'Deze reis is ideaal om i8l Minder vreugdevuren Nog meer mensen nodig voor tweede buurtauto m wm Pruiken Service Nederland Kapelle verhoogt prijs bouwgrond toch niet Twintigste editie van de Markt van Hoop Lotgenoten bijeen in het Palazzoli Huis Lezing over Piet Jongeling in Kapelle Verhalen en muziek in de Katse Kerk JEUGDZORG ROC-leerlingen gaan in april naar Bosnië om kinderen Verhulst geïnstalleerd als burgemeester donderdag 2 december 2010 - voor al uw haarwerken - Arendsstraat 17-19 Oude Tonge. en SEMH lidANKO. Telnr: 0187-640993 KAPELLE Hoewel in de begroting voor 2011 staat dat de prijzen voor particulie re bouwgrond in 2011 met 1,5 pro cent stijgen, ziet het college van Ka pelle daar vanaf. „Ondanks dat de verkoop in de Zuidhoek geheel vol gens planning verloopt, achten wij het gezien de marktsituatie niet verstandig om de verhoging door te zetten", stelt wethouder Jon Her- selman. „Dat betekent dat wij de prijzen voor bouwgrond voor het derde jaar op rij niet verhogen." GOES De Grote of Maria Magdalenakerk in Goes is zaterdag het decor voor de twintigste editie van de Markt van Hoop. De markt begon ooit als een kerstmarkt, maar is uitge groeid tot een evenement met veer tig stands die allemaal iets met ont wikkelingssamenwerking te ma ken hebben. Loco-burgemeester Jo-Annes de Bat opent de markt om 10.00 uur. Om 16.30 uur wor den de spullen weer opgeruimd. GOES Palazzoli Huis De Bevelanden houdt donderdag 9 december een lotgenotenbijeenkomst voor men sen die met kanker zijn geconfron teerd. De bijeenkomst duurt van 14.00 tot 16.00 uur en vindt plaats in het Palazzolihuis, Erasmusflat 7 in Goes. Aanmelden kan via tele foonnummer 0113-212936. KAPELLE In De Vroone in Kapelle wordt vrij dag 10 december een lezing gehou den over GPV-politicus Piet Jonge ling. Hij overleed 25 jaar geleden. De avond wordt gehouden door de Kapelse Christenunie. In die partij ging het GPV op. Herman Veenhof, de biograaf van Jongeling, komt in Kapelle vertellen over het bewogen leven van de politicus. Hij zal te vens in gesprek gaan met het pu bliek en een documentaire verto nen. Aanvang: 20.00 uur. KATS In de Katse Kerk wordt vrijdag 10 december vanaf 20.00 uur een muziek- en verhalenavond gehou den. De geschiedenis van het dorp en het dorpsleven worden verteld door Piet Korteknie, Gerard van der Wal, Jan Schuurman Hess, Wim Stolk en Piet van der Maas. Er is ook muziek. De avond vindt plaats in het kader van de actie Geef de Katse Kerk een schoon ge zicht en een nieuwe hoed. door Raymond de Frel Natuurlijk is het 'hart stikke leuk' om met school op reis naar Bosnië te gaan. En natuurlijk gaan de 22 leerlingen van het clus ter Jeugdzorg van het ROC Zee land in Goes er de grootste lol hebben. Maar net zo natuurlijk is het dat ze als een heel ander mens zullen terugkeren. Want je kunt nog zo veel over de gevolgen van een oor log horen en lezen, het maakt pas écht indruk als je het met eigen ogen hebt gezien. In april steken de scholieren vijf dagen lang hun handen uit de mouwen op een Bosnische basisschool. Enerzijds om met verf, vloerbedekking en schoonmaakmiddelen het gebouw een oppepper te geven, anderzijds om de kinderen eens lekker te la ten spelen. „Vooral voor de jonge ren studenten is het uitkomst om zo ervaring op te doen, want als zestienjarige kom je bijvoorbeeld als stagiair bij een jeugdgevangenis in Nederland nog niet binnen", vertelt leerlinge Leonie de Buck (18) uit Oostburg. „Veel kinderen door Raymond de Frel HEINKENSZAND - De gemeente Bor- sele staat tijdens de jaarwisseling vooralsnog maar twee vreugdevu ren toe. Vorig jaar waren dat er nog drie. Op het Oranjeplein in Nieuwdorp en het plein voor de jeugdsoos aan de Egelantierstraat in 's-Gravenpol- der (open van 00.15 tot 2.00 uur) mag vuur worden gestookt. Daar worden zand en rijplaten aange bracht, om te voorkomen dat het asfalt beschadigt. In Lewedorp kon geen alternatief worden gevonden voor de stooklocatie bij het vereni gingsgebouw en een bouwkavel aan de Postweg. „Maar als er iemand in Lewedorp een ontheffing voor een vreugde vuur aanvraagt, bekijken we als nog of de aangewezen locatie ge schikt is. Dat geldt overigens ook in alle andere Borselse dorpen", zegt gemeentewoordvoerster Irene Franken. Mensen die zonder ont heffing een vuur maken, kunnen bij schade een rekening tegemoet- zien. Ook li kunt volgend jaar van veel voordeel genieten! Meld u nu alvast aan voor het Zorgstroom X-tra pakket 2011 Kijk op www.zorgstroom.nl onder het kopje voordeelpas of bel naar 0118-68 40 00 Zorgstroom door Frank Balkenende GOES - Wheels4all en milieuorgani satie ZMf hebben goede hoop dat Goes een tweede buurtauto krijgt. Ze hopen binnenkort voldoende deelnemers bij elkaar te hebben. Dinsdagavond hielden ze in Goes-Oost een informatieavond over gedeeld autogebruik. Vier van de vijftien aanwezigen hebben er wel oren naar om met meer men sen een auto te delen. Dat aantal is voor Wheels4all nog onvoldoende om een nieuwe buurtauto aan te schaffen. Volgens Melissa Ernst van de ZMf zijn acht personen no dig om een buurtauto rendabel te laten rijden. „Maar dat is wel af hankelijk van hoe vaak en hoe lang de auto wordt gebruikt." Beide organisaties zullen de ko mende weken mensen uit Goes-Oost benaderen die dinsdag avond niet aanwezig waren, maar eerder wel belangstelling hebben getoond. Ernst zegt dat de buurtau to aantrekkelijk is voor mensen met een smallere beurs en die min der dan 10.000 kilometer per jaar rijden. „We hebben dan ook goede hoop dat die tweede buurtauto er komt in Goes." Sinds vorig jaar rijdt er een buurt auto van Wheels4all in de wijken Overzuid/Ouverture. GOES - René Verhulst (50) is gisteren geïnstalleerd als burgemeester van Goes. De in Kapelle geboren Verhulst was eerder wethouder in Utrecht, se cretaris van het college van bestuur van Nyenrode en directielid van de Uni versiteit van Amsterdam. Hij volgt burgemeester Dick van der Zaag op, die 17,5 jaar burgemeester van Goes was. Verhulst wil een aanspreekbare en dienstbare burgemeester zijn. Loco-burgemeester Jo-Annes de Bat hing hem de ambtsketen om (video op www.pzc.nl/bevelanden). Commissaris van de koningin Karla Peijs (foto) nam hem de eed af. foto Willem Mieras Pepijn van den Berg, Leonie de Buck en Erwin Withagen zijn drie van de 22 leerlingen die onder meer chocolade

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 40