io Dichter Ramsey Nasr gaat mee in de timing selectie donderdag 2 december 2010 vraagd ben vanwege die combina tie. In het stuk raak ik de viool niet aan, maar ik draag wel een ze kere 'muzikaliteit' met mij mee. Aan carrièreplanning doe ik niet. Ik zie wat er op mijn pad komt en probeer steeds een bewuste keuze te maken. Hiervoor deed ik de mu sical Dromen zijn bedrog en daarin mocht ik heel lelijk zijn. Dat was iets wat ik niet gewend was. Die er varing kan ik weer in dit toneel stuk gebruiken." Het publiek ziet zes sessies van de violiste bij de psychiater. Gieske: „In het begin doet ze heel stoer. Ze ontkent haar angsten. Het blijkt moeilijk haar ziekte te accepteren. ]e ziet haar als patiënt een ontwikkeling doorma ken van ontkenning, verzet, de pressies, acceptatie om uiteindelijk in een soort rouwfase te komen. Het is een complexe rol om te spe len. Een emotionele rollercoaster." Vera Mann heeft zich goed voorbe reid op deze rol. „Ik heb gesproken met patiënten, een neuroloog en de directeur van MS Research. Een nichtje van mij heeft ook MS, maar je ziet het niet aan haar. Dat maakt het lastig. Het is een aandoe ning van het zenuwstelsel. In Ne derland lijden 16.000 mensen aan door Theo de With Multiple sclerose (MS) kan iemands leven totaal op zijn kop zetten. Bij de Britse celliste Jacqueline du Pré werd op de hoogtepunt van haar car rière MS geconstateerd. In het to neelstuk Duet for one speelt Vera Mann een violiste die door deze ziekte is getroffen. De voorstel ling is vanavond te zien in de Stadsschouwburg Middelburg en op 16 december in het Schel- detheater in Terneuzen. Een bizar toeval wilde dat Vera Mann enige tijd na de première door een hardnekkige hernia werd uitgeschakeld. Door rust en thera pie heeft zij die hernia nu over wonnen. Vanavond in Middelburg staat zij na enkele weken onderbre king weer op het podium. Haar rol werd in de tussentijd overgeno men door Pamela Teves. Zeeland maakte overigens vorig seizoen al kennis met dit aangrij pend toneelstuk over MS. Binnen het semi-professionele circuit te kenden Edo Douma en Ploneke Scholtsz voor een succesvolle op voeringsreeks binnen en buiten de provincie van hun eigenzinnige versie. „Het is inderdaad een zwaar the ma", beaamt Vera Mann. „Niet ie dereen zal er zin in hebben om naar een vrouw met MS op het to neel te kijken. Maar er zit ook hu mor in. Ze is af en toe erg sarcas tisch en maakt harde grappen. Het klinkt misschien raar, maar de amusementswaarde is ook hoog." Wilbert Gieske speelt de psychia ter van de MS-patiënte. Het is de eerste keer dat Mann en Gieske met elkaar op het toneel staan. Vreemd genoeg, constateren ze allebei. Ze hebben beiden im mers vele voetstappen achtergela ten in de Nederlandse theaters. Wilbert Gieske vergaarde bekend heid met zijn rol als Robert Al berts in de dagelijkse soap Goede tijden, slechte tijden, maar is ook al tijd in het theater actief gebleven. Het curriculum vitae van Vera Mann is nog indrukwekkender. Van Peter Pan tot Diana, de musical en Les Misérables, wat heeft zij niet gedaan? „Veelal musicals, maar ook serieuze toneelrollen", zegt ze. „Ik denk dat ik voor deze rol ge Wilbert Gieske en Vera Mann in Duet for one. Na het voorbeeld van Bruce Springsteen is de Zeeuwse zanger/gitarist |an Piet de Klerk (JP) begonnen met een inmid dels 16-koppige Seegersession- band, die klassieke Amerikaanse songs nieuw leven inblaast. Zaterdag 4 december, Arsenaal theater, Vlissingen, 20.30 uur. foto Roy Beusker Seegerssessionband André Manuel In Leve de Man van de SVP! ver kent André Manuel opnieuw de grenzen van het theater. Dit maal als Jan Kwakman, zelfbe noemde Nieuwe Leider van dit Land, die vanuit zijn thuishaven Volendam het schitterende Ne derland aan zijn voeten krijgt. Zaterdag 4 december, De Wegwij zer, Nw- en St Joosland, 20.30 uur. Amanda Strydom Na haar theatertour Kerse Teen Die Donker is Amanda Strydom terug. Ze zingt in het Zuid-Afri kaans. Ondersteund door haar vaste muzikanten wisselt ze Afrikaanse fado af met stevige rock en romantische ballades. Woensdag 8 december, De Mythe, Goes, 20.00 uur. COLOFON UitGids: elke donderdag als bijlage bij de PZC en BN/De Stem. Informatie over voorstellingen, restau rants, exposities, winkels, evenementen en films. U kunt ons informeren: E-mail: redsec@pzc.nl Website: www.pzc.nl/uit - op de si te is een formulier beschikbaar, waar u alle gegevens over voorstel ling of evenement kunt invullen. PZC-redactiesecretariaat, Postbus 91, 4330 AB Middelburg. Telefoon: 0118 434010 Redactie: Jan van Damme: 0118 434014, j.vandamme@pzc.nl Rolf Bosboom: 0118 434006, r.bosboom@pzc.nl Advertenties: Verkoopteam Zeeland: 0118 434070, teamzeeland@bndestem-pzc.nl Ramsey Nasr Zeeuwse Concertzaal in Middel burg. Dit keer met Dichter des Va derlands Ramsey Nasr en Remco Campert. Nasr en Remco Campert zijn ver tellers met een verschillende dyna miek. Van Nasr is bekend dat hij door het ter plekke horen van de muziek gaat 'meespelen'. „Ramsey gaat mee in de timing en speelt daarmee", zegt Van Binsbergen. „Omdat sommige woorden een 'te ken' zijn om een bepaald akkoord bijvoorbeeld neer te leggen, kan hij op het tempo van de muziek invloed uitoefenen. Verder is er een verschil tussen gedichten en verhalen. Soms luistert dat heel nauw en we hebben met Ramsey dan ook enkele gedichten samen met de musici gerepeteerd. Iets door Mischa Beckers In 2003- begon gitariste-compo- niste Corrie van Binsbergen haar 'Schrijvers in Con- cert'-project. Gerenommeerde Ne derlandse auteurs, onder wie Kees van Kooten, Renate Dorrestein en Tjitske lansen, dragen daarbij voor uit eigen werk. Van Binsbergen zorgt met haar ensemble(s) voor de muzikale omlijsting. Deze succesvolle samenwerkingen leverden vele concerten in den lan de op en inmiddels ook zeven cd's. Vorig jaar begeleidde Van Binsbergen in Middelburg met het Wisselend Toonkwintet schrijver Toon Tellegen. Morgen komt ze, opnieuw op uitnodiging van Mu- ziekpodium Zeeland, naar de

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 68