Sluis krijgt beroemde i8| zeeland Toch Glazen Huis op de Grote Markt in Hulst Sluiskillenaar (33) tot vijfjaar cel veroordeeld MAIKE BOERDAM Musicalster geëerd na optredens in belfort Theater Paljas speelt 'wachtkamerscenes' Expo Deltadrieluik in De Hemelse Vrede De Zevendraaier krijgt al snel opknapbeurt Vogelbeurs Sluiskilse Vogelvrienden almanak Eyedoctor (oogarts) «W.U.U4.IM MEEST CELEZEN donderdag 2 december 2010 Z HULST Het Antwerps Theatergezelschap Paljas speelt woensdag 8 december in De Jonkheer in Hulst. Gerd de Ley en Raymond de Bruyne bren gen in 'Wachtkamers' een aaneen schakeling van elf taferelen; scènes die zich allemaal in een wachtka mer afspelen. Kaarten kosten 15 eu ro, inclusief twee consumpties. Ze zijn te krijgen bij De Jonkheer, de VW en via hulstcultureel.eu. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl door Harold de Puysseleijr hulst - De afdeling Hulst van het Rode Kruis en Omroep Hulst TV houden dit jaar toch weer een ac tie Glazen Huis in Hulst. Eerder was dat onzeker. De organisatie wordt ondersteund door Het Feest, CX Sound 8c Light,-Cinelux en Party on Tour. Dit Hulster ini tiatief sluit aan bij de actie Serious Request van Radio 3 FM, die dit jaar van 18 tot en met 24 decem ber in Eindhoven een Glazen Huis laat bemannen door drie bekende DJ's. Ze voeren actie voor de stille slachtoffers van HIV en AIDS. Net als vorig jaar staat het Glazen Huis tijdens het Hulster Midwin ter Festival op vrijdag 10 december op de Grote Markt. Gedurende 24 uur wordt het continu bemand door lokale DJ's. Nu wordt het door Jan Snel be schikbaar gestelde huis echter inge richt als TV-studio, waar particulie- CADZAND-DORP De rondreizende tentoonstelling Deltadrieluik is vanaf zaterdag tot Kerstmis te bezichtigen in café De Hemelse Vrede in Cadzand. De ge schiedenis van Zuid-West Neder land is door de Stuurgroep Zuid westelijke Delta met filmpjes en in formatiepanelen in beeld gebracht. Het café is van woensdag tot en met zondag van 11.00 tot 20.00 uur geopend. ZUIDZANDE Multifunctioneel centrum De Ze vendraaier aan de Zegveldstraat in Zuidzande ondergaat volgend voor jaar met de steun van het Stimule ringsfonds van de Rabobank West- Zeeuws-Vlaanderen een opknap beurt. De buitenzijde van het ge bouw krijgt nieuwe gevelbekle ding en er wordt ook isolatie aange bracht. De besparing op de energie kosten wordt gebruikt om de bin nenzijde op te frissen. De dorps raad van Zuidzande vraagt inwo ners vrijwillig een handje te ko men helpen. re bezoekers voor 1 euro per secon de (minimaal 5 euro) en bedrijven en instellingen vanaf 100 euro voor de camera hun kerst- of nieuwjaarsboodschap kunnen in spreken of laten inspreken door één van de presentatoren van Om roep Hulst TV. De kerstboodschap pen worden op Omroep Hulst TV uitgezonden in de week van 23 tot en met 30 december, terwijl de nieuwjaarsboodschappen in de week van 30 december tot en met 6 januari op de buis komen. Daarnaast kunnen scholieren, par ticulieren en bedrijven opbreng sten van eigen projecten afleveren bij het Glazen Huis. De totaalop brengst wordt dinsdag 21 decem ber bij het Glazen Huis in Eindho ven afgeleverd. Diegenen die de origineelste kerst- of nieuwjaars boodschap presenteren, mogen mee naar Eindhoven. www.glazenhuishulst.nl door door Frank Gijsel sluis - Actrice en musicalster Mai- ke Boerdam zal in de toekomst op treden als ambassadrice voor de ge meente Sluis. Dat maakte burge meester Jaap Sala gisteravond aan het eind van haar optredens in de raadzaal van het belfort bekend. Boerdam krijgt die rol vanwege haar uitzonderlijke verdiensten op artistiek en muzikaal gebied. In het bijzonder het behalen van de John Kraaijkamp Musical Award 2010 voor de beste vrouwelijk bij rol in de musical Mary Poppins heeft bij de beslissing meege speeld. Verder looft het gemeente bestuur de musicalster voor de wij ze waarop zij haar verbondenheid met West Zeeuws-Vlaanderen uit draagt. Burgemeester Sala sprak na afloop van een bijzonder moment en noemde de musicalster een grote persoonlijkheid. „We zijn trots in Sluis op wat je presteert. Mooi is dat je ondanks je successen in ver schillende musicals zo gewoon bent gebleven, zonder kapsones", sprak de burgemeester haar voor een volle zaal toe. Ze kreeg een oor konde en een zilveren ketting met een hangertje met contouren van de gemeente Sluis omgehangen. De aanstelling tot ambassadrice be schouwt Boerdam als een hele eer. „Het geeft me een goed gevoel. Hieruit spreekt waardering voor mijn werk in de showwereld. Ik heb nog steeds een binding met de streek waar ik opgroeide. Als ik iets kan terugdoen in de promotio nele sfeer wil ik dat graag doen." Hoe ze invulling aan de rol van am bassadrice wil geven, is nog niet helemaal duidelijk. „Ik zal binnen kort hierover overleg plegen met het gemeentebestuur." Maike Boerdam heeft in februari van dit jaar ook de cd Dichtbij -Broadway uitgebracht. Momenteel is de musicalster nog actief in de succesvolle Broadway hitmusical Mary Poppins van Joop van den En- de Theaterproducties in het Circus theater in Scheveningen, waarin ze de rol speelt van Winifred Banks. „Winifred is een serieuze rol in een vrolijke voorstelling. Ik hou wel van serieuze rollen. Het kan me niet dramatisch genoeg zijn. Winifred is in het stuk de vrouw van George Banks en de moeder van Jane en Michael. Hier kan ik het karakter zelf een beetje vor men omdat je niet aan een 'waar heid' vastzit. Het bijzondere is dat in deze rol eigenlijk ook heel veel van mezelf zit. Winifred zit in de spagaat tussen werk, haar eigen le ven en een kind. Ik heb een zoon tje van bijna 3 jaar, Luca, mijn aller grootste schat en succes - wat ben ik verliefd op dat mannetje - maar ook ik zit natuurlijk wel eens met die balans te 'emmeren'. Echt een actueel onderwerp en dat terwijl het Mary Poppins verhaal zich af speelt in het begin van de vorige eeuw." Het musicalwerk is voor de arties te elke dag weer een nieuwe uitda- sluiskil - De Sluiskilse Vogelvrien den houden zondag de derde vo gelbeurs van het seizoen in dorps huis 't Meulengat in Sluiskil. Vogel- Bij die Middelburgse brillenwinkel stapte een wat oudere Chinese dame binnen met een recept voor een oog meting. Aangezien opticiens dat niet op recept doen, wilde de eigenaar van de zaak de dame doorverwijzen naar de oogarts. Omdat de vrouw zeef gebrekkig Ne derlands sprak, probeerde de opticien het op zijn Engels in ]ip-en-)anne- liefhebbers kunnen er vogels ko pen, verkopen en ruilen. Een vogel opkoper is ook aanwezig. De beurs is van 10.00 tot 12.30 uur. Tip? redactie@pzc.nl ke-taal, ondersteund met gebaren. „You", zei hij: „Eyedoctor." De vrouw keek hem vertwijfeld aan en antwoordde: „No, not me: you eyedoctor." Nee, zei de opticien. „You! Eyedoctor." Tegen de tijd dat de vrouw begreep wat de bedoeling was, lag de rest van het winkelperso neel onder de toonbank. Van het la chen. door Canis Zijlmans sluiskil - Een 33-jarige trucker uit Sluiskil is gisteren door de recht bank in Rotterdam veroordeeld tot vijf jaar gevangenisstraf voor een poging tot het smokkelen van ruim 130 kilo speed naar Engeland. De officier van justitie had twee weken geleden dezelfde straf geëist. De Marechaussee controleerde in juni vorig jaar de koelwagencombi natie van de Sluiskillenaar, net voordat hij de veerboot van P 8c O Ferry in Europoort wilde oprijden richting Engeland. In zijn wagen werd de ruim 130 kilo speed ter waarde van 800.000 euro gevon den in een geheime laadruimte. De man ontkende iets van de smokkel- lading te weten. Maar nadat hij en zijn gezin lange tijd in de schuldsa nering zaten, schafte hij ineens du re elektronica aan en hij liet een luxe tuin aanleggen. Hij had het geld met 'textiel- en sigarettenhan- del' verdiend, zei hij twee weken geleden tegen de rechter. De recht bank vond dat ongeloofwaardig en veroordeelde hem tot vijf jaar cel straf. De Sluiskillenaar is opgepakt dankzij een belletje naar Meld Mis daad Anoniem. Volgens de tipge ver reisde de trucker wekelijks met harddrugs naar Engeland. Uit het exploot d.d. 29-11-2010 van gerechtsdeurwaarder A.A.A.M.G. van Damme te Terneuzen, blijkt dat ten ver zoeke van Summa Vastgoed BV, geves tigd te Terneuzen, is gedagvaard Van der Putt Partners BV. thans zonder bekende woon- of verblijfplaats danwel kantoor adres of vestigingsplaats in Nederland en daarbuiten, om op 04-04-2011 om 10.00 uur in persoon of bij gemachtigde te ver schijnen ter terechtzitting van de kanton rechter van de rechtbank Middelburg, sec tor kanton, locatie Middelburg, zitting hou dend aan de Kousteensedijk 2 te Middelburg om alsdan en aldaar te horen eisen als nader omschreven in voormelde dagvaarding. Van dit exploot kan belanghebbende afschrift krijgen op onderstaand adres: Van Damme c.s. Gerechtsdeurwaarders Axelsestraat 12 4537 AJ TERNEUZEN Tel.: 0115 - 613651. E: deunwaarders@vandamme-holland.nl 1. Tunnel even dicht door ijspegels. 2. Verzet tegen groepen wielrenners. 3. Geen gratis strooizout in Sluis. Maaike Boerdam zingt een nummer uit de Sound of Music tijdens haar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 50