Blangé blijft aan als coach volleyballers sport 129 effeweg.nl ATB Wemeldinge sterk bezet VOLLEYBAL Oranje in European League onder meer tegen Spanje OF WAT DACHT U V Kijk op www.ef; weg nl of bel 0529 - 46 96 67 supervoordelige busreizen Hospes wint in Uilesprong door René Banierink DEN HAAG - Peter Blangé blijft aan als coach van de Nederlandse vol leyballers. Dat bevestigde de recor dinternational gisteren op de te rugweg van de loting voor de Euro pean League van komend seizoen in Luxemburg. Daarbij werd Oran je in de groepsfase gekoppeld aan Spanje, Griekenland en Oosten rijk. Het was enige tijd onduidelijk wat Blangé zou gaan doen nadat de Ne derlandse volleyballers op pijnlijke wijze door Estland uitgeschakeld werden voor deelname aan het EK van komend jaar. De onzekerheid werd gevoed door het feit dat de Nederlandse volleybalbond daarna zonder uitgebreid overleg met bondscoach en spelers besloot het team niet meer in te schrijven voor de prestigieuze World League van komend jaar. Daarover is intussen duidelijkheid. Blangé: „Ik heb meerdere gesprek ken met de bond daarover gehad waarbij iedereen zijn zegje kon doen. Laat een ding duidelijk zijn: ik vind het sportief gezien nog steeds ontzettend jammer dat we niet meer ingeschreven zijn voor de World League. We hebben vo rig jaar tegen sterke tegenstanders laten zien dat we progressie heb ben geboekt, bijvoorbeeld met die zege in en tegen Brazilië. Maar het moet financieel allemaal wel kun nen", toonde hij enig begrip voor de argumenten van de bond. „Er wordt nog gewerkt aan de laatste zaken van het nieuwe programma en zodra dat rond is, wordt dat als geheel bekend gemaakt." Bij de ge sprekken waren ook de spelers be trokken. De vraag is of er (oudere) spelers zijn die geen trek meer in Oranje hebben nu de World Lea gue vervangen is door de Europe an League. Blangé: „Dat heeft nog geen speler tegen mij gezegd." De European League is zonder twijfel sportief een stapje lager dan de World Lea gue. Maar volgens Blangé heeft de ze competitie ook een goede ont wikkeling doorgemaakt sinds de laatste keer dat Oranje meedeed, drie jaar geleden. Er zijn voor het eerst twaalf deelnemende landen en dus drie poules van vier teams. Er moest zelfs nog een land afval len en dat is Kroatië geworden." Daarnaast kon er onderhandeld worden om bepaalde landen wel of niet te treffen in de poulefase. Blangé: „We wilden erg graag te gen een sterk land als Spanje spe len en dat is gelukt. Maar ook Oos tenrijk, als gastheer van het EK ko mend jaar, is niet slecht en datzelf de geldt voor Griekenland." De poulewedstrijden in de European League worden gespeeld tussen 27 mei en 10 juli, het finaleweekend is een week later. donderdag 2 december 2010 Vier kerst bij onze zuiderburen! Proefde kerstsfeer in Antwerpen, Brugge en Gent. Deze Belgische steden zijn geheel in kerstsfeer met gezellige kerstmarkten en winterse taferelen. Bekijk de ijssculpturen in Brugge en ontdek de leuke boetiekjes in de Franse stad Lille. Inclusief: 4 hotelovernachtingen, 4x ontbijtbuffet, 2x dinerbuffet, lx kerstdiner, 1 x galadiner en vervoer per Tourist Class touringcar 5 dagen Bohemen Praag Voorjaarsactie...nu 99,- 8 dagen Kerst Boedapestnu €429,- Vermeld nu bij boeking de boekcode en u maakt kans op een stedentrip Effe Weg, Postbus 23, 7710 AA Nieuwleusen. Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon, excl €15,-per boeking. Inclusief: UILESPRONG - Schaatser Jesper Hospes heeft gisteren de eerste kortebaanwedstrijden van deze winter op na tuurijs gewonnen. De Heerenveense schaatser won in het Friese Uile- sprong de sprintraces over 160 meter. In de finale troef de hij de Australiër Daniel Creig af. Hospes is ook Ne derlands kampioen kortebaan. Die titel veroverde hij vo rige winter in Dalfsen bij het afscheid van Erben Wenne- mars. foto Toussaint Kluiters/ANP door Wim de Vos WEMELDINGE - Met een groot aan tal plaatselijke favorieten in koers wordt zaterdag alweer de zesde wedstrijd in de strijd om de Zeeuwse ATB Cup verreden. In het Wemeldingse Bos zullen bij de senioren Marco Minnaard, Rob bert en Sander Vleugel hoge ogen gaan gooien. Voor een renner als Marco Min naard hebben de wedstrijden om de Zeeuwse ATB ongetwijfeld geen prioriteit maar m eigen omge ving wil hij zijn gezicht zeker laten zien. Minnaard komt aan het ver trek om te winnen waarbij hij wel licht concurrentie zal krijgen van zijn streekgenoot Bart Maas uit Hansweert. Beiden komen echter niet in aanmerking voor een plaats in het algemeen klassement omdat ze onvoldoende wedstrij den zullen rijden. Anders is dat met Sander Vleugel die nog altijd in de race is voor een topklasse- ring achter Edzard van Ewijk, de verrassende Ismael Segers, Dennis Raadtgever en Luc van Eek. Bij de veteranen is lohnny Stroosnijder leider in het klasse ment. Organisator Jack van Stel verwacht bij de vrouwen een rede lijke belangstelling met rensters als Birgit Lavrijssen, Denise Gunst, Anne Eversdijk, Jami de Jong, Lin- dy van Anrooy en Marquerite de Neve. Er wordt zaterdag vanaf 12.30 uur gestreden in het Wemel dingse Bos. De senioren en vrou wen starten vanaf 15.15 uur. 3 hotelovernachtingen, 3x ontbijtbuffet, 2x dinerbuffet, lx middeleeuws dinerbuffet, gevarieerd avond programma en vervoer per Tourist Class ^touringcar Het groene hart van Duitsland! Maak een stadswandeling door de voormalige Oost-Duitse stad Erfurt en bekijk de Dom Severikerk en de Kramerbrücke. Ontdek Weimar en ga mee met de natuurtocht door het Thüringer Woud. Breng ook een bezoek aan kasteel de Wartburg in Eisenach. 3 dagen Romantische Strassevoor €119,- Vertrek op: 20 december 4 dagen Kufstein en Salzburgvoor €125,- Vertrek op: 17 december 3 dagen Wiesbadenvanaf €129,- Wertrek op: 10, 17 en 20 december

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 77