PZCL B W geven Ecoscope laatste kans 18 22 en 23 MILIEU-EDUCATIE Stekker eruit indien voor 1 oktober geen geldschieter is gevonden Barre pelgrimstocht Scoutingbands naar Bruinisse deDRVKKERY i Koopzondag almanak Eyedoctor (oogarts) Subsidie voor restauratie Slot Moermond Donderdag 2 december 2010 Basisscholieren krijgen tekenles op de Nintendo Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Ton van den Nouweland RENESSE - Het Ecoscope in Renesse krijgt tot oktober de kans finan ciers te vinden. Lukt dat niet, dan gaat het educatiecentrum per 1 ja nuari 2012 dicht. Dat melden B W aan de ge meenteraad. Van de raad had het Ecoscope volgens afspraak dit jaar al gesloten mogen worden. Het col lege van B W weet echter niet hoe het dan verder moet en daar om is sluiting steeds uitgesteld. De gemeente draagt jaarlijks 70.000 euro bij in de exploitatie en de raad wil hiervan af. Inmiddels heeft ook de Stichting Renesse aangegeven niet langer te willen bijpassen, waardoor de inkomsten van het Ecoscope nog verder terug lopen. De meest waarschijnlijke ontwik keling is dat het Ecoscope wordt opgenomen in het nog te bouwen bezoekerscentrum Brouwersdam van het Grevelingenschap. Dat moet in 2014 worden geopend op de plek van de Napoleonshoeve in Scharendijke. De gemeente betaalt er aan mee op voorwaarde dat het Ecoscope in de plannen wordt op genomen. Medio volgend jaar moet duidelijk worden hoe het Grevelingenschap dat gaat doen. Een andere, mogelijke vestigings plaats voor het Ecoscope is de Schelphoek, het natuurgebied aan de Oosterschelde dat door Staats bosbeheer opnieuw wordt inge richt. Hier staan een informatie- post en een uitkijktoren gepland. Maar over de haalbaarheid van de ze plannen is, volgens B W, nog niet veel te zeggen. Derde optie is voortzetting van het Ecoscope in Renesse. Maar dan moet er binnen elf maanden wel vreemd geld op tafel komen. Wat B W betreft, is 2011 een overgangsjaar. Beheerder los Cats- man heeft B W laten weten dat zij en haar echtgenoot met een vrijwilligersvergoeding van 25.000 euro het Ecoscope draaiend willen houden. B W willen dat één jaar doen. De ene helft van die 25.000 halen zij uit een pot voor toerisme, de andere helft moet ten laste van het milieubeleid komen. Het in 2000 geopende Ecoscope heeft nooit lekker gedraaid. In het begin waren er grote tekorten om dat de bezoekersaantallen te hoog waren ingeschat. Van dat imago is het centrum nooit afgekomen. Twee pogingen om het te laten fu seren met het Milieu Educatief Centrum mislukten. ïT"' jJSr; -V. J- KERKWERVE - Het weer was gisteren niet be paald uitnodigend om een een wandeling van Zonnemaire naar Zierikzee te maken. Met een temperatuur van zes graden onder nul en een koude bries uit het noordoosten waren de weersomstandigheden guur te noemen. Toch ondernamen zo'n twintig mensen de pel grimstocht, die mede is georganiseerd door Frans de Valk uit Zonnemaire. Halverwege de eveneens warm in de tocht konden de wandelaars even op tempera- zee. De Pelgrimstocht tuur komen in de Heerenkeet, waar een kop de etappes, waarvan warme soep klaar stond. De tocht eindigde deel in Zeeland was. Casthuiskerk in Zierïk- bestond uit verschillen- deze tocht het laatste foto Dirk-Jan Gjeltema BRUINISSE - Het landelijk concours van scoutingbands wordt volgend jaar in Bruinisse gehouden. Dat ge beurt zaterdag 25 juni van 12.00 tot 16.30 uur op het parkeerterrein aan de Jachthavenweg. Bij de Lan delijke Band Commissie zijn vijf tien muziekkorpsen aangesloten. Ze spelen vaak bij de Nijmeegse Vierdaagse. Het concours wordt voor de 61ste keer gehouden. Markt 51 Middelburg T0118 886 886 do. 2 december, 19.00-20.30 uur j za. 4. december en zo. 5 december Informatie E-book, ZVU 15.00-16.30uur i Ferenc Hannewijk vr. 3 december pjano Extra koopavond geopend tot 21.00 uur i z°-5 december 13.00-17.00 uur boeken bestellen? www.ilrukkerijmitlilelhurg.nl Tip? redactie@pzc.nl Bij die Middelburgse brillenwinkel stapte een wat oudere Chinese dame binnen met een recept voor een oog meting. Aangezien opticiens dat niet op recept doen, wilde de eigenaar van de zaak de dame doorverwijzen naar de oogarts. Omdat de vrouw zeer gebrekkig Ne derlands sprak, probeerde de opticien het op zijn Engels in Jip-en-Janne- ke-taal, ondersteund met gebaren. „You", zei hij: „Eyedoctor." De vrouw keek hem vertwijfeld aan en antwoordde: „No, not me: you eyedoctor." Nee, zei de opticien. „You! Eyedoctor." Tegen de tijd dat de vrouw begreep wat de bedoeling was, lag de rest van het winkelperso neel onder de toonbank. Van het la chen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 29