Buitenhaven: laat de bedrijven h 18 VERHUIZEN MET ZORG! Brandweer redt pluimveebedrijf in Meliskerke Wokrestaurant krijgt boete voor mogelijke uitbuiting VLISSINGEN De Buitenhaven gaat op de schop. Het Rijk stelt vijf miljoen beschikbaar voor dit 'bedrijventerreinen van nationaal belang' J donderdag 2 december 2010 monDidL mouERS 0118 61 26 29 DEN HAAG - Een Chinees wokres taurant in het centrum van Vlissin- gen moet een boete van 20.100 eu ro betalen voor vermoedelijke uit buiting van drie Chinese studenten van de Hogeschool Zeeland. Dit be sliste de Raad van State (RvS) giste ren, waar het restaurant vorige maand in hoger beroep was ge gaan. De studenten werden aangetroffen tijdens een inval van de Arbeidsin spectie in 2007. De eigenaresse van het bedrijf kon niet laten zien hoe veel de studenten betaald kregen voor hun werk en hoe lang ze had den gewerkt. De RvS oordeelt dat het niet op tafel kunnen leggen van loon- en urenstaten overtre ding oplevert van de Wet op het Minimumloon. Daarvoor kreeg het bedrijf een boete. De restau ranthoudster kwam na de inval als nog met loonstaten waaruit bleek dat zelfs meer betaald zou zijn dan het minimumloon. Die worden door de RvS niet geaccepteerd. 4,3 miljoen euro investeert de gemeente in de Buitenhaven. Dat bedrag had Vlissingen al voor dit doel opzij gezet. De Vlissingse Buitenhaven krijgt een grote opknapbeurt. Het gaat om het gebied dat aan noordelijke zijde wordt afgebakend door de A58, aan zuidelijke door Wendy van den Hurk OORLOGSDAGBOEK Jaap Komejan hield tijdens de bevrij ding van Walcheren een dagboek bij: www.pzc.nl/oorlogsdagboek STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl et is misschien nog niet zo goed voor te stellen, maar het gaat volgens de ge meente Vlissingen toch echt gebeuren: de hele Buiten haven van Vlissingen gaat op de schop. Sneller dan verwacht. En dat alle maal omdat het vorige kabinet in haar allerlaatste vergadering, be sloot nog even wat miljoenen uit MRRRBHSBI te delen aan 'bedrijventerreinen van nationaal belang'. Anders zou den de plannen voor de haven een stuk soberder zijn geweest. De Buitenhaven is het gebied dat aan noordelijke zijde wordt afgeba kend door de A58, aan zuidelijke zijde door de Westerscheide, ten oosten door Ritthem en ten wes ten door het treinspoor. Er gebeurt van alles - van land bouw tot haven, van marine tot een trainingscentrum van de brandweer en er staat zelfs een na turistencamping - maar het hele gebied is de laatste decennia zwaar in verval geraakt. En dat terwijl het toch zeer strategisch ligt en dus economische potentieel zou moeten hebben. Wat staat het gebied te wachten? Om te beginnen bij het station: een multipurposekade; waar sche pen kunnen laden en lossen, maar die vooral bedoeld is als afmeerlo- catie voor cruiseschepen. Ook komt er een scheepvaartterminal, in de noordoosthoek van de Bui tenhaven. Daarvoor verdwijnen de- vingerpieren en de, toch al half sla pende, marinekazerne en bijhoren de steiger. De tien hectare tellende terminal krijgt een splinternieuwe kade en wachtplaatsen voor bin nenvaartschepen. Ten zuiden van het sorteerbedrijf voor grint en zand (SBV, van de grote berg) komt bedrijfsgrond vrij en kan even zelfs nog een kade worden aangelegd. Aan de over kant van het water komt Herstaco. Het buizenbedrijf verhuist vanuit Middelburg en krijgt nieuwe infra structuur. Het stuk bij de Poorters- weg is eigenlijk nog het meest ver- door Henk Postma i,, Ook u kunt volgend jaar van veel voordeel genieten! Meld u nu alvast aan voor het Zorgstroom X-tra pakket 2011 Kijk op www.zorgstroom.nl onder het kopje voordeelpas of bel naar 0118-68 40 00 Zorgstroom MELISKERKE - Pluimveebedrijf Wou ters aan de Molenweg in Melisker ke is dinsdagnacht getroffen door een grote uitslaande brand. Daar bij werd een schuur met daarin twee auto's, kachels en gereed schap, volledig in de as gelegd. Toen de Veerse brandweer om streeks kwart voor twee arriveer de, was al niets meer van de schuur te redden. Wel kon wor den voorkomen dat het vuur over sloeg naar de kippenschuur en de woning. Daarbij werden bluswa- gens ingezet uit Zoutelande, Kou- dekerke, Domburg en Oostkapelle. Uiteindelijk kwam er ook een pompwagen aan te pas van de Stadsgewestelijke Brandweer. Dit om grote hoeveelheden water te kunnen aanvoeren vanuit een sloot. Bij de brand, die werd aange wakkerd door een snijdend koude wind, kwam asbest vrij uit de dak platen. Omdat de wind op de be drijfswoning stond, zochten de be woners hun toevlucht bij de bu ren. Tegen vier uur in de ochtend was de brandweer het vuur meester. De oorzaak was gisteren nog onbe kend. Eigenaar Piet Wouters prijst zich gelukkig dat zijn pluimveebedrijf behouden is gebleven. Wel is een deel van het terrein afgezet vanwe ge neergekomen asbest. Dat moet worden opgeruimd door een ge specialiseerd bedrijf. Dat kan pas aan de slag als het niet meer vriest. *- ■f •ei-'"'' llllp ipl Het vuur bedreigt de kippenloods. foto Roland de jong

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 20