PSV eerste mijlpaal 25 Anderlecht mag nog slechts hopen Uit alle hoeken komen sterren om het bid van hun land te promoten Storing in lichtinstallatie Karakteristiek donderdag 2 december 2010 HLJt M F«ÉM fraai yh Scheidsrechter Strömbergsson legde Sampdoria-PSV in de 22e minuut stil nadat een deel van het licht in stadion Luigi Ferraris was uitgevallen. Na een onderbreking van acht minuten hervatte hij de wedstrijd. De spelers bleven tijdens het onderhoud geduldig op het veld wachten. S -ÉW 5 af 1 1 »r door Frans van den Nieuwenhof GENUA - Twee uitgekookte doel punten van Ola Toivonen markeer den gisteravond voor PSV de eer ste belangrijke mijlpaal van het sei zoen. De club plaatste zich in het huis van Sampdoria voor de twee de ronde van de Europa League en dekt daarmee een belangrijk deel van zijn begroting af. De 2-i-overwinning brengt de ze kerheid van extra Uefa-premies ter waarde van 340.000 euro en de re cette van een thuiswedstrijd in fe bruari. PSV weet zich nu verze kerd van zijn begrote inkomsten (3,5 miljoen) uit internationaal voetbal, al is dit weinig meer dan een pleister op de wonde. Het te kort over dit seizoen kan oplopen tot ruim vijftien miljoen euro. PSV dankte de overwinning aan een sterke tweede helft, waarin het Sampdoria bij vlagen over speelde en een krachtig antwoord paraat had op de achterstand bij rust. Hoewel een gelijkspel vol stond om overwintering af te dwingen, zette PSV krachtig door. „Voor rust kwamen we er heel moeilijk uit en waren we slordig in de passing. Dat had ook te ma ken met de tegenstander. Sampdo ria speelde on-Italiaans, ze zetten ons heel vroeg onder druk. In de tweede helft zie je dat we fysiek heel aardig zijn en dan leggen we ook een goede helft neer." Voor trainer Fred Rutten stond niet alleen plaatsing centraal, hij wil als groepswinnaar eindigen om in de volgende ronde de zwaar ste tegenstanders te ontlopen. Die opzet kan alleen nog mislukken als PSV over twee weken in eigen huis met ruimere cijfers dan 0-2 verliest van Metallist Charkov. Voorafgaand aan de wedstrijd in Genua liet Rutten duidelijk zijn Sampdoria-PSV 1-2 (1-0). 40. Paz- zini 1 -0, 52. Toivonen 1 -190. Toi vonen 1-2. Scheidsrechter: Strömbergsson (Zwe). Rode kaart (2x geel): 89. Marilungo (Sampdo ria). Gele kaart: Gastaldello, Poli, Dessena (Sampdoria), Toivonen, Marcelo, Pieters (PSV). Aantal toe schouwers: 12.000. PSV: Isaksson, Manolev, Marcelo, Bouma, Pieters, Hutchinson, Toivo nen, Engelaar, Afellay, Reis (85. Berg), Dzsudzsak. onvrede blijken over de-prestatie van vorige week vrijdag tegen NAC Breda. Hij slachtofferde Ot- man Bakkal, die zich bepaald niet presenteert als de gedoodverfde vervanger van de vertrekkende Ibrahim Afellay. De Opstelling van gisteren vormde aldus een aardig voorproefje op het PSV van 2011. Met Orlando Engelaar en uitblin ker Atiba Hutchinson won het middenveld aan fysieke kracht. De twee speelden ook al samen in de eerste weken van het seizoen, toen Afellay geblesseerd was en PSV drie competitiewedstrijden op rij (Heerenveen, De Graafschap en AZ) op overtuigende wijze won. Afellay speelde dit keer op de rech terflank, mede omdat Jeremain Lens niet helemaal fit was. In de rug werd de aanvoerder gesteund door Stanislav Manolev, die voor het eerst sinds begin september weer een wedstrijd op topniveau speelde. Na zijn liesblessure mocht Manolev weliswaar even opdraven in het bekerduel met Spakenburg, daarna kreeg hij weer met een te rugslag te kampen. Op het zware veld in Genua hield Manolev zich zeer moeizaam staande. Hij schatte veel situaties verkeerd in, al stond hij na dertien minuten wel aan de basis van de eerste goede PSV-aanval. Zijn diep tepass naar Afellay leidde tot een perfecte voorzet op Ola Toivonen, die zijn vizier nog niet scherp had staan. PSV kwam eerder goed weg toen Guido Marilungo de paal raakte, maar na een spelonderbre- king van acht minuten (wegens een storing in de lichtinstallatie) en het geblesseerd uitvallen van verdediger Stefano Lucchini nam de bezoekende ploeg het initiatief steviger ter hand. Vooral op links lag er veel ruimte, omdat verdedi ger Erik Pieters geen vaste tegen stander had. Zijn pogingen om Balasz Dzsudzsak steeds weer aan te spelen, hadden weinig effect omdat de voorzetten van de Hon gaar matig waren. Zo was PSV sterker zonder gevaar lijk te worden. Sampdoria gokte vrij primitief op de ingevingen van Giampaolo Pazzini. Dat loon de ook nog: de spits anticipeerde perfect op een scherpe voorzet van Reto Ziegler en klopte Wilf red Bouma (niet voor het eerst dit seizoen) in een kopduel door de bal schitterend naar de verre hoek te sturen: 1-0. PSV liet zich echter niet ontmoedi gen. Toivonen maakte gelijk uit een prachtige voorzet van Afellay en er ontstond steeds meer ruimte op het veld. Nadat Dzsudzsak de bal op vreemde wijze van de lijn zag gehaald, zorgde Toivonen na een actie van invaller Marcus Berg voor de tweede treffer. Voor het eerst sinds het prille begin van de competitie was de Zweed weer eens van groot belang voor PSV, dat terloops nog een andere mijl paal bereikte. Voor het eerst won het in Italië een Europese wed strijd. door Leon Bogaard SINT-PETERSBURG - Anderlecht mag nog slechts hopen op een plaats in de volgende ronde van de Europa League. De ploeg uit Brussel ver loor gisteravond met duidelijke cij fers uit bij Zenit Sint-Peterburg (3-1) en moet het laatste duel thuis winnen van Hadjuk Split. Dan nog zijn de Belgen afhankelijk van het resultaat tussen AÈK Athene en Zenit. In Rusland leek Anderlecht te moeten wennen aan de ijzige om standigheden. De temperatuur in Sint-Petersburg zakte naar -18 gra den. Na 12 minuten zette Ionov de Russische kampioen op voor sprong. Daarna liet Zenit Ander lecht komen en counterde de thuisploeg naar de overwinning. Zenit, dat al zeker was van de knock-outfase, leidt in groep G met de volle winst uit vijf duels. AEK is na de 3-1-zege op Hajduk in Split tweede met zeven punten. EUROPA GROEP A Manchester City-Red Bull Salzburg 3-0 (1-0). 18. Balotelli 1-0, 65. Balotelli 2-0, 78. Jo hnson 3-0. Lech Poznan-Juventus 1-1 (1-0). 12. Rudnevs 1-0, 84. laquinta 1-1. Manchester City 5 3 1 1 10 10- 5 Lech Poznan 5 2 2 1 8 10- 8 Juventus .5 0 5 0 5 6 - 6 Red Bull Salzburg 5 0 2 3 2 1 - 8 GROEP B Atlético Madrid-Aris Saloniki 2-3 (2-1). 2. Koke 0-1, 10. Forlan 1-1, 16. Agüero 2-1, 51. Koke 2-2 (strafschop), 82. Lazaridis 2-3. Rosenborg BK-Bayer Leverkusen 0-1 (0-1). 35. Sam 0-1. Bayer Leverkusen 5 3 2 0 11 7 - 1 Atlético Madrid 5 2 1 2 7 8- 6 Aris Saloniki 5 2 1 2 7 5- 5 Rosenborg BK 5 1 0 4 3 3- 11 GROEP C Sporting CP-Lille OSC 1-0 (1-0). 19. Polga 1-0, AA Gent-Levski Sofia 1-0 (0-0). 77. Pereira Wallace 1-0. Sporting CP 5 4 0 1 12 14- 5 AA Cent 5 2 1 2 7 8- 10 LilleOSC 5 1 2 2 5 5- 6 Levski Sofia 5 1 1 3 4 5- 11 GROEP G Hajduk Split-AEK Athene 1-3 (0-0). 50. Scoc- Dat zijn er drie meer dan Ander lecht. Ook twee andere Belgische clubs moeten nog werken voor een ver volg in de Europa League. AA Gent bewees zichzelf door de 1-0-zege van gisteravond op Levski Sofia een goede dienst. Een gelijk spel in het slotduel bij Lille vol staat. Vanavond strijdt Club Brug ge, getraind door Adrie Koster, voor de laatste kans. De club moet winnen van Paok Saloniki, dat lei der is in de poule. David Degen van het Zwitserse Young Boys heeft gisteren de unie ke broedertwist tegen het VfB Stuttgart van zijn tweelingbroer Philipp in zijn voordeel beslist: 4-2. Het was voor het eerst dat een tweeling in een Europees duel te genover elkaar stond. David De gen gaf de zege nog meer glans door Young Boys na ruim een half uur spelen op voorsprong te zet ten. Beide clubs zijn nu overigens geplaatst voor de volgende ronde. co 0-1 (strafschop), 61. Manolas 0-2, 84. Blan co 0-3, 90. Buljat 1-3. Zenit St. Petersburg-Anderlecht 3-1 (1-0). 12. Ionov 1-0, 65. Bukharov 2-0, 87. Kanu 2-1, 88. Huszti 3-1. Zenit St. Petersb. 5 5 0 01515- 6 AEK Athene 5 2 1 2 7 9- 10 Anderlecht 5 1 1 3 4 6 - 8 -Hajduk Split 5 1 0 4 3 5- 11 GROEP H OB Odense-Getafe CF 1-1 (0-1). 17. Rios 0-1, 90+2. Andreasen 1-1. Young Boys-VfB Stuttgart 4-2 (1-0). 34. De gen 1-0, 49. Pogrebnijak 1-1, 68. Schipplock 1-2, 78. Sutter 2-2, 81. Mayuka 3-2, 82. Mayu- ka 4-2. VfB Stuttgart 5 4 0 1 12 11 - 5 Young Boys 5 3 0 2 9 10- 9 Cetafe 5 1 1 3 4 3-8 OBOdense 5 1 1 3 4 7-9 GROEP I Sampdoria-PSV 1-2. Metallist Charkov-Debreceni VSC 2-1 (0-0). 48. Czvitkovics 0-1, 52. Bodi 1-1 (eigen doel punt), 88. Olynik 2-1. PSV 5 4 1 0 13 10- 3 Metallist Charkov 531 110 9- 4 Sampdoria 5 1 2 2 5 4 - 5 Debreceni VSC 5 0 0 5 0 2- 13 Vetgedrukte clubs geplaatst voor knock-out- fase. door Hans Leber ZURICH - De Portugees Cristiano Ronaldo is vandaag niet in Zürich om het Spaans-Portugese WK-bid te steunen. Hij zou dat doen met Iker Casillas, zijn Spaanse ploegge noot bij Real Madrid. Een blessure is de reden, maar na de 5-0 in Bar celona van maandag konden de twee ook moeilijk een 'winnend team' uitbeelden. Het wegblijven van Ronaldo stelt eigenlijk alleen de tienermeisjes in Zürich teleur. Ook de Russische president Vladimir Poetin zegde af en stuurde een vice-premier, Igor Sjoevalov. De verschillende Fifa-de- legaties hebben zo veel hotemeto ten bij zich, dat ook daarvan nie mand wakker ligt. De dure hotels in de stad zijn vol geboekt voor de bijeenkomst van de Fifa. Het brengt geld op. Maar in Zürich hebben ze verder niet zo veel op met de Fifa. De wereldvoet- baldbond heeft ook in eigen stad nogal een naam op het gebied van gretigheid en hebberigheid. „Ze be talen bijna geen belasting omdat ze een vereniging zijn", mompelt een man in een café. „Goeie truc." En Sepp Blatter, zelf Zwitser, wint in eigen land ook geen populari- teitswedstrijd. Vooral een auto-on geluk vorig jaar zette kwaad bloed. Hoewel schuldig, hoefde Blatter amper schade te betalen, die de te genpartij en de staat wel degelijk opliepen. De zaak werd razend snel aan het oog van de buiten wacht onttrokken. De Zwitsers za gen het als de zoveelste bevoor rechting van Blatter en zijn Fifa. Maar dat de voormalige Ameri kaanse president Bill Clinton als honorair voorzitter de VS-delega- tie leidt die in Zürich vandaag het WK 2022 wil binnenslepen, maakt voor de Zwitsers even een hoop goed. Hij heeft ook nog eens de ac teur Morgan Freeman bij zich. Ook het voormalige topmodel Elle Macpherson, 46 jaar inmiddels, siert nog iedere teamfoto, dus ook die.van Australië. De Engelsen spannen de kroon, ge voelig als zij zijn voor 'glossy' en 'royalty'. Zij hebben met Prins Wil liam of Wales en David Beckham twee publicitaire gigatroeven in handen. Volgens David stond Wil liam gisteren 'al om half acht' naast het bed om met een Fifa-lid te gaan ontbijten. Het is hard wer ken geblazen. Het Nederlandse bid moet écht over voetbal gaan, vinden de ma kers. Neem ]ohan Cruijff: in de El le of de Beau Monde kom je er niet mee, maar in een perszaal met honderden voetbalverslagge WK-kandidaat Engeland heeft met prins William en David Beckham twee publicitaire gigatroe ven in haf iden. Hier hebben ze in Zürich een onderons je met de Britse premier David Cameron. foto Matthew Childs/EPA vers hoeft hij slechts binnen te ko men om iedereen achter zijn bu reau vandaan te krijgen. En dat telt in Zürich, hopen ze bij het Holland-Belgium-Bid. Cruijff ondersteunt vandaag samen met Guus Hiddink Gullit bij de presen tatie van het Bid. De Nederlanders voeren daarbij de boventoon, maar dat zijn ze in België wel ge wend. „Ach, we moeten gebruik maken van onze sterke punten, en jullie hebben de fameuze namen, wij niet."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 55