Mourinho: Wij zijn niet vernederd 30 Ruud Gullit maakt straten van Zürich onveilig WK-BID Het gecombineerde Nederlands-Belgische WK-bid presenteert zich voor de laatste keer aan de buitenlandse pers. Morgen is D-day. Tien startplekken open in Formule 1 Cancellara naar ploeg van broers-Schleck Duitse student verder op Totilas Dopingzaak Lommers gaat verder bij CAS Kaartenaffaire kost Mourinho één duel Vijfde keer 5-0 woensdag 1 december 2010 12 Om het WK van 2018 binnen te halen heeft een land uiteindelijk 12 van de 22 stemmen nodig. Muzikaal ondersteund door het dweilorkest Kleintje Pils host Ruud Cullit (rechts) op z'n Hollands in een winkelstraat in Zürich. Links naast hem wordt hij fysiek ondersteund door bid-directeur Harry Been, Aaron Winter, Pierre van Hooijdonk en Daphne Koster. foto Koen van Weel/ANP LONDEN Voor het komende seizoen in de Formule 1 zijn tien startplekken nog onbezet. De mondiale au tosportfederatie FIA presenteerde gisteren in Londen de voorlopige startlijst, met daarop veertien cou reurs. Twaalf teams hebben zich in geschreven voor het seizoen 2011. De Nederlander Yelmer Buurman testte eerder deze maand de wagen van Force India. Een andere Neder lander, Giedo van der Garde, heeft gesprekken gevoerd met Lotus, Vir gin en Force India. BRUSSEL De Zwitserse wielrenner Fabian Cancellara rijdt de komende drie seizoenen voor de nieuwe Luxem burgse ploeg van de gebroeders Frank en Andy Schleck. Dat beves tigde de 29-jarige Zwitser gisteren tegenover de Belgische tv-zender Sporza. Cancellara was de afgelo pen seizoenen ploeggenoot van de Luxemburgse broers bij Saxo Bank, het Deense team van Bjarne Riis. Het was al enige tijd bekend dat de viervoudig wereldkampioen tijdrij den weg zou gaan bij Riis. MÜHLEN De Duitser Matthias-Alexander Rath is de nieuwe berijder van het beste en duurste dressuurpaard ter wereld. De 26-jarige student werd gisteren in Mühlen als de nieuwe ruiter op Totilas gepresenteerd. De tweevoudige nationaal kampioen betaalt een onbekend huurbedrag voor de tienjarige hengst, die als 'wonderpaard' door het leven gaat. De Duitse handelaar Paul Schockemöhle kocht Totilas na de Wereldruiterspelen, waar het dier met de Nederlandse ruiter Edward Gal drie gouden medailles won. HOOGLAND De Nederlandse schaatsbond en de Dopingautoriteit gaan de doping zaak van de jeugdige schaatser We sley Lommers voorleggen aan het internationaal sporttribunaal CAS. Beide instanties gaan daarmee in beroep tegen de beslissing van de beroepscommissie van de schaats bond om Lommers niet te straffen voor vermeend dopegebruik. Op basis van vormfouten werd hij vrijgesproken. De KNSB en Doping autoriteit bestrijden dat ze vorm fouten hebben gemaakt. NYON José Mourinho moet de komende wedstrijd van Real Madrid in de Champions League vanaf de tribu nes bekijken. De tuchtcommissie van de Uefa heeft de Portugese trai ner voor twee duels geschorst, waarvan één voorwaardelijk. Mou rinho zou zijn spelers Xabi Alonso en Sergio Ramos hebben aangezet om tijdens de Champions League wedstrijd tegen Ajax bewust een tweede gele kaart te pakken. De be trokken spelers alsmede Real Ma drid zelf kregen geldboetes, maar de kaarten bleven staan. door Hans Leber ZÜRICH - Een Nederlands dweilor kest speelt met oer-Hollandse klan ken 'We are the champions' in een Zwitserse winkelstraat. Passan ten denken even terug aan het EK van 2008, toen de Nederlandse fans Bern en Basel tijdens het EK op de kop zetten. Nu zetten enkele tientallen 'fans' het Nederlands-Belgisch bid voor het WK voetbal in 2018 luister bij. BARCELONA - Real Madrid wist maandag lang niet door welke in gang de ploeg het stadion Camp Nou mocht betreden. Uit veilig heidsoverwegingen werd de route die de bus van de Koninklijke op weg naar het stadion van Barcelo na zou afleggen geheim gehouden. Een dag eerder was er bij aan komst een steen door de ramen van de bus gevlogen. Na de onthutsende 5-0-nederlaag ging de gewezen Spaanse koploper door de achterdeur af Tegen het ja rige Barcelona (111 jaar) bleek de ploeg niet opgewassen. Zelfs niet aan de hand van Jose Mourinho, die eerder in Camp Nou met Inter en Chelsea successen vierde. Met aanvallen over soms meer dan der tig schijven snoerde Barcelona de Portugees de mond. Het was al de vijfde opeenvolgende zege in El Clasico voor de Catalanen. Mourinho maakte na het pak slaag Alleen kregen zij hun ticket be taald door de voetbalbonden van beide landen, zoals een jongedame grif toegeeft. „De bonden hebben dit georganiseerd." Maar indruk maakt het wel, dat gejuich en ge zang vanuit het niets in een donke re maar o zo Zwitserse winkel straat. Middenin dat decor, mee springend en zingend met de fans, bevindt zich Ruud Gullit, presi dent van het bidcomité in de Lage Landen. niettemin een zelfbewuste indruk. „Deze uitslag is niet tekenend voor het krachtsverschil tussen bei de ploegen", sprak de Portugees. „Barcelona speelde op het ver trouwde topniveau, wij speelden zeer slecht. De strijd om de landsti tel zal niettemin tot aan het einde van de competitie spannend zijn." Barcelona nam door de koninklij ke zege een voorsprong van twee punten op de onttroonde koplo per Real Madrid. „Maar van een vernedering was geen sprake", be weerde Mourinho. „Natuurlijk ben ik wel bedroefd. Niemand ver liest graag en zeker niet met deze cijfers. We moeten nu karakter to nen en zaterdag tegen Valencia re vanche nemen." De pijn zat hem op het midden veld, waar Real compleet wegge tikt werd. Barcelona had in de eer ste fase van de wedstrijd driekwart van het balbezit. Met als meest ex- Onvermoeibaar, altijd lachend, in keurig en aanstekelijk Engels het internationale journaille toespre kend. Gullit als uithangbord, het werkt overal in de wereld, óók in Zürich. Een vrouw in een dure bontjas staart de voetbalicoon lief lachend aan. De Belgen hebben Jean-Marie PfafF, die zijn grappige Duits weer inzet: „Wir hebben das gedaan wat wir moesten toen." De Nederlanders en Belgen maken morgen geen schijn van kans op treme fase de achttiende minuut. De thuisploeg zette een aanval over liefst 22 schijven op. Die ein digde met een doelpunt van Pedro die, in stelling gebracht door Da vid Villa, de bal in een leeg doel kon tikken. Guardiola wilde niet meegaan in alle euforie. „Ik ga niet zeggen dat wij nu over de beste ploeg beschik ken die Barcelona ooit heeft ge had. Ik ga ook niet zeggen dat we het beste team van de wereld zijn. Dat zal de tijd leren. Het publiek moet dat maar uitmaken." De emoties binnen de lijnen lie pen regelmatig hoog op. Guardiola fungeerde zelf als aanstichter met een actie die je eerder van Mourin ho zou verwachten. De trainer van Barcelona, die in de belangstel ling staat van Chelsea, gooide een bal weg waarover Ronaldo zich wilde ontfermen om een inworp te nemen. De Portugees gaf hem het WK, heet het. En inderdaad, de internationale media geven de beide landen geen schijn van kans. Maar bid-directeur Harry Been is in de trendy zaak waar de Lage Landen voor het laatst de interna tionale pers toespreken positief „We krijgen het écht" zegt hij. En als de journalisten lachen. „We hebben het beste bid, we brengen donderdag alleen voetballers. Oké, het wordt spannend, maar we ma ken echt een goede kans." een flinke duw. Dat leidde tot een opstootje dat uitmondde in gele kaarten voor Ronaldo en Valdes. Barcelona won voor de vijfde keer met 5-0 van Real Madrid. De laat ste keer was op 8 januari 1994 on der leiding van Johan Cruijff en met Guardiola als speler. Romario scoorde drie keer voor Barcelona en Ronald Koeman en invaller Ivan Iglesias elk één keer. Op 17 februari 1974 flikte Bar<;a het 5-0-kunstje zelfs in Reals sta dion Bernabeu. Toen was Johan Cruijff één van de doelpuntenma kers en werd Barcelona getraind door Rinus Michels. Ook in 1935 en 1945 won Barcelo na al eens met 5-0 van Real.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 62