VUURWERK www.bd-store.nl 'Korting op natuur schaadt toeristische Zestien tips over overval met koevoet na uitzending Opsporing Verzocht Staatsbosbeheer moet 40 procent van zijn rijksbudget inleveren. Dat zal de recreant merken. Regiodirecteur Kievit voorziet ook een flinke schadepost voor de Zeeuwse toeristische sector. Mark Huizinga donderdag 2 december 2010 VLISSINGEN - De politie heeft na de uitzending van Opsporing Ver zocht zestien tips gekregen over de gewelddadige overval op een huis in Vlissingen. Bij de overval op de woning aan de Rietkraag werd veel geweld ge bruikt. De bewoner van het huis werd met een koevoet geslagen en zijn zoon werd met een mes be dreigd. De vrouw was niet thuis. Uit de uitzending bleek dat de poli tie vermoedt dat een bende actief is in Vlissingen. Het afgelopen jaar zijn namelijk nog drie gewapende en gewelddadige overvallen ge pleegd op huizen in de stad (Vlied berg, Meindert Hobbemalaan en Bestel nu het mooiste vuurwerk van Nederland SkyLine* GRATIS VUURWERK voor de snelle beslissers Achter de Houttuinen 34 - Middelburg Grote Markt 15 - Goes door Frank Balkenende Als het kabinet Staatsbos beheer kortwiekt, krijgt Zeeland als recreatiepro vincie een flinke knauw. Volgens de laatste berich ten ziet Staatsbosbeheer het bud get binnen twee jaar slinken met 40 procent. Gevolg: nieuwe plan nen vervallen, lopende projecten worden stopgezet en onderhoud wordt tot een minimum terugge bracht. Dat zal de recreant mer ken, zegt regiodirecteur Henk-Jan Kievit van Staatsbosbeheer. Volgend jaar behoudt Staatsbosbe heer het rijksbudget van 86 mil joen euro voor het beheer van zijn terreinen in Nederland. „Maar in 2012 gaat daar 20 miljoen euro van af en in 2013 datzelfde bedrag. We houden dan zo'n 46 miljoen euro over. Het valt ons nogal rauw op het dak." Kievit vreest dat 'de drastische be leidswijziging', zoals hij de bezuini ging omschrijft, Zeeland keihard raakt. Hij voorziet een flinke scha depost voor de toeristische sector „De laatste jaren hebben we sa men met de recreatiesector en de provincie fors geïnvesteerd in na tuurbeleving, met het idee dat Zee land meer moet bieden dan alleen zon, zee en strand. Dan doel ik op wandelpaden, menpaden, ruiterpa den, mountainbiketracés, fietspa den en vogelkijkhutten. Ook de ge bieden waarin die liggen, zijn op geknapt. Dat is gedaan om het toe ristisch product te verbeteren en het seizoen te verlengen. Met deze bezuiniging zullen we ons moeten beperken tot minimaal onder houd. ]e moet terug naar een soort basisbeheer. Het is buitenge woon spijtig dat recranten dat gaan merken." Kievit geeft als voorbeeld de Bui tenplaatsen in De Manteling bij BEZUINIGING STAATSBOSBEHEER Van Bossestraat). Bij alle overval len was in ieder geval een donkere negroïde man betrokken. Bij de overval op de Rietkraag wer den geld en waardevolle spullen zoals dure tassen en sieraden gesto len. De twee daders - de andere was een licht getinte man - gingen ervandoor richting Bossenburgh. OUD-VOSSEMEER - In het kader van het 600-jarig bestaan van Oud-Vos- semeer houdt de lokale judovereni ging OVJV zaterdag 4 december een demonstratiedag. Daarbij zijn voormalig olympisch kampioen Mark Huizinga en jiu-jitsu-kam- pioene Lindsay Wyatt aanwezig. De gratis demonstraties beginnen om 10.00 uur in het dorpshuis. Vogelkijkhut van Staatsbosbeheer in het Rammegors bij Sint Philipsland. Oostkapelle, met zijn karakteristie ke bomen en lanen. „Als we de pa den niet meer kunnen onderhou den en overhangende takken niet meer kunnen snoeien, verliest dat drukbezochte wandelgebied zijn charme en aantrekkingskracht. Niet alleen dat, het is ook slecht voor de toeristische economie." Op de Bevelanden heeft Staatsbos beheer nauwelijks grote terreinen. Daar domineren Natuurmonu menten en Het Zeeuwse Land schap. Tholen daarentegen telt 1000 hectare aan natuurgebied dat Staatsbosbeheer beheert. Juist in dat 'achterland' van Zeeland is de laatste jaren flink geïnvesteerd. „We hebben in de Scherpenisse- polder vorig jaar een vogelkijkhut geopend. Daar komen vele voge laars naartoe. Die mensen gebrui ken ook wat in de eilandelijke ho reca. Overnachten er soms ook. Kijk, die vogelkijkhut is nieuw en kan dus nog jaren mee, maar we staan ook voor vervangingsinveste ringen. Zo moet het vogelkijk- scherm in 't Stinkgat worden ver nieuwd. Daar wachten we nu even mee, afhankelijk van of de voorgenomen bezuiniging ook zo uitpakt. De vogelkijkhut bij 't Ram megors is nog niet aan vervanging toe, maar dat zal op termijn wel komen. En wat ook wordt verge ten, is dat onderhoud van fietspa den in Zeeland gemiddeld duur der is dan elders. Dat komt door de invloed van zout en zand", on derstreept Michel lehae, senior communicatieadviseur van de re gio Zuid van Staatsbosbeheer. Ook op Schouwen-Duive- land zal de toerist mer ken dat het geld op is. Het eiland is goed voor 35 procent van de Zeeuwse toeristische econo mie. Parel is het plan Tureluur, die ook wel de vogelboulevard van Zeeland wordt genoemd. Tiendui-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 42