port 127 Bladerend door 40 jaar voetbalhistorie Kasten, vloeren badkamers LOGUS 10% kassakorting op het hele assortiment mmMÊMÊ? m wi Dé specialist met jarenlange ervaring mooie ontwerpen, goed advies en betaalbare kwaliteit! LOGUS.NL donderdag 2 december 2010 Jacob van den Berge toont zijn zoon Domus de gele kaart, omdat hij met de bal in de huiskamer speelt. foto Dirk-Jan Gjeltema door Ben Hameeteman BRUINISSE - Hij doet er geeneens moeite voor. De plakboeken liggen in een poep en een zucht op de sa lontafel. „Bij Bruse Boys weten ze hier ook van. Soms belt Jacob Mul ler me op en is hij op zoek naar in formatie uit het verleden. Dan zoek ik het altijd even voor hem op"; legt voetbaldier Jacob van den Berge (46) uit. Bijna veertig jaar voetbalhistorie verzamelt in een oude schoenen doos. En denk nu niet dat Van den Berge zich slechts beperkte tot het uitknippen van de vele 'stuk jes' over hem als voetballer bij de paarshemden. „Kijk, hier hield ik de standen handmatig bij. En ik gaf de spelers inclusief mezelf ook cijfers. Hier staat neef Tonny op de eerste plaats en sta ik zelf tweede." Zoon Domenique zit ontspannen met opgetrokken knieën, in trai ningspak, in de luie stoel naast zijn vader. („Ik wil liever Domus worden genoemd hoor. Zo heette mijn opa ook.") Als 17-jarige kent hij de meeste ver halen wel. „Pa vertelt vaak over vroeger. Over het samenspelen met Tonny en hoe ze toen nog op straat konden voetballen. Ik heb ei genlijk nooit gesnapt hoe pa met zulke korte pootjes zo goed kon voetballen eigenlijk", lacht junior. Zelf is hij ook alweer tien jaar into voetbal. Waarop moeder Janwillie zich spontaan in het gesprek mengt. „Ja hou op zeg, ik word soms gek van dat ventje. Hij is nog niet uit bed of hij is alweer met een bal be zig in huis. Nee, er is gelukkig nog nooit iets gesneuveld." Droge op merking uit de luie stoel: „Ja dat komt omdat ik de bal altijd laag houd." Hoewel Jacob van den Ber ge uit een streng gereformeerd nest komt, is hij voor zijn gevoel al vanaf zijn geboorte met voetbal be zig. „Mijn vader was ook wel gek op voetbal, maar door het geloof mochten we geen lid worden van Bruse Boys. Mijn vader is inmid dels overleden, maar mijn moeder van 78 is er nu nóg tegen. Samen met mijn neven Tonny en Fred wa ren we echter altijd aan het voet ballen. Op een gegeven moment mochten we toch lid worden ge lukkig." Hoe ging dat destijds bij ClOS-student Domus? „Ik was vol gens mij zes toen ik bégon en kreeg training van mijn vader. Vooral bij de trainingen van de JVOZ, bij de De Nooijers, heb ik erg veel geleerd. Op zich heb ik nog geen vaste positie en speel ei genlijk overal. Maar op het mid denveld vind ik het leukste. Hoe wel ik vorige week weer in de spits stond. Ik train dit seizoen ook mee met de selectie. Daar leer ik momenteel meer van dan bij de A'tjes. Ronald (Van Oeveren, de trainer) heeft me ook al een paar keer opgesteld." Al bladerend door de fotoboeken heeft Jacob van den Berge er wei nig moeite mee om zijn absolute hoogtepunt en dito dieptepunt te benoemen. „Mijn hoogtepunt als speler was toch zeker wel de beslis singswedstrijd in Nieuwendijk met Bru tegen MW. We wonnen toen waardoor we naar de tweede klasse promoveerden. Kijk, hier heb je het artikel uit de PZC. En uit de Zierikzeese Nieuwsbode met de reacties na afloop van alle spelers. Ik weet het nog als de dag van gisteren." Zijn grootste anticlimax is van re centere aard, in februari eerder dit jaar. „Dat was als scheidsrechter bij de topper tussen de hoofdklas sers Rijnsburgse Boys en Capelle. Na een doodschop op de midden stip en nog wat opstootjes gaf ik geel en stonden er ineens drie tot vier van die grote zware gasten voor je. En ik ben natuurlijk de grootste niet. Ik ben toen naar bin nen gegaan en niet meer terugge gaan. Wat je dan meemaakt. De ge hele landelijke pers hing zondags aan de telefoon." Voor de tuchtcommissie verloor ar biter Van den Berge vervolgens de zaak en degradeerde naar groep 1. Met de pest in zijn lijf, want Jacob wil altijd het hoogst mogelijke. Actie geldig t/m 31 .Vraag in de showroom naaf.de voorwaarden.- Vlissingen: Marie Curieweg 9-13, 0118 - 69 00 25 Goes Noord: Albert Joachimikade 33, 0113 - 21 54 01 Goes Zuid: Nobelweg 1,0113- 24 95 31 (alleen tegels)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 47