maar komen zeeland 119 OPEN HUIS Hotelboot heeft haar handen voorlopig vol Geluid skatepark Middelburg blijft volgens meting binnen de normen Zestien tips over overval op Vlissingse woning Dalton-predikaat voor Souburgse school Uw dakgoten schoongemaakt? onlinehovenier.nl Computerplusbus voor uitleg op Markt HUREN IN STIJL, DAT IS HOOCLICHT! No?2da$en... donderdag 2 december 2010 1 Ï8355S ÏX'btUBOSSZaHlSf 5® SS -s mmmmmma&KtiimmBSBmmBi&ammmmmmmmmK OTWKWWWimiftlliWHffaWli Het hele gebied is de laatste decennia zwaar in verval geraakt. En dat terwijl het toch zeer strategisch ligt en dus economisch potentieel zou moeten hebben. OOST-SOUBURG De Oost-Souburgse basisschool De Tweemaster-Kameleon mag zich voortaan Daltonschool noemen. De kinderen krijgen meer ruimte om in hun eigen tempo te werken. Hoogbegaafde kinderen gaan die per op de lesstof in, anderen krij gen meer tijd om de informatie te verwerken. Een visitatiecommissie van de Daltonvereniging heeft de school het benodigde predikaat toe gekend. Zelfstandigheid, verant woordelijkheid en samenwerking staan centraal in deze aanpak. MIDDELBURG Ouderen met vragen over internet en computers kunnen vrijdag van af 10.00 uur terecht bij de Compu terplusbus op de Markt. pauperd. Dat krijgt daaarom een grote opknapbeurt. En het wegge tje Lferholen Vliet, pal achter de Oostelijke Bermweg, wordt opge ruimd. Van de ongeveer twintig huurders, allemaal autobedrijven in oude loodsen, loopt de huur spoedig af Meer richting Souburg wordt twintig hectare aan zichtlo- caties langs de A58 ontwikkeld. Ook de wegen en het groen wor den aangepakt. Eén van de groot ste terreinen, van de voormalige Olau, is al verkocht. Landbouwbe drijf Harthoorn gaat daar onder meer machines opslaan. De Veer- havenweg maakt geen onderdeel uit van het project en blijft voorlo pig zoals die is. De 'oude weg naar de boot' is nu nog van Rijkswater staat, maar binnenkort van de ge meente Vlissingen. Op de plek van het vroegere woon wagenkamp komt een liquid bulk opslagpark, met een aanlegsteiger. Volgens de gemeente zullen er vooral minerale oliën worden op geslagen. Het grond- en baggerde- pot wordt gesaneerd, wellicht sa men met de kazerne van de land- door Theo Giele middelburg - Metingen wijzen uit dat de aanwezigheid van het skate park in de Middelburgse wijk Veer- sepoort niet voor onaanvaardbare geluidsoverlast zorgt. Naar aanleiding van klachten van Buurtgroep Prettig Wonen schakel de de gemeente Akoestisch Advies- buro Van Lienden in om metingen te verrichten. Dat is afgelopen zo mer gebeurd. Volgens wethouder Albert de Vries blijkt uit de metingen dat het ge luid binnen aanvaardbare grenzen blijft. „Het geluid van de skaters komt nauwelijks boven het niveau van het verkeer uit", aldus De Vries. Een verzoek van de buurt groep om 'handhavend op te tre den' is door het college van burge meester en wethouders daarom af gewezen. Toch heeft De Vries er begrip voor dat het geluid als hinderlijk erva ren kan worden. Vervanging van de metalen prullenbakken en het vervangen van tegels op het pad naar de skatebaan door asfalt kan al zorgen voor minder geluid. De wethouder zegt open te staan voor suggesties van de bewoners, maar verplaatsing of sluiting van het skatepark is niet aan de orde. De Vries: „Er ligt ook een politieke door Wendy van den Hurk vlissingen - Ook al acht de ge meente het niet haar taak, de Vlis- singse CDA-ffactie dringt er bij het college van burgemeester en wethouders toch op aan dat die zijn best doet om de lege hutten van de 'Polenboot' in de Binnenha ven te vullen. „Het gaat mij om de beeldvor ming", licht CDA-raadslid Rijn- co-]an Suurmond zijn verzoek toe. „U heeft in het verleden een be paalde noodzaak voor deze boot aangetoond. Ikzelf betwijfel of er met een maandprijs van 1350 euro ooit een kamer bezet zal zijn, maar een lege boot lijkt mij nou ook weer niet de bedoeling. Kun nen wij daarom samen met werk gevers niet een initiatief nemen om te zorgen dat er iets gebeurt?" Nee, blijft het antwoord van wet houder Piet Polderman. „Wij zijn er voor de handhaving van illegale kamerverhuur, niet voor recreatie ve invulling." Overigens laat Gerard van Wijn gaarden, directeur van exploitant Scaramouche Hotelships, weten dat 1350 euro per maand voor een hut inclusief maaltijden niet zijn vraagprijs is. Dat is de prijs die ma kelaar René Cornelisse vermeldt op de website Huislijn.nl. „Maar Cornelisse is helemaal niet onze of ficiële makelaar", zegt Van Wijn gaarden. „Ik heb hem gezegd dat hij best huurders mag aanleveren en dat hij daar ook wel wat com missie voor krijgt, maar hij heeft de prijs vreselijk opgedreven, waar schijnlijk om het verschil in eigen zak te steken." Wat de echte prijs is, laat hij in het midden. Cornelisse op zijn beurt beweert dat Van Wijngaarden 'zich toch echt vergist'. „We kennen elkaar al een jaar, ik ben zijn aanbrenger. Maar die prijs van 1350 euro per maand, 45 euro per dag, heeft hij zelf bedacht. Ik roep juist al een jaar dat dat veel te hoog is. En ik verdien er altijd maar een euro, maximaal twee, per dag aan." macht. Tenslotte breidt het zeeha venterrein uit. En wie dat allemaal gaat betalen? Voornamelijk het Rijk, dus. Die heeft vijf miljoen euro over voor de Vlissingse Buitenhaven. Wat daar de voorwaarden voor zijn, wordt als het goed is deze maand bekendgemaakt. Verder heeft de gemeente zelf de 4,3 miljoen die ze van het havenbedrijf heeft te ruggekregen opzij gezet voor de Buitenhaven. De onrendabele top van 1,5 miljoen euro neemt de pro vincie voor haar rekening. keuze ten grondslag aan deze zaak. Voorzieningen voor de jeugd ho ren ook midden in de wijk thuis. Ie kunt jongeren niet verbannen naar het buitengebied, longeren moeten wat kunnen hebben van ouderen, maar dat geldt ook an dersom. En vanuit het perspectief van de jeugd is dit een geweldige voorziening." Tot nu heeft de gemeente twee maal met de bewoners van de Gro te Sternstraat en omgeving om de tafel gezeten om te spreken over het skatepark. Het geluidonder- zoek van Van Lienden zal aan de omwonenden worden toege stuurd. vlissingen - De politie heeft na de uitzending van Opsporing Ver zocht zestien tips gekregen over de gewelddadige overval op een huis in Vlissingen. Alle tips kwamen binnen na de eerste uitzending, dinsdagavond. Na de herhaling van de uitzen ding, gisterochtend, ontving de po litie geen nieuwe tips meer. Bij de overval op de woning aan de Rietkraag werd veel geweld ge bruikt. De bewoner van het huis werd met een koevoet geslagen en zijn zoon werd met een mes be dreigd. De vrouw was niet thuis. Uit de uitzending bleek dat de poli tie vermoedt dat een bende actief is in Vlissingen. Het afgelopen jaar zijn namelijk nog drie gewapende en gewelddadige overvallen ge pleegd op huizen in de stad (Vlied berg, Meindert Hobbemalaan en Van Bossestraat). Bij alle overval len was in ieder geval een negroï de man betrokken. Bij de overval op de Rietkraag wer den geld en waardevolle spullen zoals dure tassen en sieraden gesto len. De twee daders - de andere was een licht getinte man - gingen ervandoor richting Bossenburgh. 21 bijzonder stijlvolle en complete huurappartementen Md te utecu-o", te StrAai te* uMtetiop ■fids- or loopafidffldl Wij ontvangen u in het modelappartement op latordag 4 december, van 11-14 uur, aan de Rubenslaan in Vlissingen! Meer informatie Kindt en Biesbroeck telefoon 011$ - 62 27 31 www.kindtenbiesbroeck.nl "-X O© X© ■Hft KAKEN VAN VLISSINGEN zijde door de Westerschelde, ten oosten door Ritthem en ten westen door het treinspoor. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 21