Brede school wordt een stuk kleiner PZC Om het warm van te krijgen BEVELANDEN-THOLEN 18 en 19 22 en 23 Tunnel Kapelle in 2012 al klaar almanak Oogarts (eyedoctor) door Frank Balkenende wolphaartsdijk - Wolphaartsdijk krijgt toch een brede school, maar wel met veel minder vloeropper vlak dan in het oorspronkelijke plan. Het Goese college van burge meester en wethouders heeft na overleg met gebruikers besloten het bouwplan aan te passen. Zo vervalt de bovenverdieping. Ouders en gebruikers zijn gisteren per brief op de hoogte gesteld van het collegebesluit. Vorige maand besloot de gemeente in allerlijl het plan nog eens grondig te bekijken, met name omdat uit recente prog noses blijkt dat het aantal leerlin gen in Wolphaartsdijk de komen de jaren drastisch slinkt. Tot bijna 25 procent. De twee scholen die onderdak krij gen in de brede school tussen de Van der Baanstraat en de Henry Dunantstraat - de christelijke Ich- thusschool en de openbare Acht hoek - trokken aan de bel. Zij vre zen dat ze straks voor te hoge ex ploitatielasten komen staan. Het aantal vierkante meters per leer ling zou te groot worden. Voor wethouder Jo-Annes de Bat (CDA, onderwijs) was dat reden voor spoedoverleg met de gebrui kers: de twee scholen, Stichting Kinderopvang De Bevelanden, Stichting Maatschappelijk Werk en Welzijn Oosterschelderegio (SMWO, in dit geval voor jeugdac- tiviteiten) en het consultatiebu reau. Daaruit is een aangepast ontwerp voortgekomen, waarin de ge plande etage wordt geschrapt. Vol gens wethouder De Bat dient het oorspronkelijke plan als basis om niet te veel tijd te verliezen. „Als we het hele plan herzien, leidt dat tot enorme vertraging in het pro ject. Nu blijft de vertraging be perkt. We hadden oplevering ge pland op 1 februari 2012. Dat wordt 1 augustus dat jaar." De Bat onderstreept dat in de nieu we opzet de ruimte efficiënter kan worden benut. Zo is voor SMWO geen aparte jongerenruimte nodig. Dat kan ook in een schoollokaal, als de school voldoende af te slui ten opbergruimte krijgt. Ook moe ten gebruikers ruimten delen. De bouwkosten dalen mogelijk in het gewijzigde plan. Die waren ge raamd op bijna 4 miljoen euro. Problemen met verwarming in het tijdelijke onderkomen van de Ichtthusschool worden snel opge lost, zegt De Bat „Desnoods ver vangen we de cv-ketels." COLLECEBESLUIT Leerlingenprognoses Wolphaartsdijk dwingen gemeente ertoe plan bij te stellen 'Reis naar Bosnië is ideaal om ervaring op te doen' Donderdag 2 december 2010 Basisscholieren krijgen tekenles op de Nintendo Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl goes - Een paar weken geleden hielden veel Goese winkeliers hun deuren dicht in verband met een klimaatvriendelijke actie. Gisteren de den ze dat weer, maar dat had toch vooral met de snijdende kou te maken. Het publiek dat wél voor een boodschap het centrum in moest, deed dat dik ingepakt. Op de hoek van de Klokstraat en Lange Kerkstraat trot seerde de Roemeense straatmuzikant loan Ra- du de vorst en trakteerde voorbijgangers op klassiekers om het warm van te krijgen, zoals de Vogeltjesdans. Twee broeken, drie truien, een jas, muts en handschoenen waren goed voor telkens veertig minuten muziek. Daarna warmde Radu zich steeds eventjes op in een winkel of restaurant. foto Willem Mieras kapelle - Het tunneltje onder het spoor in Kapelle, dat de wijk Zuid hoek met de rest van Kapelle moet verbinden, is al in het voorjaar van 2012 klaar. Dat laat wethouder Jon Herselman weten. In het verleden werd altijd gesproken over 2013. De voorbereidingen voor de aan leg van het tunneltje zijn onlangs begonnen. De daadwerkelijke aan leg begint zeer binnenkort. Tip? redactie@pzc.nl /1^T^"D17"I7"IirT3T5 V Marktsl i Midddbuig Av JxJXXIJlX JL T0118886886 do. 2 december, 19.00-20.30 uur Informatie E-book, ZVU vr. 3 december Extra koopavond geopend tot 21.00 uur boeken bestellen? www.d za. 4 december en zo. 5 december 15.00-16.30 uur Ferenc Hannewijk piano zo. 5 december, 13.00-17.00 uur Koopzondag rukkerijmiddelburg.nl Bij die Middelburgse brillenwinkel stapte een wat oudere Chinese dame binnen met een recept voor een oog meting. Aangezien opticiens dat niet op recept doen, wilde de eigenaar van de zaak de dame doorverwijzen naar de oogarts. Omdat de vrouw zeer gebrekkig Ne derlands sprak, probeerde de opticien het op zijn Engels in Jip-en-Janne- ke-taal, ondersteund met gebaren. „You", zei hij: „Eyedoctor." De vrouw keek hem vertwijfeld aan en antwoordde: „No, not me: you eyedoctor." Nee, zei de opticien. „You! Eyedoctor." Tegen de tijd dat de vrouw begreep wat de bedoeling was, lag de rest van het winkelperso neel onder de toonbank. Van het la chen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 39