leven gaat door niet, het 21 zeeland ADRZ gaat door met miljoenenbezuiniging Boobytrap PZC De krant 5 weken voor 15 euro! GL bezorgd over incidenten Franse kerncentrales je erop gekleed bent en als je daarna kunt komen. „Beperk werken adviseert FNV Bondgenoten. donderdag 2 december 2010 Iedere Jan Doedel met een poedel wordt geacht een plas tic zakje of - handschoentje bij zich te dragen om daar mee de drollen te verwijderen die het Geliefd Huisdier op speelveld of grasperk heeft gedraaid. Blijft Jan Doedel in gebreke, dan duikt daar uit het struweel de Boa op. Een Boa is een meneer of me vrouw die het liefst politieagent was geworden, niet door de keu ring kwam en derhalve maar Bij zondere Opsporings Ambtenaar werd; krijgt hij/zij toch nog een mooi uniform en een bonnen boekje. Zo'n Boa moet er onder meer op toezien, dat we geen papiertjes op straat laten rondslingeren, niet door de wandelpromenade fiet sen en dat we de uitwerpselen van het Geliefd Huisdier in een aan een lantaarnpaal bevestigd bakje deponeren. Enig idee hoeveel hondenstront jaarlijks wordt geproduceerd? We tenschappers (een mens moet ten slotte wat) hebben zelfs dat uitge zocht; het Geliefd Huisdier schijt vele tonnen bagger. De i,8 mil joen honden die in ons land rond lopen, droppen jaarlijks gezamen lijk 145 miljoen kilo poep. Voor het opslaan van deze strontberg zouden 730.000 klikobakken met een inhoud van elk 240 liter no dig zijn. Zet al die kliko's op een rij en we kunnen daarover van Amsterdam naar Parijs wandelen. Fijn dus dat er Boa's zijn die wil len voorkomen dat al die stront in park en perk belandt. Maar: hoe zit het met de paarden- poep? Bij ons op het dorp rijden met grote regelmaat ruiters door de straten en geloof maar niet dat die hun knol een emmertje onder staart binden. In De Schalm, het onvolprezen dorpskrantje dat zes keer per jaar bij ons in de bus glijdt, las ik dat bij de dorpsraad klachten zijn bin nengekomen over rondslingeren de paardendrollen. Of daar niet iets aan gedaan kan worden. Ge lijk hebben ze. Gisteren trapte ik in een paardenvijg, die - als een boobytrap - schuilging onder een dun laagje sneeuw. Van de dader geen spoor. En geen Boa te zien natuurlijk. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91,4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Temeuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend Goed T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088-0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 99 10 Toets 1bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 25,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 71,95 (acceptgiro €74,95) Jaar €274,95 (acceptgiro €277,95) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van €71,95 per kwartaal (nam) een doorlopend abonnement met betaling per accept van 74,95 per kwartaal (nam) ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, {ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (PS) Stuur de bon naar. PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088-013 9910 Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtigde PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaal zorgvuldig om met persoonsgegeven*. In !t colofon treft u nadere inl door Ondine van der Vleuten De ROC-leerlinge die lek ker weggedoken in haar bontkraag een frisse neus neemt tijdens de pauze, duikt zo weer het warme klaslokaal in. Voor de mensen die buiten wer ken, is die optie er niet. Het werk gaat door, kou of geen kou. „Van morgen was de gevoelstempera tuur -15,1", zegt een woordvoer ster van FNV Bouw. De vakbond vindt werken bij een gevoelstem- Pieter Nieuwenhuijsse ('s-Gravenpolder): pyjamabroek, spijkerbroek, ther- mohemd, shirt, trui, overall, thermosokken, werkschoenen, muts en hand schoenen. foto's Rolf de Feijter VUSSINGEN - Het Admiraal De Ruy- ter Ziekenhuis (ADRZ) houdt vast aan een bezuiniging van tien mil joen euro, ook als de korting van het ministerie van Volksgezond heid lager uitpakt dan verwacht. Vorige week nog rekende het zie kenhuis op een jaarlijkse korting van acht miljoen. Dinsdag werd be kend dat het ministerie de korting terugschroeft, onder druk van rechtszaken. Het ministerie heeft nu berekend dat alle ziekenhuizen samen dit jaar 314 miljoen euro te veel uitgeven; aanvankelijk becijfer de men een overschrijding van 549 miljoen euro. „Het is voor ons het verschil tus sen heel, heel, heel slecht en ge woon heel slecht", zegt woordvoer der laap Nelemans van het ADRZ. Het is voor ons geen aanleiding om onze plannen aan te passen. Wij willen eind dit jaar een slui tende begroting voor volgend jaar, en niet pas in maart." Het ziekenhuis heeft becijferd dat het - afgezien van de korting van het Rijk - volgend jaar twee mil joen euro tekortkomt. Het zieken huis moet daarom ingrijpend be zuinigen. Half december moet dui delijk worden waar het ziekenhuis in gaat snijden. Vandaag praat het ziekenhuis met vertegenwoordi gers van de vakbonden. peratuur vanaf -6 onverant woord, onveilig en ongezond. Kou vermindert de bloedtoevoer naar handen en voeten. Metaal kan in vrieskou aan de huid vast vriezen en bij onderkoeling van het lichaam krijgen mensen last van bewustzijnsstoornissen of zelfs hartritmestoornissen. FNV Bouw heeft een telefoon nummer (0900-3682689) voor werknemers die vragen of klach ten hebben over werken in de kou. De meeste klagers bellen ano niem, uit angst voor ontslag. Vori ge winter moesten dakdekkers van hun bazen doorwerken op be vroren daken, wegwerkers langs rijkswegen door sneeuwbergen ploeteren en mortelmedewerkers de machines draaiende houden bij strenge vorst. FNV Bouw reageert op klachten door een bezoek te brengen aan bouwplaatsen. Zo is gisteren een bouwplaats in Amsterdam stilge legd na klachten. Ook zonder spe ciale aanleiding bezoekt FNV Bouw deze dagen bouwplaatsen om bouwakkers te informer^ over hun rechten. Bouwvakke moeten bij een gevoelstempera-, tuur van -6 van hun baas vervan gend werk binnen krijgen, overleg kan doorgewerkt wordè met extra isolerende kleding van de baas, een wollen muts onder de bouwvakkershelm, extra pauze op een warme plek, warme dran ken en windschermen of overkap ping van de werkplaats. Voor winkels valt te denken aan een extra warmtebron en het slui ten van deuren die normaal open staan. FNV Bondgenoten (0900-9690) stelt dat het binnen niet kouder mag worden dan 15 graden; daar-, onder moet de werkgever voor extra warme kleding zorgen. MIDDELBURG - GroenLinks in de Staten van Zeeland maakt zich zor gen over de betrokkenheid van het Franse energiebedrijf EDF bij de plannen voor de bouw van een tweede kerncentrale. De aanleiding: de incidenten die zich blijkens een uitzending van Eén Vandaag in Franse kerncentra les hebben voorgedaan. Het Zeeuwse energiebedrijf Delta heeft EDF vorige maand als part ner gekozen voor de ontwikkeling van de plannen voor een tweede kerncentrale bij Borssele. In vragen aan het dagelijks provin ciebestuur stelt GL de veiligheid van de omgeving aan de orde. VRIESKOU Kou kan lekker zij weer binnen in de kou

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 2