Zeeland PZC Vlissingen nalatig over buurtklachten 'Hoe haal je het in je hoofd een grafsteen te stelen?' ^denhTgevaa" TaaiTaai versieren WALCHEREN 22 en 23 24 en 25 RECHTBANK Gemeente verliest rechtszaak over kamerverhuur 'Thomas' is weer op vrije voeten almanak File Woensdag 1 december 2010 Gemeenten zoeken geld voor levenspeil van werklozen Ieder beschouwt zijn eigen dialect als het enige ware 21 Tip? walcheren@pzc.nl door Emile Calon VLISSINGEN - De gemeente Vlissin gen heeft een proces verloren te gen een ondernemer die kamers wil verhuren. Het dagelijks bestuur van de ge meente moet nu opnieuw beslui ten of het de ondernemer wel of geen toestemming geeft zijn pand te gebruiken voor kamerverhuur. De gemeente verloor vooral om dat ze geen opening van zaken gaf aan de eigenaar over klachten van en het overleg met omwonenden en rapportages van de politie. De rechtbank vindt dat die onderne mer die stukken moet kunnen le zen. Het niet laten zien van de politie verslagen is volgens de rechtbank zelfs in strijd met de Algemene Wet Bestuursrecht. De onderne mer is in zijn belang geschaad, zo concludeert de rechtbank. Volgens raadsman K. Moeliker heeft hij namens de ondernemer enkele malen om die verslagen en notities gevraagd maar kreeg hij ze niet. Hij wilde gisteren niet vertel len om welk pand het gaat, noch wie de eigenaar is. Volgens de ad vocaat is dat niet in het belang van zijn cliënt. De gemeente wil geen vergunning voor kamerverhuur afgeven om dat dat tot overlast voor de buurt zal leiden. Ook zouden er in de di recte omgeving van het bewuste pand nog drie andere gebouwen zijn waar kamers verhuurd wor den. Het bewijs daarvoor heeft; de gemeente tijdens de rechtszaak echter niet kunnen laten zien. MIDDELBURG - Een 28-jarige Duit ser die zichzelf Thomas noemt, is weer vrij. Vrijdag hield de politie hem in Kamperland aan. Even daarvoor hadden twee pension houders in Renesse aangifte tegen hem gedaan, omdat hij een kamer huurde zonder te betalen. Op ba sis van zijn in de krant gepubliceer de signalement liep hij in Kamper land tegen de lamp. Na verhoor heeft de politie een procesverbaal opgesteld. Op basis hiervan kan het OM besluiten tot vervolging. oostkapelle - Door de kabinets plannen om Staatsbosbeheer mini maal veertig procent van haar bud get te laten inleveren, zegt de orga nisatie gedwongen te zijn te stop pen met investeringen in Zeeuwse natuurgebieden. Zo zullen, blijkt uit een brandbrief van de zuidelij ke afdeling, de Buitenplaatsen in de Manteling en de drukbezochte ruiter- en wandelpaden langs de kuststrook van Walcheren aan uit straling verliezen. Voor het wegha len van overhangende takken en het vrijhouden van de paden houdt Staatsbosbeheer geen geld over. Ook moeten nieuwe recrea tieve plannen geschrapt worden. Tip? rédactie@pzc.nl Veel automobilisten zijn de verkeers opstoppingen als gevolg van het werk aan de Westwal in Goes nu wel beu. Tijdens de spitsuren is er, ondanks de inzet van verkeersregelaars, geen doorkomen aan. De vijfjarige Sverre kijkt heel anders naar die aaneen schakeling van koplampen. Hij is bij zonder onder de indruk van de ver keersellende die Goes al weken teis tert. Lange tijd genoot hij stilzwij gend, maar op weg naar school be sloot hij achterin de auto plots zijn gedachten kenbaar te maken. Hij sprak een wens uit die de bestuurder van de auto volledig kon beamen: „Ik zou eigenlijk wel eens voorin de file willen staan." VLISSINGEN - Muriël ten Hoopen kreeg gisteren een telefoontje van de beheerder van de begraafplaats aan de PresidentiRooseveltlaan in Vlissingen. De grafsteen van haar vorig jaar, op twintigjarige leeftijd, overleden zoon Ricardo van Dalen bleek te zijn gestolen. Omdat Ricardo een fervent skater was, had een vriendin van Muriël de grafsteen speciaal ontworpen in de vorm van een skateboard. „Hoe haalt iemand het in zijn hoofd om een grafsteen te stelen", zegt Muriël verontwaardigd. Ze hoort wel vaker verhalen van dief stal op begraafplaatsen. Bloemen of kaarsjes die worden meegeno men. Dat is op zich al treurig ge noeg, maar een complete graf steen... Ze kan er met haar ver stand niet bij. Muriël: „Zo'n steen is loodzwaar. Die neem je niet zo maar onder je arm mee." Muriël hoopt dat de daders be rouw krijgen en de grafsteen terug brengen of laten weten waar die ligt. Ze heeft inmiddels aangifte van diefstal gedaan bij de politie. foto Ruben Oreel Het ontwerp van de grafsteen. Het monument op het graf is verdwenen. foto Ruben Oreel Intratuin Koudekerke - Gaigeweg 5 - www.intratuin.nl Koopavond donderdag en vrijdag O intratuin Woensdag 1 december van 13.00 tot 17.00 uur Wie zoet is krijgt lekkers. Daarom mogen alle zoete kinderen op woensdag 1 december een heerlijke taai-taaipop komen versieren bij Intratuin Koudekerke! Met GRATIS vuurwerk! Kijk snel op www.intratuinvuurwerk.nl Intratuin Koudekerke Gaigeweg 5 (Provinciale weg Ijl _M_ -1—-■ -■ «b m tussen Vlissingen en Koudekerke lil 1 #4 I B 1 mm Tel. 0118 551623-donderdag en U A Jk fe OU A visMs Jk JL 1b vrijdag koopavond

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 53