<£2b Burgemeester bedreigd Zeeuwse dichter van eiland gered Zzp'ers in de kou PZC 8 10 en 11 HELMOND Fons Jacobs legt deel taken neer en overweegt onder te duiken Weer te hoge uitstoot dioxine Veerboot gestrand mm. Ijsdag met sneeuw, -1 Wereld Aids Dag in Valencia PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - DONDERDAG 2 december 2010 252e jaargang nr. 283 Oplichter komt nog steeds binnen met babbeltruc los nummer 1,55, zaterdag 2,30 HELMOND - De Helmondse burge meester Fons Jacobs wordt derma te ernstig bedreigd door crimine len dat hij permanent wordt bevei ligd. Ook zijn woning wordt be waakt. Jacobs overweegt onder te duiken en heeft een deel van zijn openbare taken neergelegd. De bedreiging heeft te maken met coffeeshop Carpe Diem in Hel door Ali Pankow SENNEROOG - „Als je dan gered moet worden, is het wel geweldig als dat gebeurt met een traumaheli kopter en zes stoere mannen", con stateert Ester Naomi Perquin woensdagavond net nadat zij van het volledig van de buitenwereld afgesneden eilandje Senneroog in het Lauwersmeer is weggehaald. mond. Die was eerder het doelwit van twee aanslagen, waarbij grana ten werden gegooid. De coffee shop aan de Noord-Koninginne- wal is daarom gisteren op last van het gemeentebestuur gesloten, want ook de veiligheid van de eige naren, de bezoekers en omwonen den van de coffeeshop is in het ge ding. Als de dreigende verstoring De in Zeeland opgegroeide dichter verbleef daar deze week in een drij vende bungalow in alle eenzaam heid in het kader van het program ma De Avonden van de VPRO ra dio. Perquin is na Menno Wigman vo rige week de tweede van de in to taal vijftien schrijvers die bij toer beurt het avontuur aangaan een week op deze afgelegen plek te ver van de openbare orde niet kan worden weggenomen, gaat de cof feeshop voorgoed dicht. Burgemeester Jacobs zei telefo nisch uit veiligheidsoverwegingen niet te willen reageren op een ver zoek om nadere toelichting. Vol gens locoburgemeester Stienen zijn de burgemeester en zijn echt genote 'aangeslagen'. Om wat voor toeven, geheel afgesneden van alle moderne communicatie. De bedoeling was dat alleen een ra- diocourier dagelijks met zijn boot je langs kwam om een audiover- slag op te halen. Door de extreme kou liep het deze week anders. „Gisteren viel de verwarming uit. Laat me maar zitten, want ik heb nog een houtkacheltje. Vanoch- bedreiging het precies gaat, wilde de Bossche persofficier Juliette Ne- derlof gisteren niet zeggen. „In het belang van het onderzoek kunnen we daar op dit moment geen enke le verdere mededeling over doen." Justitie meldt wel dat zij er samen met de politie 'alles aan zal doen om het onderliggende criminele netwerk rigoureus aan te pakken'. tend was het drinkwater bevroren en toen het huis vandaag niet meer door de radiocourier was te bereiken, per boot noch te voet, heeft boswachter Jan Willems in gegrepen. Hij vond dat ik per trau mahelikopter gered moest wor den. Het was wel fris daar op Senneroog, maar het was ook een geweldige ervaring", vertelt Per quin. VLISSINGEN-OOST - Bij fosforfa- briek Thermphos is opnieuw een te hoge dioxine-uitstoot gemeten. Op 16 november is 1,2 nanogram per kuub gemeten. De landelijke norm is 0,1 nanogram; de provin cie wil de fabriek toestaan 0,4 uit te stoten. Eerder was een uitstoot van 0,6 nanogram per kuub voor de provincie reden om de gedoog- beschikking, waarin de hogere uit stoot geregeld was, in te trekken. pagina 23: 'Geen blijvende schade door Thermphos' MIDDELBURG - Werkgevers in de bouw omzeilen de vorstverletrege- ling door zelfstandigen zonder per soneel (zzp'ers) en uitzendkrach ten in dienst te nemen, die geen beroep kunnen doen op de vorst- verletregeling die in veel cao's is opgenomen. Dat constateert Jan Berghuis van FNV Bondgenoten. De vorstverletregeling, die zowel in de bouw als in de klein- en grootmetaal geldt, houdt in dat werknemers bij een gevoelstempe ratuur van -6 of lager in principe niet hoeven te werken. Voorlichter Eric Baars van FNV Bouw ziet dat ook de economische crisis een rol speelt. „Ik hoorde net nog van een schildersbedrijf dat uitzendkrach ten in dienst heeft en ze gewoon ontslagen heeft, nu het te koud is om te werken. Als ze in loon dienst waren geweest, was hun loon doorbetaald." pagina 3: commentaar pagina 2 en 3: leven gaat door SCHIERMONNIKOOG - Door de harde wind liep gis teren een veerboot vast bij Schiermonnikoog. Door het ijs in het water konden hulpvaartuigen het schip evenwel niet bereiken en zat er voor de kapitein, zijn 45 passagiers en zes bemanningsle den niets anders op dan te wachten op hoog wa ter. Dat kwam rond half vijf, waarna het vaartuig loskwam en de tocht naar Lauwersoog kon wor den voortgezet. foto Bram van de Biezen/ANP 4 1 iff»— Vorstverlet is niet meer van deze tijd reageer op www.pzc.nl reacties: 483 Fijn dat het echt winter is ■■■■44% oneens 56% Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 -013 99 10 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 1