ervaring op te doen' Pleidooi voor bemiddelaar Krabbenkreek OPEN HUIS zeeland 119 Jongeren bezorgen kaartjes Dorpsraden laken schrappen van contactpersoon op gemeentehuis te vermaken en basisschool op te knappen Tunnel even dicht Uw dakgoten schoongemaakt? onlinehovenier.nl Beheerder chaletpark legt taken neer Nog geen verwarmd trainingsveld HUREN IN STIJL, DAT IS HOOGLICHT! 21 bijzonder stijlvolle en complete huurappartementen No? 2 da?en... donderdag 2 december 2010 BKIMMMMIB ma M illlllllllllllll hebben nog dagelijks te maken met de gevolgen van de burgeroor log (1992-1995). Zij missen daar door een spelelement in hun op voeding. Als ze thuis zijn, moeten ze meestal werken. Wij gaan daar om bijvoorbeeld met hen knutse len." Samen met medestudenten Pepijn van den Berg (16) uit Middelburg en Erwin Withagen (21) uit Ossendrecht tekent ze voor de pro motie van het project. Die is broodnodig, omdat de leerlingen per persoon 450 euro bij elkaar moeten krijgen voor de reis, het verblijf en de investeringen in het schoolgebouw. De een doet dat met collectes, de ander met de ver koop van bijvoorbeeld chocolade op een kerstmarkt en een derde schrijft bedrijven aan. „Het is bij eerdere reizen nog niet voorgeko men dat iemand niet meekon, om dat hij of zij te weinig geld had in gezameld. We gaan er van uit dat het ook nu goedkomt. We kopen trouwens alle benodigde materiaal in Bosnië, zodat het geld ook op die manier ten goede komt aan het land", zegt Erwin. De ROC-leerlingen worden ge steund door de organisatie Out of Area, die zich al jaren inzet voor kinderen in Bosnië-Herzegovina. Dat doet zij met het motto 'Laat ze maar lachen en alles komt www.everyone- web.com/zeeland4bosnie. Donaties zijn welkom op rekening nummer 13.27.82.200 ter attentie van Stichting Out of Area, onder ver melding van Zeeland4Bosnië PW. WISSENKERKE - Ook een groep jon geren van de PKN-kerken op Noord-Beveland gaat volgend jaar voor het goede doel op reis. Zij be zorgen daarom de komende we ken kerstkaarten op het eiland. Daarmee hopen zij zoveel moge lijk geld op te halen voor een wees huis in Oekraïne. In elk dorp kunnen op twee zater dagen kaarten worden ingeleverd. Voor dertig eurocent per kaart be zorgen de jongeren de kaarten op Noord-Beveland in de week voor kerst. De opbrengst gaat volledig naar het weeshuis. De jongeren willen volgend jaar een reis naar de Karpaten maken om een zomer kamp voor de kinderen en jonge ren uit het weeshuis te houden. De kaarten kunnen op zaterdag 11 en 18 december tussen 10.00 en 11.00 uur worden ingeleverd bij De Kleine Deugniet in Colijnsplaat, de hal van de kerk in Geersdijk, verscentrum Sandee in Kamper land, het portaal van de kerk in Kats, de Oude Kosterij in Kortgene en de consistorie van de kerk in Wissenkerke. ■ms door Raymond de Frel NIEUWDORP - Het gros van de dorpsraden in de gemeente Borse- le is allesbehalve blij dat zij op het gemeentehuis in Heinkenszand geen contactpersoon meer heb ben. Die functie is vorige maand uit bezuinigingsoogpunt door de gemeenteraad geschrapt. De dorpsraad van Nieuwdorp mo biliseert alle andere Borselse dorps vertegenwoordigers om in de pen te klimmen. „Wij wisten wel dat de communicatiemedewerkster iets anders ging doen, maar niet dat haar taken helemaal zouden worden geschrapt. Dat nieuws kwam tot ons door middel van een botte brief Borsele heeft altijd de mond vol van burgerparticipa tie, maar dit is juist een stap terug in de tijd", zegt secretaris Hans van Dam van de dorpsraad in Nieuwdorp. Van Dam wijst op de nota Even wichtig Besturen, waarin in 2007 de relatie tussen de gemeente en dorpsraden in beeld is gebracht. Die kan volgens hem de prullen bak in, omdat de contactfunctiona ris daarin een essentiële rol speelt. „Alle dorpsraden krijgen nu weer extra taken op hun bordje, zoals het maken van verslagen en het re gelen van overleggen met wethou ders. De contactfunctionaris hield ons ook op de hoogte van belang rijke onderwerpen. Ia, natuurlijk hadden we in de begroting kun nen lezen dat deze taken zouden worden geschrapt. Maar een vrij williger is écht niet de hele dag in de gelegenheid om zaken in de ga ten te houden die op het gemeen tehuis worden behandeld. Daarom was de contactpersoon juist een uitkomst", aldus Van Dam. De brief gaat waarschijnlijk van daag namens vrijwel alle dorpsra den naar de gemeenteraad. De ra den hopen zo te bewerkstelligen dat de gemeente alsnog een aantal taken opnieuw oppakt. TERNEUZEN - De Westerscheldetun- nel is aan de kant van Terneuzen gistermiddag een kwartiertje dicht geweest om ijspegels boven de in gang weg te halen. De pegels dreig den op auto's te vallen. door Rob Paardekam SINT-ANNALAND - Het conflict tUS- sen beheerder René Stokx en de Vereniging van Eigenaren van cha letpark De Krabbenkreek in Sint- Annaland wordt binnenkort wel licht opgelost. Beide partijen voe len wel iets voor het aanstellen van een bemiddelaar. Stokx is sinds 2008 als beheerder actief op het chaletpark, waar hij ook het horecagedeelte voor zijn rekening neemt. Dat laatste mag hij van de Vereniging van Eigena ren (WE) blijven doen, maar eer der dit jaar werd hij wel aan de kant gezet als beheerder. Volgens de WE valt niet met Stokx samen te werken. Hij zou zich regelmatig onbeschoft hebben gedragen. Stokx zegt dat dit allemaal wel meevalt en besloot zijn ontslag aan te vechten. In oktober verloor hij echter een kort geding bij de rechtbank in Middelburg. De be heerder kondigde daarop aan dat hij zijn activiteiten gewoon zou doorzetten. Daar is hij inmiddels op teruggekomen. „Als de rechter zoiets besluit, ook al ben je het er niet mee eens, heb je je daarbij neer te leggen. Ik voer geen beheer- derstaken meer uit." Er loopt nog wel een bodemproce dure bij de rechtbank. Stokx zegt nog altijd goede hoop te hebben om die wél te winnen. De kortge dingrechter heeft volgens hem niet goed naar zijn argumenten ge luisterd. Toch zegt Stokx liever op korte ter mijn tot een oplossing te komen met de WE. „Zo'n bodemproce dure kan misschien nog wel twee of drie jaar voortslepen. Als we eer der tot een oplossing kunnen ko men is dat me veel waard." Voor zitter Don Verstraaten van de WE is daar wel voor te porren. „Hoe eerder we dit oplossen, hoe beter het is voor iedereen. Van al die gerechtelijke procedures wordt niemand wijzer." Stokx zegt water bij de wijn te wil len doen. Hij kan ermee leven dat hij moet stoppen als beheerder en verhuurder van de chalets. Hij kan zich dan volledig gaan richten op de horeca. Hij wil wel echter dat de WE hem een vergoeding be taald. „Ik heb de beheers- en ver huurrechten destijds moeten ko pen. Nu heeft de rechter ze in feite aan de WE gegeven zonder dat die daar een vergoeding voor moet betalen. Dat kan toch niet?" Verstraaten kan nog niet zeggen of hij de eis van Stokx voor een ver goeding redelijk vindt. „We moe ten nog eens goed bekijken hoe de overeenkomst in elkaar zit", stelt hij. „Begin volgend jaar hoop ik duidelijkheid te kunnen geven." door Raymond de Frel NIEUWDORP - De voetballers van SV Nieuwdorp hadden er nu maar wat graag gebruik van gemaakt, maar hun verwarmde trainings veld is helaas nog niet klaar voor gebruik. „De vorst komt wel erg vroeg", zegt Marcel Otte van Geo-Energie én bestuurslid van de voetbalver eniging. Zijn bedrijf wil op een strook van het trainingsveld een aardwarmtesysteem testen, waar voor een aantal profclubs interesse heeft. Otte: „We moeten de aanstu ring van het systeem nog monte ren. Dat gebeurt in januari. Vervol gens willen we het systeem twee tot drie maanden testen. In zo'n periode krijgen we een goed beeld van het groeigedrag van het gras." «ef sfrJiu h* 1 Wij ontvangen u in het modelappartement op zaterdag 4 december, van 11.14 uur, aan de Rubenslaan in Vlissingenl i Meer informatie Kindt en Biesbroeck telefoon 0115-62 27 31 www.kindtenbiesbroeck.nl 1 verkopen voor een project op een basisschool in Bosnië, foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 41