22 zeeland Punten slijpen is nu brieven Leerlingen van basisschool De Achthoek in Wolphaartsdijk krijgen dit schooljaar tekenles op de Nintendo. Tekentalent Rajacenna van Dam (17) verzorgde gisteren de eerste les. Vlissingse raad houdt vast aan Oud-inwoner Lewedorp moet cel coalitieakkoord: WCT welkom in en schadevergoeding betalen donderdag 2 december 2010 TEKENLES MET SPELCOMPUTER Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Trouwen Staatssecretaris Teeven onderschat het gevaar van trouwen in gemeen schap, met als argument 'weinig te verdelen'. Veel jongeren creëren al vóór hun huwelijk hoge schulden, door een verzameling van studie schuld, auto- en inrichtingsfinan ciering. Nu het scheidingspercenta ge onder jonggehuwden op 38 pro cent ligt, komen vooral gescheiden moeders met kinderen en partti memedewerkers in de problemen. Veel jonggehuwden koesteren de misvatting dat de overblijvende schuld 50/50 verdeeld wordt. Maar iedere partner blijft 'hoofdelijk' aansprakelijk voor de schuld. Op basis van BKR-registratie is het een voudig om ingebrachte schulden bij aanvang van een huwelijk te re gisteren, waardoor een afwikkeling meer fair verlopen kan. Hans Pollemans Singel 10, Biervliet Begraafplaatsen Het burgerinitiatief van acht Borsel- se dorpsraden over het beheer van begraafplaatsen is ongeldig, vindt B en W, (krant, 26 november). Dorpsraden zijn er ooit op initia tief van de Vereniging van Neder landse Gemeenten gekomen, maar ze mogen niet kritisch meepraten en meedenken. De gemeente wil graven verwijderen waar geen graf rechten voor worden betaald en discussie hierover is onbespreek baar. Terwijl uit een interne brief van de gemeente blijkt dat grafste nen na twintig jaar worden verwij derd en de graven niet worden ge ruimd. In Vlissingen kan ik wel met mijn kleinkinderen de grafste nen van hun voorouders bezoe ken. Afgezien van de emoties die dit losmaakt, hoop ik dat het colle ge in gesprek gaat met dorpsraden en kerkelijke vertegenwoordigers. J. Spaan Breestraat 7, Ellewoutsdijk Stadskantoor Goes In de krant van 27 november las ik dat burgemeester Van der Zaag nog steeds een beetje boos was en zich beschadigd voelde door de heer Van Heukelom. Dit gaf mij een déja vu gevoel. Van der Zaag vond het nodig om in Samenspel, het blad van de gemeente Goes, de huizen rondom het nieuwe stads kantoor een rotte kies te noemen. De buren en buurt van het stads kantoor beledigd en beschadigd. Geen excuses, geen rectificatie. Ik voel me net als Van der Zaag nog steeds beschadigd, hebben we toch iets gemeen! K. Fokke Lijnbaan 36, Goes Misbruik Alweer een stuk in de krant over misbruik van kinderen bij katholie ke hoogwaardigheidsbekleders. Het lijkt wel een hetze tegen de ka tholieken. Heeft men er ook wel eens bij stilgestaan wat er gebeurt in de protestantse kinderverzor gingshuizen, zoals kinderzorg in Middelburg waar ik zelf bijna twaalf jaar heb gewoond, vanaf 1946. Er is zelfs nog een proces ge weest in de jaren vijftig tegen een van de verzorgers voor seksuele omgang met kinderen. Ik bedoel te zeggen dat dit probleem al ouder is dan de weg van Christus. J. Jasperse Paul Krugerstraat 2/31, Vlissingen Waterdunen Krant, 27 november: CDA weifelt over Waterdunen. Het woord 'wei felt' hoort toch niet bij het CDA? Men weet toch wat Ad Koppejan heeft gezegd en waarvoor hij in de Tweede Kamer zit: Ik hou mijn rug recht tegen ontpolderen. Wiersma van GroenLinks had in zijn ogen een Sinterklaasidee om de grond prijs met 1 euro per vierkante me ter te verhogen, of hij het uit eigen zak betaalt? Nou daar trappen de boeren niet in, want die zijn slim mer. Het advies aan het CDA is: toon vóór en na 2 maart 2011 rug gengraat, zodat je niet verder on deruit gaat, want men gaat toch geen goeie landbouwgrond verra den voor zilverlingen. C.J de Broekert Burg. Vogelaarstraat 7, Baarland 130 kilometer per uur De verhoging van de maximum snelheid is uitsluitend kosmetisch. Het levert alleen maar nadelen op. Ik rij zeer vaak de afstand Goes - Zwolle (229 km), waarbij ik het vol gende getest heb. Als ik 115 kilome ter per uur rij doe ik daar gemid deld 2 uur en 20 minuten over. Rij ik 130 kilometer dan kan dat in 2 uur, 10 minuten. Die 10 minuten winst leveren nadelen op: a. ver moeider. b. door het meerverbruik van 3 liter benzine kost dat ruim 4 euro meer, ofwel 40 eurocent per minuut. Per uur is dat 24 euro, gro tere slijtage van banden en nadelig voor milieu en veiligheid. G. Roodhart 's Gravenpolderseweg 9-318, Goes door Cornelleke Blok TT ullie mogen wel praten hoor, I zegt juf Anita Smulders voor- I zichtig. Ze glimlacht. „Het is I nog nooit zo stil geweest." In het klaslokaal van openbare basisschool De Achthoek in Wol phaartsdijk klinkt het gekras van potloden, maar op de tafels staan splinternieuwe kleine spelcompu ters. De twaalf leerlingen van groep 5 en 6 krijgen woensdagoch tend tekenles op de Nintendo DS. De zeventienjarige Rajacenna van Dam legt de leerlingen uit hoe je een oog zo realistisch mogelijk te kent. Ze tovert een zwart-wit oog op het LCD-scherm voor in de klas. De tekening is nauwelijks van een foto te onderscheiden. „Ik heb zelf gisteravond alvast een schetsje gemaakt", zegt het tekentalent uit Vlaardingen op bescheiden toon. De leerlingen maken met de com puters een foto van hun eigen ogen en tekenen die na op het schermpje. Eerst schetsen ze de vorm, dan de pupil en ten slotte de schaduweffecten. Het kunststof pennetje is een potlood, penceel en gum tegelijk. Met een druk op de knop pak je virtueel een dikker potlood of een extra likje verf De Achthoek maakt al anderhalf jaar gebruik van Nintendo's in de lessen. „Elke morgen beginnen we met een taal- of rekensom, en tij dens de spellingslessen gebruiken we pictodictee", vertelt Smulders. „De kinderen sturen woorden naar elkaar door via de chatfünctie en verbeteren elkaar." Ze is enthousiast over de resulta ten. „Het speelt in op hun bele vingswereld. Het is een leuke ma nier om de spellingsregels erin te slijpen. En als je iets leuk vindt, dan onthoud je het veel beter. Als ze iets saai vinden, dan gaat 't het ene oor in en het andere uit." De Achthoek krijgt de Nintendo's tot de zomervakantie in bruikleen. De school maakt als enige in Ne derland gebruik van het tekenpro gramma Art Academy. „Maar we vergeten de verf en houtskool niet hoor", verzekert schooldirecteur Frans Reijerse. „Door het werken met dit programma Ieren ze erg goed kijken naar de details. Boven dien leren ze goed met iet om- 111 irr Jelmer volgt de instructies van Rajacenna op. Ze legt uit hoe je een oog zo gaan: een touchscreen heeft straks geen geheimen meer voor deze leerlingen." Lisa Zandbergen (9) ziet de voorde len wel in van de DS. „Het gaat makkelijker dan op papier. Als je met een potlood tekent, dan moet je de punt slijpen als-ie gebroken is. Dat hoeft nu niet." Luca Wieringa (8) is een fanatieke tekenaar. Hij tekent elke dag na schooltijd drie blaadjes vol. „Ik te ken bijvoorbeeld een mandarijn of appel na. Hij heeft flink wat opge stoken van Rajacenna. „Ik heb ge leerd hoe je met streepjes een pu pil precies na kan tekenen. Ik ga het vanmiddag thuis nog eens pro beren, maar dan wel op papier." Sheila Balsingh (10) laat trots haar getekende oog zien. „Ze zei tegen me dat ik het goed gedaan had, en dat ze mijn andere tekeningen ook heel mooi vond. Ik vond het een Uit een exploot van t-k-gerechtsdeurwaar- der M. Weertman, d.d. 26 november 2010 blijkt, dat t.v.v. Heidemarie Soethof, wonen de te KEVELAER, DUITSLAND, is gedag vaard RALF HENNING SCHULTE OVER- BECK, zonder bekende woon- of verblijf plaats, ter terechtzitting van de rechtbank te Middelburg van woensdag 02 maart 2011 te 10.00 uur, gehouden wordend aldaar in het Gerechtsgebouw, Kousteensedijk 2. Bij dit exploot, waarvan R.H. Schulte Overbeck een afschrift kan krijgen op onderstaand adres van advocaat mr. S.C. van Heerd te Venlo, wordt o.m. geëist ver oordeling tot medewerking aan de onder handse verkoop van het in het exploot nader omschreven onroerend goed. Lina Advocaten St. Martinusstraat 64 5911 CK VENLO 077-3511042 door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - De marktverkenning mag dan 'hoopvol' stemmen, Vlis singse raadsleden willen toch dat wethouder Piet Polderman de pro vincie nog meer aanspoort om de WCT voor elkaar te krijgen. Als dagelijks bestuurder van Zee land Seaports had Polderman best meer vaart kunnen afdwingen in de brief aan het provinciebestuur, betoogt CDA'er Rijnco-Ian Suur- mond. „Anders loop je het risico dat de hele zaak wordt afgesteld." Bovendien, zegt Henk de Haas van de POV, lijkt het of marktpar tijen de boot afhouden door poli tieke omstandigheden. Het zou De Haas bevreemden als de provincie vier maanden voor de Statenver kiezingen 'ineens een cofdaat be sluit neemt'. „Zo ken ik ze niet." GroenLinks noemt alle inspannin gen voor de WCT trekken aan een dood paard, maar Polderman blijft erbij op de drempel te staan. „Maar de markt zit ons tegen." middelburg - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren een 35-jarige voormalige inwoner van Lewedorp een gevangenisstraf van 42 maanden waarvan 12 maanden voorwaardelijk opgelegd. Tegen de man, die verhuisd is naar Maas sluis, was vijf jaar cel gevorderd. De geëiste 7400 euro schadevergoe ding werd door de rechtbank gere duceerd tot 4000 euro. De ex-Lewedorper werd schuldig bevonden aan verkrachting van zijn inmiddels ex-vriendin en het hebben van seks met een 13-jarige meisje met wie hij na de voorgaan de partners een verhouding had. Ook achtte de rechtbank bewezen dat hij tussen 2004 en 2008 zijn vriendinnen heeft mishandeld en dat hij drie jaar geleden via inter net contact heeft gezocht met een - naar later bleek - 16-jarige autis tisch meisje - met de bedoeling er seksueel contact mee te hebben. De advocaat vroeg twee weken ge leden om vrijspraak, omdat er vol gens hem geen enkel bewijs was.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 34