Vera weer Mann na hernia in de rolstoel uit ii van de muziek en speelt daarmee donderdag 2 december 2010 MS. Maar als je niet in een rolstoel zit, zie je het niet." De gesprekken met patiënten hielpen haar bij voorbeeld de typische manier van lopen van MS'ers onder de knie te krijgen. Wilbert Gieske: „Het ergst lijkt me dat je langzaam maar zeker je zelf standigheid kwijtraakt. Het is een sluipend proces. Steeds valt er een andere functie uit. En als het ma ken van muziek het belangrijkste doel van je leven is, wordt de bo dem onder je bestaan weggesla gen." De acteur heeft zeifin een ver verleden drie jaar psychologie gestudeerd. Heeft hij daar iets aan gehad voor deze rol? „Ik heb meer aan de acht jaar dat ik achter de bar heb gestaan. In een kroeg zie je mensen geluk zoeken en naar de klote gaan." Toch keek hij ter voorbereiding naar tv-series als In therapie en Kijken in de ziel. „Er rust nog steeds een raar taboe op psychologie. We laten wel de auto nakijken in een garage, maar kij ken veel te weinig naar onszelf" Vanavond, Stadsschouwburg Middelburg, 20.00 uur; donderdag 16 dec. Scheldetheater Terneuzen, 20.00 uur. wat ik met de verhalenvertellers niet doe." Net als bij Toon Tellegens verha len zitten er in de gedichten van Nasr punten in de muziek die als een soort scharnierpunt werken. Daardoor heeft het tempo van de verteller invloed op de muziek. „Bij Remco niet, wij passen ons al tijd aan hem aan." Van de serie met Nasr verscheen ook de cd Ramsey Nasr in Concert - Wonderbaarlijke maand. Daarop staat als extra Lamento van Remco CampertJ In de huidige con certreeks is de bijdrage van Cam- pert groter. „We doen, op verzoek van Remco zelf, delen uit Als in een droom. Dat luisterhoek voer den we in 2003/2004 in zijn geheel uit, maar nu vergt dat iets te veel. Bovendien zou het dan samen met Ramsey ook een te lange avond worden natuurlijk. Het is een mooie combinatie, deze twee bij elkaar." Daarmee is het pro gramma wat vaster omlijnd dan tij dens een eerdere uitvoering in Vre- denburg Utrecht. Wellicht heeft Nasr zelfs nog een gedicht in petto dat hij schreef in zijn functie als Dichter des Vaderlands. Tot nu toe benaderde Van Binsber- gen de schrijvers waarmee ze wil de werken zelf. De klik met haar muzikale gedachtegoed is cruciaal. „Het gaat vooral om de associaties die ik krijg of helemaal niet krijg. In dat laatste geval nodig ik de schrijver natuurlijk niet uit. Voor mij bleek het werk van Toon Teile gen erg geschikt. Juist door de mul- ti-interpretabele kant die er aan zit. Enerzijds grappig humoris tisch maar ook absurdistisch, filo sofisch en ontroerend." Als in een droom van Ramsey Nasr is door de afwisseling van droom beschrijvingen en anekdotisch werk soms heel poëtisch dan weer heel aards. Daar kan Van Binsber- gen veel mee in haar muziek. „Het versterkt elkaar en je wordt door de muziek de vertelling ingezogen. Aan poëzie durfde ik mij aanvan kelijk niet te wagen, maar dat is met Ramsey wel een feest geble ken ook omdat hij ongelooflijk mu zikaal is." Schrijvers in Concert, morgen in de Zeeuwse Concertzaal, Middelburg. Aanvang: 20.00 uur. DONDERDAG 2 DECEMBER Goes Abba Mania, alle Abba hits in één con cert. De Mythe, 20.00 uur Middelburg Duet For One, toneel met Vera Mann en Wilbert Gieske. Stadsschouwburg 20.00 uur Terneuzen Het theaterconcert Moviestars van Maris- ka van Kolck is vervallen om organisatori sche redenen. Scheldetheater, 20.00 uur Jamsessie. De Pit, 20.00 uur Vlissingen De Nachtzusters presenteren de cabaret voorstelling 'Brokken'. Daarin nemen de Nachtzusters Kaat en Anna Schalkens de geschiedenis van de vrouw grondig door in twintig hoogtepunten. Arsenaaltheater, 20.15 uur Westkapelle Tweede voorronde van bandcompetitie HooilKoorts, met als special act Dan Musk. Kasteel van Batavia, 20.00 uur VRIJDAG 3 DECEMBER Middelburg Grant and Forsyth geven country-theater- concert The Road to Nashville. Stadsschouwburg 20.00 uur De dichters Remco Campert en Ramsey Nasr in concert, met gitariste-componiste Corrie van Binsbergen en haar 'Schrijvers in Concert'-ensemble. Het ensemble be staat uit: Jan Willem van der Ham en Tobi as Delius (rieten), Wilbert de Joode, (con trabas), Alan 'Gunga' Purves (percussie), Tineke de Jong (viool), Baptist Kurvers (altviool), Michiel Weidner (cello, cymbal- on), Albert van Veenendaal (piano) en Corrie van Binsbergen (gitaar, composi ties). Zeeuwse Concertzaal, 20.00 uur Optreden Franse industrial metal/groove band Dagoba. De Spot, 21.00 uur (zaal open) Optreden Belgische deathmetalband In-Quest. Voorprogramma: Assassinated en Rotten. Bar American, 21.00 uur Goes Waylon trèedt op in kader van theater tour. Uitverkocht De Mythe, 20.00 uur Heinkenszand Mooie Anna, muziektheatervoorstelling van Theaterproductiehuis Zeelandia. De Stenge, 20.00 uur Nieuw- en Sint joosland Deux Accords Diront. Belgisch muziek- duo Anne Niepold en Aline Pohl spelen moderne folk met jazzinvloeden, vleugjes wereldmuziek en avantgardistische experi menten. Theater De Wegwijzer, 20.30 uur. Terneuzen Met de voorstelling 'Je Zal Alles Worden' probeert Wouter Deprez iedereen aan te sporen om zijn of haar ego eens goed te bekijken. Scheldetheater, 20.00 uur *Geen bluegrass maar streetgrass met The .357 String Band (VS). De Pit, 22.00 uur Vlissingen The Cleavage Band treedt gratis op. Café 2xBellen!, 21.30 uur *De Zeeuwse Komedie voert het toneel stuk Nooit meer dansen op. Theater Vestzak99, 20.15 uur *Nachtstroom, dansen op jazzy funkhouse met live-muzikanten. De Piek, 22.00 uur ZATERDAG 4 DECEMBER Goes Klaas van der Eerden, muzikaal cabaret in Schwalbe. De Mythe, 20.00 uur Middelburg Optreden Ferenc Hannewijk (piano). De Drukkerij, 15.00-16.30 uur *Urinetown, Zeikstad De Musical. Stadsschouwburg, 20.00 uur Adventconcert gehouden m.m.v. Het Groot Zeeuws Jongerenkoor (120 leden) o.l.v. Peter Wildeman en gastkinderkoor de Nachtegaaltjes uit Meliskerke o.l.v. Ly- dia Vink. De zangavond wordt muzikaal omlijst door Lydia Vink op haar panfluit en Joost van Belzen achter het orgel. Nieuwe Kerk, 19.30 uur *De Zeeuwse hiphopformatie BDM Dj Tempo-Slow presenteert nieuwe plaat Het Zeeuwse Hoofdmenu. Met gastoptre dens van Önder (Murder Turk, Noahs Ark) Fs Green, Nul Elf Acht en De For matie. De Spot, 19.30 uur (zaal open) *Het Middelburgs Theater speelt Het Azaroncomplex. Minitheater, 20.30 uur Nieuw- en Sint Joosland André Manuel brengt zijn theatervoorstel ling Leve de man van de SVP!* SVP=Soort Van Pim. Theater De Wegwijzer, 20.30 uur. Oostburg In The Lane treedt de Spaanse progressie ve black metal-band Kathaarsys op. Met support act. The Lane, 22.00 uur Renesse Herrera en The Minutes. De Stulp, 22.30 uur Vlissingen Concert JP The Seegersessionband. Support act: Jaydee Brassband. Arsenaaltheater, 20.30 uur, zaal open: 20.00 uur. *Adam Lee The Death Horse Sound Company speelt country/americana. Voorprogramma: Tuxedo Bandido. De Piek, 22.00 uur Zaamslag Vocaal kwartet Terneuzen presenteert productie over het leven van Mozart. Uit verkocht. Podium, 20.00 uur. ZONDAG 5 DECEMBER Middelburg Optreden Ferenc Hannewijk (piano). De Drukkerij, 15.00-16.30 uur *Urinetown, Zeikstad De Musical. Stadsschouwburg, 20.00 uur Scharendijke Adventsproject 'Send the Light' door gospelkoor Together. PKN-kerk, 10.00 uur Vlissingen Poetryslam by the Sea jaarfinale. De Piek, 15.00 uur DINSDAG 7 DECEMBER Middelburg Station Zuid: drie duetten van vier cho reografen, dansvoorstelling. Stadsschouwburg, 20.00 uur Vlissingen Micha Wertheim brengt cabaretvoorstel ling Voor de zoveelste keer. Arsenaaltheater, 20.15 uur WOENSDAG 8 DECEMBER Goes Amanda Strydom: kleinkunstprogramma Vuur In Glas. De Mythe, 20.00 uur Middelburg Guido Weijers brengt cabaretprogramma Axestos. Uitverkocht Stadsschouwburg, 20.00 uur *OrchestRA, bestaande uit studenten van de Roosevelt Academy, speelt klassieke muziek. Debuutoptreden. De Drukkerij (in De Brasserie), 15.00-15.30 uur Oostburg De Zweedse bluesgitarist Robert Light house treedt op. Bluesclub The Lane, 20.00 uur Vlissingen Red de Wereld Boekenshow, familievoorstel ling met quizmaster Arjan Smit (Sesam straat) en muzikante Annelies Kuijsters (Krezip). Voor iedereen vanaf zes jaar. Na afloop boekenruilbeurs in de foyer. Arsenaaltheater, 15.00 uur ^Balletvoorstelling door leerlingen van de Vlissingse balletschool Isabella Zwaan. Gratis toegang. Atrium Ter Reede, 16.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 69