ambassadrice Te weinig animo voor restaurant 19 Nog veel vragen bij alcoholproject jeugd HT OP GOEDE KEUKENS Bingo Kameleon Uw dakgoten schoongemaakt? onlinehovenier.nl LeerTij houdt informatieavond Leonardo-lessen O w Molenbrood tijdens kerstmarkt donderdag 2 december 2010 ging. „Je hebt tenslotte elke dag een ander publiek en je voelt je ook niet elke dag hetzelfde. Ik heb door ervaring geleerd gewoon je gevoel van de dag mee te nemen in je spel." Mary Poppins geniet nog steeds heel veel aandacht. Maike: „Het is avond aan avond uitverkocht. Het lijkt allemaal heel gewoon, maar telkens weer krijgen we staande ovaties. Dat is puur genieten. Zo lang dit succes blijft voortduren, wordt er nog niet aan een einde ge dacht." De artieste kan door dit succes nog geen nieuwe plannen maken of contracten afsluiten. „Voorlopig gaan we met heel veel plezier verder. Wat daarna gebeurt, zien we dan wel weer." terneuzen - Buurthuis De Kame leon aan de Dokweg in Terneuzen houdt morgenavond een bingo, die om 20.00 uur begint. De hoofd prijs is 250 euro. De twee concerten die Maike Boer- ma gaf in de raadzaal in Sluis had den een intiem en gezellig karak ter. Begeleid op de piano door Ro- site van de Woude bracht ze enke le nummers van de Carpenters en heel wat bekende nummers uit musicalfilms. Het publiek wist de optredens zeer te waarderen. voor Regionale Zorgverlening beperkt service in het restaurant in Ter Schorre in Terneuzen vanwege te weinig aanloop. foto Peter Nicolai door Wout Bareman terneuzen - Ouderenbonden rea geren verbaasd en teleurgesteld op het besluit van de Stichting voor Regionale Zorgverlening om de service in het restaurant van ver pleeghuis Ter Schorre in Terneu zen drastisch te beperken. De Terneuzense voorzitter Wout Vroegop van de Algemene Neder landse Bond van Ouderen: „Zon der overleg met wie ook is beslo ten het a la carte-restaurant vanwe ge bezuinigingen te sluiten. Daar mee verliezen de bewoners een be langrijke mogelijkheid om nog so ciale contacten te onderhouden en met familie een hapje te eten in een sfeervolle omgeving." Ook se cretaris Louis de Vos van de Katho lieke Bond van Ouderen spreekt van een teleurstellend besluit. De directie van Ter Schorre heeft beslist dat er vanaf 1 februari vol gend jaar geen uitgebreide maaltij den meer worden geserveerd. In 2005, toen het verpleeghuis aan de Bachlaan de deuren opende, werd het grand café juist als een belang rijke troef gepresenteerd. Het moest wijkbewoners stimuleren eens binnen te stappen. Woord voerster Jacqueline van den Hil: „Dat is helaas niet gelukt. Dage lijks kwam er, als we geluk had den, een handjevol mensen een hapje eten. Het werd veel te duur. Wij besteden het geld dan liever direct aan een goede verzorging van onze bewoners." Van sluiting van het restaurant is geen sprake, verzekert ze. „Onze bewoners en bezoekers kunnen er een kopje koffie blijven drinken. De 'kleine kaart' met een broodje, salade, tosti of soep wordt ook ge handhaafd." Heeft een familie iets te vieren, dan is er altijd wat te re gelen, stelt Van den Hil. terneuzen - Scholengroep LeerTij houdt donderdag 9 december een informatie- en praatavond over het Leonardo-onderwijs. In Zeeuws-Vlaanderen is inmiddels een begin gemaakt met onderwijs aan hoogbegaafde basisscholieren. Tijdens de bijeenkomst wordt inge gaan op de stand van zaken en wordt informatie gegeven over het Leonardo-onderwijs en de gebruik te methodes. Aanwezigen kunnen ook ervaringen uitwisselen en vra gen stellen. De bijeenkomst is om 19.30 uur in basisschool de Meer paal aan de Sloelaan 41 in Terneu zen. Belangstellenden kunnen zich aanmel den via www.leonardozeeland.nl. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Geen alcohol onder de 16 jaar en een matig drankge bruik onder jongeren van 16 tot 24 jaar. Een nobel streven, maar hoe ga je dat in de praktijk handha ven? Dat is voor de Terneuzense com missie samenleving de belangrijk ste vraag bij het Projectplan Jeugd en Alcohol Zeeuws-Vlaanderen 2011-2015. Daarin trekken de drie gemeenten gezamenlijk op om het alcoholgebruik onder jongeren te rug te dringen. Rien de Regt (PvdA) wees erop dat veel jongeren in België gaan stappen. Over de grens wordt niet gecontroleerd, zodat niet alle jon geren worden bereikt. De gemeen teraden hebben ervoor gekozen om geen samenwerking te zoeken met de Belgische buurgemeenten. „Misschien hadden we dat toch moeten doen", betoogde De Regt. Op scholen, in jeugdhuizen en sportkantines is het alcoholge bruik beheersbaar en controleer baar, stelde Jack Begijn (CDA), maar bij evenementen is dat vol gens hem een stuk moeilijker. Het aantal evenementen neemt toe en daarom pleitte Begijn ook voor een intensiever contact met organi satoren van evenementen. axel - Tijdens de kerstmarkt in Axel op donderdag 9 december zijn ook de Axelse molen en het streekmuseum geopend. Vanaf 18.00 uur kunnen bezoekers een kijkje nemen in de molen. Wie niet naar boven wil klimmen, kan een doorlopende videopresen tatie bekijken. Er is ook molen brood te koop, gebakken van in de molen gemalen meel. De toegang is gratis. Dat geldt ook voor het streekmuseum, dat die dag vanaf 14.00 uur open is. optreden in het belfort in Sluis. foto Peter Nicoiai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 51