zeeland 13 'Kabinet houdt zich aan afspraken in internationale verdragen' commentaar Vorstverlet Concurrentie mesheftenvissers donderdag 2 december 2010 HET MIDDELBURGS VEILINGHUIS Cato Bliek (Middelburg): panty, twee maillots, legging, spijkerbroek, hemd, twee truien, hesje, drie paar handschoenen, muts, sjaal, bont jas. Frans Bliek (Middelburg): lange onderbroek, broek, hemd, T-shirt, twee truien, skisokken tot de knie, sjaal, handschoenen, jas, muts. De kou is hard voor zelfstandigen zon der personeel en voor uitzendkrach ten. Voor hen geldt bijvoor beeld geen vorstverletregeling. Dus wat doen werkgevers in de bouw? Nu het te koud is om te werken, bedanken ze de zzp'ers en de uitzendkrachten vriende lijk voor hun diensten. Dit risi co van de flexibilisering van de arbeid wordt pijnlijk duidelijk. Maar er is weinig aan te doen. De zzp'ers en uitzendkrachten kunnen zich hooguit iets duur der verhuren als er wél werk is, zodat ze een buffertje hebben voor dit soort tijden. Net zoals een boer dat met zijn prijzen moet doen. FNV Bondgenoten verwijt de werkgevers dat zij misbruik ma ken van de situatie. Dit is niet terecht. Het is goed dat een bouwvakker in loondienst wordt doorbetaald bij strenge vorst. Maar dat een deel van de arbeidsmarkt niet in beton is gegoten en soepel meebeweegt met de seizoenen is ook prima. Shanaya Chapelier (Middelburg): rompertje met lange mouwen, legging, dikke sokken, overgooier, gevoerde laarzen, dikke jas, muts, sjaal, hand schoenen. iichael Willemse (Middelburg): twee paar sokken, lange onderbroek, smd, T-shirt, sweater, trainingsbroek, stevige leren jas, muts! Shemara Tahitu (Middelburg): hemdje, shirt, vest (op de fiets een extra vest), beenwarmers, legging, korte broek, sokken, Uggs, jas, handschoenen. Frans Leijtens (Drunen): thermo-ondergoed, kleine sokken, dikke sokken, spijkerbroek, thermo-shirt, hemd, trui, werkjas, thermogevoerde Lifeline handschoenen zonder vingers, sjaal, muts van werkgever (Grondmij). DEN HAAG - In de Noordzee leven zoveel mesheften dat er met ge mak drie mesheftenvissers bij kun nen. Dit stelt de Raad van State na bezwaren van drie Zeeuwse mes- ZEEUWSE AWARDS Het amateurvoetbal is voor komend weekeinde afgelast, maar op de web site van de Zeeuwse Voetbal Awards gaat alles door. www.zeeuwsevoetbalawards.nl TWITTER Word volger van de Zeeuwse Voetbal Awards: (Pzwsvoetbalaward STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl PZC-video gemist? Ga naar: www.pzc.nl/video door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - De Tweede Kamer kan er van op aan dat 'dit kabinet inzet op het nakomen van de verdrags rechtelijke verplichtingen'. Ook zal het 'Europese richtlijnen volgens afspraak implementeren en nale ven'. Dat heeft minister Schultz van Haegen (Milieu) de Kamer verze kert. Ze reageert daarmee op kri tiek van de Partij voor de Dieren en GroenLinks. De partijen wijzen het kabinet op Europese afspraken om de natuur in de Westerschelde te herstellen. De Partij voor Dieren vindt dat het kabinet rond de Hedwigepol- der in Zeeuws-Vlaanderen 'een slim spel speelt'. „Iedereen weet dat de polder onder water moet, maar het besluit wordt uitgesteld tot na de Statenverkiezingen in maart", concludeert Kamerlid Es ther Ouwehand. „Alle alternatie ven voor ontpoldering zijn onder zocht en toch gaat het kabinet er opnieuw naar kijken." Staatssecretaris Henk Bleker (Na tuur) zei onlangs in de Tweede Ka mer dat het kabinet 'alles uit de kast trekt' om te zorgen dat de Her togin Hedwigepolder niet onder water hoeft te worden gezet. Voor juni wil het kabinet uitsluitsel ge ven over de ontpoldering. Ouwe hand: „Maar dat is na de Statenver kiezingen in maart. Dit spel wordt heel slim gespeeld door het kabi net. We weten met elkaar al dat de polder onder water moet. Dit siert de coalitiepartijen niet." Ook GroenLinks wijst op interna tionale afspraken. „Wij houden de minister daaraan", zegt Kamerlid Liesbeth van Tongeren. „De con clusie is dat er geen alternatieven voor ontpoldering zijn. We willen veel van de landen om ons heen en verwachten dat zij zich aan de afspraken met Nederland houden. Dan moeten we dat zelf ook doen." heftenvissers die onverwacht te maken kregen met drie concurren ten uit Yerseke. Ensis uit Kamperland, Blok Poley uit 's-Heer Arendskerke en Van Stee uit Yerseke kregen na sluiting van de mechanische kokkelvisserij in de Waddenzee van toenmalig minister Verburg van LNV vergun ningen om op mesheften (ensis) te vissen. Die kregen ze omdat ze hadden aangetoond dat ze altijd op ensis hadden gevist. Toen ook het aantal spisula's, een andere strandschel'pensoort, ach teruit boerde besloot de minister drie spisulavissers uit Yerseke hun vergunningen te laten inruilen te gen mesheftenvergunningen. Dat lokte protesten uit van Ensis, Blok Poley en Van Stee. Die zijn door de Raad van State afgewezen om dat de aantallen mesheften gigan tisch zouden zijn. De drie schelpdierenvissers die nu hun mesheftenvergunning hebben zijn Prins Dingemanse, Roem van Yerseke en Seafoods.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 3