgebied loopt. Op verzoek van de PW gaat Schultz nu toch onderzoeken of de weg er moet komen. PvdA, Groenlinks en de Partij voor de Dieren keerden zich tever geefs tegen het voornemen. „Dat betekent dus dat het Groene Hart het Grijze Hart wordt", concludeer de PvdA Tweede Kamerlid Jacques Monasch gisteren tijdens het be grotingsdebat van Infrastructuur en Milieu. Schultz haastte zich te zeggen dat ze kans klein acht dat de weg er daadwerkelijk komt. „De inpassing is heel complex om dat de weg door een beschermd natuur gebied loopt." Oppositiepartijen vroegen zich daarom af of er dan wel een duur onderzoek gedaan moet worden. De WD is niet tegen het plan, maar wil niet dat de snelweg dwars door het Groene Hart gaat. Schultz verwacht voor de zomer van 2011 met de resultaten van het onderzoek te komen. roosendaal - Honderden woe dende inwoners van Roosendaal hebben hun gemeentehuis de afge lopen dagen bestookt met klach ten over de automatische incasso van de gemeentebelastingen. Uitgerekend aan het begin van de dure decembermaand heeft de ge meente de maandelijkse incasso van de belastingen voor december vorige week al geïnd samen met de incasso over de maand novem ber. Dat leverde de gemeente ne gen ton op. den haag - Als werkgevers en vak bonden er niet in slagen om de pensioencontracten 'nieuwe stijl' begrijpelijk te houden, moeten ze er rekening mee houden dat de Tweede Kamer ingrijpt. Die waar schuwing doet Pieter Omtzigt, Ka merlid en pensioenspecialist van de CDA-fractie. „We moeten voorkomen dat je net zo'n situatie krijgt als op de markt voor mobiele telefonie, waar zo veel verschillende abonnements vormen zijn dat je als leek door de bomen het bos niet meer ziet", zegt Omtzigt. Werkgevers en vakbonden werken aan nieuwe pensioencontracten. Die vloeien voort uit het AOW- en pensioenakkoord dat de sociale partners eerder dit jaar sloten. On bekend is of de Kamer dit zal over nemen. Volgens dat akkoord gaat de AOW-leeftijd naar 66 jaar in 2020. De AOW-uitkering (het staatspen sioen waar iedereen recht op heeft), wordt in de toekomst wel- vaartsvast, terwijl de hoogte van het aanvullende pensioen meer af hankelijk wordt van de beleggings resultaten van het betreffende pen sioenfonds, als het aan de sociale partners ligt. Die hebben het kabi net en de Kamer opgeroepen dat akkoord in zijn geheel over te ne men. Of dat ook gebeurt, is de vraag. Cri tici zetten eerder al vraagtekens bij het waardevast maken van de AOW-uitkering door deze mee te laten stijgen met de reëel verdien de lonen, omdat de kosten van de AOW daardoor voor de Staat nog verder op lopen. De aanvullende pensioenen zijn op zich een zaak van de sociale partners. Omtzigt vreest dat individuele werknemers in de toekomst bij el ke baanwisseling onafhankelijk, pe perduur advies moeten vragen over hun pensioenopbouw. zeewolde - Waterschappen kun nen tientallen miljoenen euro's be sparen door de slibprodüctie bij af valwaterzuiveringen te verminde ren. Daardoor kan de bijdrage van consumenten aan het waterschap met enkele euro's per jaar dalen. Een proef met milieuvriendelijke slibreductie bij de zuivering van Waterschap Zuiderzeeland in Zee- wolde laat na negen maanden een productievermindering van 65 pro cent zien. Afvoer en verbranding van slib zijn erg kostbaar: vijfhonderd euro per ton. Het resultaat van de proef betekent dat alle 75 zuiveringen hun slibprodüctie met 100.000 ton kunnen verminderen, een bespa ring van 50 miljoen euro per jaar die direct kan terugvloeien naar de burgers. Bij de milieuvriendelijk slibreduc tie, het zogeheten Cannibal-pro- ces, wordt het afvalwater gezui verd door bacteriën, die de vervui ling afbreken. Ontwikkelaar Sie mens Water Technologie claimt dat dit proces de slibprodüctie met 70 procent kan verminderen. De installatie in Zeewolde is de enige in Noordwest-Europa die volgens dit principe werkt. Overigens is onder milieubiotech- nologen reductie van slib omstre den. Zij menen dat het opwekken van energie met slib veel duurza mer is. den haag - De Kamercommissie Veiligheid en Justitie bespreekt vandaag het burgerinitiatief van Henk Donkersteeg voor een wette lijk verplichte medewerking van daders aan gedragskundig onder zoek. Nu kunnen ze tbs ontlopen door simpelweg geen onderzoek toe te staan. De aanleiding voor Donkersteegs burgerinitiatief was het ontlopen van de tbs door een van de twee mannen die in 2009 zijn destijds zevenjarige dochtertje Hannah ont voerden en seksueel misbruikten. De man kreeg in maart dit jaar tien jaar gevangenisstraf, maar geen tbs, omdat hij weigerde mee te werken aan het gedragskundig onderzoek. Na de uitspraakkwam de vader in actie en zette het bur gerinitiatief op. Donkersteeg zegt goede hoop te hebben dat het wordt aangenomen. „Binnen zes weken hadden we 67.000 handte keningen", zegt Donkersteeg. Hij voelt zich gesteund door de po sitieve reacties van veel politici, on der wie Fred Teeven, toen Kamer lid, nu staatssecretaris van Justitie. ggBBBiBtawBBtsagBagi door Jeffrey Kutterink den haag - De Tweede Kamer dwingt het kabinet vier miljard eu ro uit te trekken voor zeventien projecten in de regio. Zo komt er onder meer geld voor de goederen spoorlijn Vlissingen-Antwerpen (Veza) en de N57/N59 op Schou- wen-Duiveland. Dat bleek gisteravond tijdens de behandeling van de begroting In frastructuur en Milieu. Voor inves teringen in infrastructuur is tot 2028 nog zo'n 25 miljard euro be schikbaar. Het CDA wil dat het ka binet zo'n vier miljard van de 25 miljard euro euro investeert in 17 projecten buiten de Randstad. Een motie van het CDA wordt door een Kamermeerderheid gesteund. De Kamer vindt dat het kabinet zich te veel richt op de Randstad. Minister Melanie Schultz van Hae gen (Infrastructuur en Milieu) zei dat het kabinet echt niet alleen naar de Randstad kijkt, maar ook oog heeft voor de regio's. „Maar het geld is schaars en we investe ren daar waar het geld het meeste oplevert." Dat het geld wordt geïnvesteerd in die regio's waar het geld wordt ver diend, wil niet zeggen dat het kabi net geen aandacht heeft voor ande re regio's, benadrukte de minister. „Alle kinderen zijn me even lief. Maar het is niet zo dat het budget eindeloos is. We zullen keuzes moeten maken. En kiezen voor ie dereen is geen keuze. Er zullen minder mogelijkheden zijn dan in het verleden. De regio doet er wel degelijk toe. In Zeeuws-Vlaande- ren investeert het Rijk 113 miljoen euro in de Sluiskiltunnel." Arie Slob (Christenunie): „Dat be drag is uitgegeven door het vorige kabinet. Ik stel vast dat sommige kinderen het met de kruimeltjes moeten doen, terwijl anderen een dik besmeerde boterham krijgen." Schultz van Haegen: „Ik begrijp die zorg niet. Het is niet zo dat de ene regio een dik besmeerde boter ham krijgt en de andere niet. Zo zullen we investeren in verschillen de valleys, door het hele land." Maar CDA, PvdA, D66 en de Christenunie zijn er niet gerust op. PvdA-Kamerlid Jacques Mo- nash zei begrip te hebben voor de afwegingen van het kabinet. „Maar die economisch sterke re gio's redden misschien zichzelf wel. Is het juist niet een rol van de overheid om die regio's te steunen die een extra duwtje juist heel goed kunnen gebruiken?" Minister Schultz van Haegen: „Het kabinet wil zo snel mogelijk dat Nederland uit de crisis komt." EWINKEL.NL ONTVANG SISO,- KGR Kortingen: Binnenhut* 50, Buitenhui* 75. Buitenhut met balkon* 100,' Suite met balkon* 150a Rodorljon: Royal Caribbeani Cruise Line Celebrity Cruises - Azamnra Cruises MSC Cruises Costa Cruises Norwegian Cruise Line Geef uzelf de mooiste cruisevakantie cadeau en maak gebruik van deze spectaculaire korting oplopend tot 150,- per geboekte hut". Ontdek de prachtigste droombestemmingen en geniet van alle luxe op de mooiste schepen, cruisewinkel.nl zorgt dat uw vakantie betaalbaar wordt met dez spetterende actieprijzen. Kijk op website www.cruisewinket.nl en zoek u perfecte cruléereis! Boek snel, want op op. Daarom kiost u voor cruisewinkal.nl: Onderschoiden door Holland Amencf MSC Cruises. Costa Cruises ANVR, SGR, Calamiteitenfonds dus Actuele prijzen Scherpste tarieven en best© servlcel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 7