27 Rabobank wil op alle fronten beter scoren Kerstshow keukens en badkamers BouwCenter Logus-De Hoop Zaterdag 11 december Openingstijden Showroom Terneuzen: Kennedylaan 32, T 0115 - 68 06 12 LOGUSDEHOOP.NL donderdag 2 december 2010 door Koen de Vries KAATSHEUVEL - De wielerploeg van Rabobank had een wat merkwaar dige locatie uitgezocht om de ren ners en de plannen voor komend jaar te presenteren. In de theater zaal van sprookjespark De Efteling werd gisteren ambitieus beweerd dat Rabobank structureel bij de beste vijf wielerploegen van de we reld wil horen. En dat in elk geval tot 2016. De bank die zich in 1996 onder leiding van de Zeeuw Her man Wijffels opwierp als wieier- sponsor, verlengde kort geleden het in 2012 aflopende contract met vier jaar. De Raborenners wonnen het afge lopen seizoen 21 keer en stonden 74 keer op het podium. Een score waar menig profploeg jaloers op zou zijn. Maar niet Rabo, dat jaar lijks vijftien miljoen euro in zijn wielerteams pompt. In de belang rijkste wedstrijden presteerde de ploeg te weinig, vond Harold Kne- bel, de directeur van de Rabo-wie- lerteams. Rabo pakte geen etappe in een van de drie grote ronden. Oscar Freire won vroeg in het seizoen Milaan Sanremo, maar daarna werd het wat stil. Enkele schaarse hoogtepunten: de derde plaats van Denis Mentsjov en de zesde plaats van Robert Gesink in de Tour, de gele trui van Gesink in de Ronde van Zwitserland en diens zege in de GP Montreal. De Raboploeg presenteerde zich in nieuwe shirts. Kopman Robert Gesink (rechts naast Lars Boom, die met zijn handen om de ogen de zaal inkijkt) vindt ze mooi: „Lekker simpel; een beetje retro." foto Robert Vos/ANP Knebel zei het netjes: „We hebben gebrek aan slagkracht." Hij bedoel de dat het team op tactisch gebied tekortkomt. Dit jaar wil hij meer scoren, op alle fronten. Probleem daarbij is dat Rabo af scheid nam van zijn regisseur Koos Moerenhout en dat ook kop man Denis Mentsjov vertrekt. De bescheiden Rus, gekleed in spijker broek en kleurloze trui, werd giste ren uitgezwaaid door de in strakke pakken gestoken ploegleiders en de dito geklede bankdirecteur Bert Bruggink. Oscar Freire, Robert Gesink, de Deen Matti Breschel en de Span jaard Luis Léon Sanchez (de laatste twee debuteren voor Rabo) zijn de speerpunten van de ploeg. Het meest wordt van Gesink verwacht. Hij moet schitteren in de Tour en krijgt daarbij hulp van onder ande ren Sanchez (vorig jaar elfde) en aanstormend talent Bauke Molle- ma. Mollema: „Ik kijk er echt naar uit. Het is een Tour voor klim mers. Ik ben een klimmer, al valt er nog wel wat te verbeteren." Terug op het oude nest is sprintka non Theo Bos. De voormalige baanrenner viel het afgelopen sei zoen bij het opgedoekte Cervélo na een sterke start ver terug. Bos wijt het aan de zware trainingen bergop: „Na zes uur trainen in de bergen ga je niet nog even twee uur sprintjes trekken." De oud-wereldkampioen sprint gaat daarom als voorbereding op het komende wegseizoen terug naar de baan, onder meer om zes daagsen te rijden. „Daar doe je toch de snelheid op die je nodig hebt in de sprints. Ik ben aange haakt bij de wereldtop. Ik weet dat het nog veel beter moet, maar de aansluiting is wel gemaakt. En ik weet dat dat gaat lukken." Bos rijdt komend seizoen de Ronde van Italië, de Ronde van Spanje en mikt op deelname aan het WK baan in Apeldoorn. Net als Bos keert ook Lars Boom even terug naar een oude liefde, in zijn geval het veldrijden. De voor malige wereldkampioen op dat on derdeel denkt dat hij zich zo beter in vorm kan rijden voor de voor jaarsklassiekers. „Daar ligt denk ik mijn kracht. Veel meer dan in de grote rondes." Maandag: 13:00 - 17:30 uur Dinsdag t/m vrijdag: 08:30 -17:30 uur Zaterdag: 09:30 -16:30 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 57